Elindult az akciófigyelő szolgáltatásunk

Beelink EQR6 mini PC teszt

Utoljára frissítve:

Leteszteltük a Beelink EQR6 mini PC-t, hogy megnézzük, mit tud a gyártó aprócska, jó ár-érték arányt képviselő számítógépe, amely nekünk is kellemes meglepetést okozott.

Tapasztalataink szerint világszerte egyre nagyobb kereslet mutatkozik a mini PC-kre. Nagyon sok gyártó jelenik meg a piacon ilyen termékkel (lásd például Geekom IT 13 tesztünket), de amennyiben elemekből szeretnénk összerakni egy aprócska PC-t, arra is rengeteg lehetőségünk van (lásd: ITX mini PC guide).

Ezt a sort erősíti a Beelink is, akik évek óta foglalkoznak mini PC-k gyártásával, így éppen itt volt már az ideje annak, hogy megnézzük valamelyik terméküket. Választásunk az EQR6 6900 HX modellre esett, ami azon túl, hogy nagyon aprócska lett, főként munkára és szórakozásra alkalmas.

Könnyen hordozható, erős és dinamikus masina, amivel még a kisebb gépigényű videojátékok futtatása sem okozhat gondot. Lássuk azonban egy kicsit konkrétabban, hogy mit tud a gyakorlatban a Beelink EQR6.

Beelink EQR6

Jellemzők

  • Kevés helyigény
  • Bővíthetőség
  • Alacsony áramfogyasztás
  • Hordozhatóság

Elérhető itt

Amazon.de
bee-link.com
ProcesszorAMD Ryzen™ 9 6900HX 4,9GHz
Integrált videokártyaAMD Radeon™ 680M
Memória24GB DDR5 4800MHz
Tárhely1TB M.2 PCIe 4.0 SSD
BluetoothBluetooth 5.2
Wi-FiWifi 6 (Intel AX200); LAN 1000M
Operációs rendszerWindows 11 Pro
Méret126 mm x 126 mm x 45.5 mm
Súly1.17kg

Masszív csomagolás, különösebb kiegészítők nélkül

A mini PC alapvetően egy kifejezetten masszív dobozban érkezett meg hozzánk, így nyugodtan megrendelhetjük webáruházból, nem kell aggódnunk a termék épsége miatt.

Miután sikerült kinyitnunk a dobozt – ez a különösen feszes, ámde nagyon mutatós külső védőpapír miatt kissé nehézkes volt –, rögtön elénk tárul maga a kis gép, amit felülről a doboz belső felén extra szivacsréteg véd.

A PC kiemelését követően találunk még a csomagolásban egy üdvözlőkártyát, egy nagyon alapos használati útmutatót, valamint az alsó mélyedésekben két kábelt. Ezek közül az egyik egy másfél méteres AC- és egy egyméteres HDMI kábel lesz.

Mindkettő szürke színt kapott, hogy illeszkedjen a gépház külsejéhez, amit extra nejlon bevonattal láttak el a gyártósoron, hogy még jobban megóvják a karcolásoktól.

A Beelink gondoskodott a prémium csomagolásról és az udvarias üdvözlésről is.

Kompakt, minimalista, de mutatós termékdizájn

Maga a gép valóban nagyon aprócska. Mindössze 126 mm x 126 mm x 45,5 mm és alig több mint 1 kilót nyom. A külső kialakítását a kompakt jelleg mellett a minimalista termékdizájn jellemzi, ami nagyon mutatós lett.

Alapvetően a szürke árnyalat uralja. Noha a műanyag elemek nem keltenek éppen prémium hatást, de nagyon ízléses kialakítást kapott, pontos illesztésekkel, lekerekített sarkokkal, valamint egy kellemesen látványos felső résszel, amelyen még a gyártó logója is elfért.

Jó hír, hogy egyáltalán nem gyűjti az ujjlenyomatokat, a vastag gumírozott talpak pedig nemcsak a mini PC elhelyezését biztosítják – sima felületen sem csúszkál –, hanem meg is emelik egy kicsit a gépet, ami hatékonyabb hűtést eredményez.

Amit egy kicsit hiányoltunk az a Vesa Mount, így sem állványra, sem falra nem tudjuk felszerelni, de más mini PC gyártók a hordozhatóság miatt Kensington Lockkal is felvértezik termékeiket – ez gyakorlatilag egy lopásgátló eszköz –, ami itt szintén hiányzik valamiért.

A mini PC egy matchboxhoz hasonlítva.

Csatlakozókból nincs hiány

Amilyen kicsi lett, olyan sok csatlakozási lehetőséget kínál nekünk a Beelink EQR6. Már az előlapján kapunk egy 3.2-es USB és egy USB-C bemenetet, méghozzá egy 3.5mm-es jack aljzat, illetve a bekapcsoló gomb mellett.

Ennél azonban sokkal több lehetőséget találunk a mini PC hátsó felén, ahol további két darab USB 3.2, egy USB 2.0, két darab HDMI (maximum 4K/60Hz teljesítménnyel), valamint két LAN és egy AC bemenet sorakozott fel.

A Beelink külön figyelt a szellőzésre is, ezért hátul három szellőző rácsot is kapunk.

A gép tesztelése során alapvetően nem volt hiányérzetünk, mindennek megvolt a maga helye, egyedül talán még egy DisplayPortnak örültünk volna.

A Beelink EQR6 6900 HX specifikációi

Az általunk tesztelt mini PC a következő konfigurációra épült:

  • CPU: AMD Ryzen™ 9 6900HX 4,9GHz
  • GPU: AMD Radeon™ 680M (integrált)
  • RAM: 24GB DDR5 4800MHz – bővíthető 64GB-ig (Dual SO-DIMM Memory Slots)
  • SSD: 1TB M.2 PCle 4.0 SSD – bővíthető 8TB-ig
  • WiFi: Wifi 6 (Intel AX200); LAN 1000M
  • Bluetooth: Bluetooth 5.2
  • Adapter: AC kábel
  • Operációs Rendszer: Windows 11 Pro
További változatok

A rend kedvéért fontos megjegyeznünk, hogy ez a mini PC még két további konfigurációban kapható, így kérhető Ryzen 7 7735HS és Ryzen 5 6600HS processzorral – utóbbi csak Radeon 660M GPU-val –, illetve természetesen a memória, valamint a tárhely mérete is változtatható.

A három közül a Ryzen 5-ös változatot alapvetően inkább irodai munkára, általános felhasználásra, internetezésre, kép- és videószerkesztésre ajánlanánk, míg a két nagyobb testvér már komolyabb műveletekhez, videojátékhoz is ideális lehet.

A legjobb ár-érték arányt a benchmarkok alapján a Ryzen 7-es változattól kapjuk, hiszen közel ugyanazt a teljesítményt tudja, mint az általunk tesztelt Ryzen 9-es, ellenben olcsóbban férhetünk hozzá.

A Beelink EQR6 mini PC a gyakorlatban

Összességében a Beelink mini PC-je minket nagyon meggyőzött a gyakorlatban. Szinte minden környezetben kipróbáltuk, munkavégzésre, internetezésre vagy filmezésre az összes igényünket kielégítette, gyorsan, precízen dolgozott, de néhány alacsonyabb gépigényű játék futtatásával sem volt komolyabb gondja.

Lássuk a fontosabb részleteket, amelyeket a gyakorlatban tapasztaltunk:

Nincs szükség külső tápra hozzá

A gép egyik legnagyobb érdekessége az, hogy mivel nem rendelkezik dedikált grafikus kártyával, ezért nincs szüksége külső táp csatlakoztatására. Az eszköz így tökéletesen működik a beépített 85W-os tápegységgel, ami valóban jól megállta a helyét a gyakorlatban.

Nem csak csendes, a hűtésrendszere is nagyszerűen dolgozik

A mini PC az MSC2.0 Cooling System névre keresztelt hűtésrendszerre épül, ami azon túl, hogy meglepően csendes, kifejezetten jól ellátja a feladatát.

A szisztéma lényege, hogy a gépház alsó felén folyamatosan beáramlik a levegő, érinti az összes szükséges alkatrészt, majd a ház hátulján távozik.

Bár játék közben és egyes benchmarkok futtatásakor a gépház egy ponton – vélhetően a tápnál vagy a processzornál – alaposan felforrósodott, de teljesítménye ilyenkor is megfelelt az elvárásoknak, még hosszabb tesztelés közben sem melegítette fel maga körül a levegőt.

Még CS2 futtatásakor is meglehetősen halk volt, headsettel például egyáltalán nem lehetett hallani belőle semmit.

Benchmark
3D Mark (Time Spy)2262 pont
PCMark 105823 pont
Geekbench 6.2.2Single Core: 2100 pont
Multi-Core: 8961 pont
Cinebench R24Single-Core: 1469 pont
Multi-Core: 11178 pont

A szokásos „zseb tesztünkön” is átment a készülék.

Akár három kijelzőt is csatlakoztathatunk hozzá

Ha valakinek fontos a játékhoz, de még inkább a munkavégzéshez a több kijelző csatlakoztatása, akkor jó hír, hogy a Beelink terméke Triple Display támogatással rendelkezik.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy akár három kijelzőt is bátran hozzáköthetünk úgy, hogy kettőt a HDMI, egyet pedig az USB-C porton keresztül lehet csatlakoztatni. Ez fejlesztőknek, grafikusoknak vagy multitaskingot használó dolgozóknak különösen jó hír.

Milyen játékokat teszteltünk vele?

Bár alapvetően nem egy gamer mini PC-ről van szó, azonban a gyártó is úgy hirdeti termékét, hogy aki szeretné, az bátran futtathat fele néhai CS:GO-t 90-130 fps-sel, League of Legends-et 135-159 fps-sel, DOTA 2-t 100-116 fps-sel és PUBG-t akár 71-92 fps-sel.

Ennek jártunk utána úgy, hogy direkt nem ebből a listából választottunk játékokat tesztelésre!

CS2

Míg a CS:GO a gyártó szerint kristálytisztán fut a mini PC-n, a CS2 azonban néha már erős volt neki. DM szerveren a legalacsonyabb beállítások mellett 40fps-t produkált, de botok elleni DM esetében elérhető volt vele a 63fps.

A nagy átlag azonban inkább 40-50fps volt, ami gyakran 20-30fps-re csökkent 65 Celsius fokos processzorhőmérséklet mellett.

Minecraft Java Edition

Különösen jó tapasztalatokat szereztünk azonban a Minecraft Java Editionnel. Összesen 6GB RAM-mal hajtottuk meg a játékot, és a CS2-vel ellentétben nagyon jó fps-számokat kaptunk. 

Egyjátékos módban kipróbáltuk az egyik leginkább energiafaló lehetőséget: egyszerre felrobbantottunk 500 db TNT-t, azonban még ilyenkor sem csökkent 60 alá az fps szintje, sőt a processzor hőmérséklete is masszív 62 Celsius fok volt.

A tesztelés során a Minecraft nem akadozott, nem laggolt, de még nagyobb fps drop sem történt.

Valorant

Természetesen megnéztük egy nagyobb gépigényű játékkal is az aprócska PC-t. Így esett a választásunk a Valorantra, amit alacsony beállítások mellett teszteltünk. Általánosságban meglepően jól elboldogult a futtatásával, azonban percenként két-háromszor megakadt valamiért.

Ezt leszámítva teljesen simán futtatta 63 Celsius fokos CPU hőmérséklet mellett, szóval egyáltalán nem teljesített rosszul, de nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy a Beelink nem is erre tervezte a gépet.

A Beelink EQR6 egy tökéletes mini PC munkához és kisebb játékokhoz

Összességében tehát elmondhatjuk, hogy egyáltalán nem találtunk komolyabb hibát vagy negatívumot ennél az aprócska PC-nél. Egy dedikált grafikus kártyával nyilván jobb teljesítményt nyújtott volna a videojátékokkal, viszont ezt a gépet alapvetően nem erre tervezték.

Hapci mellett, Milo is magas precízitással ellőrzi a termékeket.

Ez a mini PC azoknak okoz majd határtalan örömet, akik egy mutatós, könnyen hordozható, mégis nagy erőt birtokló számítógépet szeretnének használni munkavégzéshez, böngészéshez, videózáshoz, képek és videók szerkesztéséhez, illetve kisebb gépigényű videojátékok futtatásához.

Amennyiben ezen a szűrőn keresztül nézzük, a Beelink terméke nagyon jó ár-érték arányt képvisel és biztosan megtalálja a közönségét majd a maga piacán.

Beelink EQR 6

Elérhető itt

Amazon.de
bee-link.com
Beelink EQR6
Aprócska, de nagy erő rejlik benne
A Beelink EQR6 egy közel tökéletes mini PC azok számára, akiknek fontos a hordozhatóság, hely-és energiatakarékosság és a kiemelkedő teljesítmény.
Előnyök
Kompakt kialakítás
Erős processzor
Bőséges memóriakészlet
Csendes és hatékony hűtés
Energiahatékony működés
Sok csatlakozási lehetőség
Kiváló ár-érték arány
Hátrányok
Nincs benne dedikált grafikus kártya
A Vesa Mount és a lopásgátló is hiányzik
Egy DisplayPort még elfért volna
8.1
Teszt Plussz Magazin független ajánlásával