Amennyiben te sem akarsz sokat fizetni egy mobilért, de szeretnéd a legtöbbet kihozni a pénzedből, akkor itt a remek alkalom: összegyűjtöttük a legjobb középkategóriás telefonokat.
Tartalomjegyzék
- A legjobb középkategóriás telefonok (2025)
- Korábbi kedvencünk
- Milyen középkategóriás telefont vegyek 2025-ben?
- A középkategóriás telefonok piacának legfontosabb gyártói
Rengeteg ember úgy vásárol okostelefont, hogy a masszív középkategóriából válogat, hiszen ezek a készülékek még elérhető árat képviselnek, de a megfelelő modell esetén már több tekintetben is prémium funkciók várják a felhasználókat.
Ez a kategória mindig is erős volt a telefonos piacon, ezért több hónapig tartó kutatást követően megvizsgálatuk a teljes kínálatot, hogy kiválogassuk nektek azokat, amelyek valóban megérik a pénzüket.
Hogy melyek a legjobb középkategóriás telefonok? Az alábbiakban láthatjátok az aktuális listát:
A legjobb középkategóriás telefonok (2025)
Xiaomi 14T Pro
Mi választásunk
A Xiaomi 14T Pro a középkategória felső részét célozva több tekintetben is magasabb tudással rendelkezik, mint egy prémium készülék, ennek megfelelően okos választás lehet, ha szeretnénk a legtöbbet kihozni a pénzünkből.
Gyors hardver és gyors töltés
A készülék a MediaTek Dimensity 9300+ lapkakészletre építi erejét és dinamizmusát, ami nemcsak rendkívül gyors processzorteljesítménnyel büszkélkedhet, de a GPU szempontjából sem elhanyagolhatatlan, sőt mi több, az AI-funkciók kezelése sem okoz neki különösebb problémát.
Hogy egész napon át hű társunk lehessen, a Xiaomi 14T Pro egy 5000 mAh-s akkumulátort kapott, aminél már alkalmazták a prémium ligában jellemző 120W-os gyorstöltést, sőt a vezetékes töltés is támogatott, de ebben az esetben meg kell elégednünk az 50W-os teljesítménnyel.
Csúcsfényerővel rendelkező kijelző, erőteljes kamerás tudás
A Xiaomi okostelefonja 144Hz-es AI-támogatással ellátott kijelzőt kapott, ami elképesztő minőségben garantálja kedvenc tartalmaink megjelenítését, sőt mi több, a 4000 nites fényerőnek köszönhetően a piac legjobbjai közé sorolható, hiszen garantáltan minden helyzetben látható marad.
Mindenképpen kiemelendő még a készülék kapcsán a kamerarendszer, ami határozottan képes felvenni a kesztyűt a drágább modellekkel is, hála a Light Fusion 900-es fő szenzornak, ami egy 1/13,1 hüvelykes érzékelőként 50 megapixellel és 13,5 EV-s dinamikatartománnyal biztosítja a mindig és mindenhol ideális képalkotást.artománnyal biztosítja a mindig és mindenhol ideális képalkotást.
Google Pixel 8A
Hétköznapi felhasználásra
A Google Pixel 8A nem elég, hogy egy vérbeli középkategóriás okostelefon, a Google saját lapkakészletének köszönhetően nagyszerű képességek jellemzik, sőt kamerás tudása sem elhanyagolható.
4nm-es Google Tensor lapkakészlettel
Amennyiben szeretnénk kiszabadulni a Qualcomm és a Mediatek lapkakészleteinek világából, akkor a Google Pixel 8A okostelefon különösen jó választás lesz, hiszen ez az eszköz a saját fejlesztésű Google Tensor G3 lapkakészletre épül fel, Immortalis GPU-val, 5G-támogatással és 4nm-es gyártástechnológiával.
A 8GB RAM-mal kiegészülve egy nagyon ütőképes konstrukció vár ránk, méghozzá IP67-védelemmel, illetve derekas üzemidővel, hála a 4492 mAh-s Li-Po akkumulátornak, amit 18W-on keresztül tölthetünk vezetékes formában, de 7.5W-on keresztül a vezeték nélküli töltést is támogatja.
Kimagasló kamerás tudás a középkategóriában
A középkategóriás telefonok között már nagyon sok kimagasló kamerás tudással rendelkező modell közül válogathatunk, és a Google Pixel 8A ezek között magabiztos helyen áll, hála a 64 megapixeles, optikai képstabilizátorral és f/1.9-es rekeszértékkel ellátott főkamerának, valamint a 13 megapixeles társszenzornak.
A készülékkel jó minőségű fotók készíthetők, de a videók kvalitásával is elérhetjük a 4K/60fps-t, sőt a 13 megapixeles szelfikamerája sem okoz csalódást. Külön kiemelendő a 6,1 hüvelykes AMOLED kijelzője, amely 1080×2400 képpontos felbontással, 120Hz-es képfrissítéssel és 2000 nites fényerővel kecsegtet a vásárlóknak.
Samsung Galaxy A55
Pénztárcabarát megoldás
Amennyiben a Samsung kínálatából válogatnánk középkategóriás okostelefont, a Galaxy A55 jelenleg az egyik legjobb alternatívát képviseli, méghozzá erőteljes hardverrel és jó kamerás tudással.
Super AMOLED kijelző és fejlett Gorilla Glass védelem
A Samsung Galaxy A55 kapcsán biztosan nem kell aggódnunk a karcolások miatt, hiszen 6,6 hüvelykes kijelzőjét a Gorilla Glass Victus+ bevonattal látták el. A Super AMOLED kijelző természetesen 120Hz-es képfrissítéssel rendelkezik, de a HDR10+ támogatása mellett az 1000 nites fényerő is ott van az előnyei között.
Természetesen Gorilla Glass védi a hátlapi üveget is, miközben az egész telefon IP67-es védelmet kapott. Kiváló üzemidejéről ráadásul nemcsak a 25W-os vezetékes töltéssel rendelkező 5000 mAh-s akkumulátor gondoskodik, hanem a Samsungra jellemző nagyszerű szoftveres háttér is.
A tripla kamerarendszer is figyelemre méltó
Természetesen a kamerás tudása miatt sem kell szégyenkeznie a Galaxy A55-nek. Ebben a tekintetben egy 50+12+5 megapixeles tripla rendszer dolgozik benne, a fő szenzor tekintetében optikai képstabilizátor és f/1.8-as rekeszérték mellett, de a 32 megapixeles szelfikamera is a jobbak közül való.
Erőteljes hardveres tudását ráadásul a saját fejlesztésű Exynos 1480-as lapkakészlet adja, amely 4 nm-es gyártástechnológiára épül, és saját Xclipse 530-as GPU egészíti ki modelltől függően 6, 8 vagy 12GB RAM-mal.
Kapcsolódó anyagunk:
Samsung Galaxy S24 FE
Legjobb a középkategóriában
Ha egy masszív középkategóriás okostelefont keresnénk a Samsung kínálatából, a Galaxy S24 FE több tekintetben is jó döntésnek tekinthető, hiszen rengeteg oldalról prémium megoldásokkal kecsegtet.
Tartós, erős és dinamikus
A gyártó semmit sem bízott a véletlenre ezzel a készülékkel, hiszen az erős alumínium házat a legmagasabb szintű Gorilla Glass védelemmel látták el – Victus+ bevonat védi a kijelzőt –, de az IP68-as por- és vízállóságot is biztosították számára, méghozzá nagyon erős lapkakészlet társaságában.
A Samsung Galaxy S24 FE ugyanis egy Exynos 2400e chipsetre építi tudását, ami elég komoly erőforrásokkal rendelkezik ahhoz, hogy kellő dinamizmust adjon a telefonnak, így még a Galaxy AI támogatása sem okoz neki problémát, hiszen valamennyi funkciót körbefontak a mesterséges intelligencia erejével.
Kiváló kamera és üzemidő
Így példának okáért még a fotós teljesítményt is javították vele, amihez egy 50 megapixeles főkamera, valamint egy 12 és egy 8 megapixeles társszenzor biztosítják a támogatást, az elkészült képeket és videókat pedig egy 120Hz-es képfrissítési rátával és 1900 nites fényerővel rendelkező 6,7 hüvelykes FHD+ kijelzőn nézhetjük vissza.
Az eszköz az üzemidő tekintetében is magas színvonalat kínál, hiszen egy 4700 mAh-s akkumulátor kapott benne helyet, ami egész napon át hűséges társsá teszi a telefont, sőt a 25W-os vezetékes töltés mellett még a 15W-os vezeték nélküli energiafelvételt is támogatja.
Motorola Edge 50 Pro
Megfizethető flaship élmény
A Motorola a tőlük megszokott módon egy olyan okostelefonnal van jelen a középkategóriában, ami bőven túlmutat az általa képviselt ársávon, hiszen több szempontból is flagship élményt kínál.
A 144Hz-es kijelző 1 milliárd árnyalat megjelenítésére képes
Az Edge 50 Pro egyik nagy előnye, hogy egy 6,7 hüvelykes P-OLED kijelzőre építették fel, ami 1 milliárd színárnyalat kezelésére alkalmas, a HDR10+ támogatása mellett pedig nem 120-, hanem 144Hz-es képfrissítési rátát képvisel, méghozzá 2000 nites fényerő társaságában.
A panel védelmét Gorilla Glass-bevonattal látták el, de az IP68-as szabvány sem elhanyagolható, sőt az abszolút felső ligát képviseli a telefon töltése, hiszen a 4500 mAh-s Li-Po akkumulátort vezetéken keresztül 125W-tal, vezeték nélkül pedig 50W-tal tudjuk tölteni.
Snapdragon lapkával és elől-hátul 50 megapixeles kijelzővel
A telefon nyers erejét a Snapdragon 7 Gen 3 lapkakészlet biztosítja nyolc darab Cortex maggal, valamint Adreno 720-as GPU-val, de érdekesre sikerült a kamerarendszere is, hiszen már az előlapon is egy 50 megapixeles szelfikamera kapott helyet, HDR-támogatással.
A hátlapi szisztémáról annyit érdemes tudni, hogy az optikai képstabilizátorral és f/1.4-es rekeszértékkel rendelkező 50 megapixeles főkamera már önmagában nagyszerű tudással rendelkezik, de a 10+13 megapixeles társszenzorok még jobb kamerás képességeket adnak a kezébe.
Nothing Phone 2a
Megfizethető flagship élmény
A Nothing Phone 2 egy igazán különleges okostelefon a középkategóriában, hiszen mind külsőleg, mind szoftveresen nagyon egyedi vonalat képvisel, miközben tudása több tekintetben is a prémium szint felé kacsintgat.
Sem eredetiségből, sem erőből nincs hiány
A készüléket olyan egyedi megoldásokkal tette izgalmassá a gyártó, mint például a 3 LED-ből álló fénycsík, ami értesítésekhez, a videórögzítés jelzéséhez vagy más egyéb funkciók megtámogatásához is hasznos lehet. Mindezt Android 14-re épülő, egyedi felhasználói felülettel ellátott szoftveres háttér támogatja meg.
Ha szeretjük az erős hardveres hátteret, a Nothing Phone 2a ebben a tekintetben is ott lesz a legjobbak között a középkategóriában, hiszen a 4 nm-es Mediatek Dimensity 7200 Pro lapka dolgozik benne Mali-G610 MC4-es GPU-val kiegészülve, erősebb típusában pedig akár 12GB RAM-ot is találhatunk majd.
Két 50 megapixeles kamera, 45W-os vezetékes töltés
A telefon kijelzője egy 6,7 hüvelykes, 1 milliárd szín megjelenítésére képes, 120Hz-es képfrissítési rátával rendelkező LTPO OLED panel lett, amit Gorilla Glass védelemmel láttak el, akárcsak a hátlapi üveglapot. A 5000 mAh-s akkumulátor nagyon jó üzemidőt ad a telefonnak, illetve 45W-os gyorstöltés rövid idő alatt feltölti a telefont.
Nem szabad elmenni szó nélkül a Nothing Phone 2a kamerás tudása mellett sem! A készülék két darab 50 megapixeles hátlapi szenzort kapott, amelyek nagyon jó fotós tulajdonságokkal rendelkeznek, akár 4K/30fps-ben is rögzítenek, a 32 megapixeles szelfikamera pedig szintén hasznos társ lesz a hétköznapokban.
OnePlus Nord 4
A OnePlus Nord 4 az egyik legjobb ár-érték arányt képviselő okostelefon a középkategóriában, amely megfizethető áron olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amire nagyon sok prémium modell sem képes.
Prémium megoldások a középkategóriában
A telefon több tekintetben is képes kellemes meglepetést okozni, de a legtöbben a profi kamerarendszerére csodálkoznak rá, hiszen egy 50 megapixeles LYT-600-as főkamera biztosítja, hogy a TurboRAW algoritmussal kiegészülve elképesztő minőségű képek és videók születhessenek a segítségével.
Nyers erejét a Snapdragon 7+ Gen 3 lapkakészlet kínálja, amihez akár 16GB RAM társulhat – ez 44 alkalmazás egyidejű futtatására is lehetőséget kínál –, de kiemelendő az 5500 mAh-s akkumulátorral elérhető brutális üzemidő, illetve a 100W-os vezetékes töltés, amivel a töltési ciklusok alig 15-20 percre csökkennek naponta.
A kijelző és a szoftveres támogatás miatt sem kell szégyenkeznie
A OnePlus középkategóriás árazású készüléke a kijelző terén is magas szintet kínál, hiszen egy 6,74 hüvelykes OLED panel kapott benne helyet 120 Hz-es képfrissítési rátával, valamint 2150 nites fényerővel, aminek köszönhetően még közvetlen napsütésben sem okoz gondot a képernyő láthatósága.
A modern termékdizájn ultravékony, mindössze 7,99 mm-es kialakítással rendelkezik, sőt erős alumíniumból készült, de mindenképpen kiemelendő a sorból, hogy a gyártó szoftveres szempontból is a legjobbakkal versenyzik, hiszen 4 éves szoftveres és 6 éves biztonsági frissítéseket garantál az Android-alapú készülékhez.
Xiaomi 14T
A Xiaomi 14T a remek ár-érték arány egyik megtestesítője a középkategóriában, ami megfizethető áron ad nagyszerű tudást a kezünkbe, méghozzá remek kamerarendszer társaságában.
Nyers erőből és kamerás tudásból nincs hiány
A Xiaomi telefonja több okból kifolyólag is nagy népszerűségnek örvend a vásárlók között, hiszen megfizethető árcédula mellett biztosít kimagasló tudást, illetve nagy teljesítményt, hála a MediaTek Dimensity 8300 Ultra lapkakészletnek, ami előtt dinamizmusban egyszerűen nincsen akadály.
Az emberek többsége azonban a kamerarendszer miatt választja a készüléket, hiszen a telefon fő szenzorja egy Sony IMX906-as modul, ami elképesztő dinamikatartománnyal és zajcsökkentéssel, mindemellett pedig Leica Summilux objektívvel lett kiegészítve a profi tartalomgyártás érdekében.
144 Hz-es kijelző és 67W-os gyorstöltés
Amivel kapcsolatban még határozottan jó döntés lehet a Xiaomi 14T, az nem más, minthogy a gyártónak sikerült már a középkategóriában kitörnie a 120Hz-es kijelzők közül, hiszen ebben a modellben már egy 144Hz-es panel dolgozik, ami nagyszerűen hozza az elvárható szintet.
A telefon üzemidejét egy 5000 mAh-s akkumulátorral biztosították, amit 67W-os HyperCharge gyorstöltéssel egészítettek ki annak érdekében, hogy szükség esetén a lehető leggyorsabban friss energiát tudjunk biztosítani a készüléknek.
Apple iPhone 14 és 14 Plus
Ha Apple telefont szeretnénk választani a középkategóriából, az SE modellek mellett még mindig jó döntés lehet egy korábbi csúcsmodell beszerzése, így például az iPhone 14 vagy annak Plus változata.
Remek kijelző és teljesítmény
Bár többéves modellről van szó, az iPhone 14 mind a mai napig remek teljesítményt kínál, így az A15 Bionic lapkakészlet az ötmagos processzorával tökéletesen alkalmas a hétköznapi használatra, de még inkább arra, hogy kihasználjuk az Apple ökoszisztéma által nyújtott előnyöket.
A kijelző tekintetében a méltán népszerű Super Retina XDR OLED panel dolgozik a készülékben, az alapváltozatban egy 6,1 hüvelykes, a Plus modellben pedig egy 6,7 hüvelykes változat, amelyeket Ceramic Shield védelemmel láttak el, de támogatják a HDR10 és a Dolby Vision technológiát is.
Ütős kamerarendszer és vezeték nélküli töltés
Bár a számok tekintetében a 12+12 megapixeles hátlapi kamera nem tűnik erősnek, valójában azonban az egyedi fejlesztéseknek és a kiemelkedő szoftveres háttérnek köszönhetően ez a konstrukció a mai napig megállja a helyét, és értő kezekben akár profi minőségű tartalom készítésére is alkalmas.
Az iPhone 14 ráadásul az üzemidő terén sem vall szégyent (az alapmodell 3279 mAh-s, a Plus pedig 4323 mAh-s akkumulátort kapott), töltését pedig vezetékes és vezeték nélküli formában egyaránt 15W sebességgel biztosíthatjuk.
Poco X7 Pro
A Poco X7 Pro egy kifejezetten olcsó, ezzel ellentétben mégis nagy tudás birtokában lévő okostelefon, ami minden olyan tulajdonsággal rendelkezik, amire csak szükségünk lehet.
Erős MediaTek lapkakészlettel és 120Hz-es AMOLED kijelzővel
Hogy egy olcsó középkategóriás telefon nem lehet eléggé dinamikus? Erre maximálisan rácáfol a Poco X7 Pro, hiszen ebben a készülékben egy MediaTek által gyártott Dimensity 8400 Ultra lapkakészlet kapott helyet, ami a maga kategóriájában a legjobbak között említhető.
Ezt sikerült megfejelnie a gyártónak egy egészen csinos termékdizájnnal, valamint egy 120Hz-es CrystalRes AMOLED kijelzővel, ami 1,5K felbontásra képes, de a készülék kapcsán fontos előnyt jelent még az IP68-as víz- és porállósági szabvány, ami a tartósság szempontjából komoly ütőkártyát jelent.
90W-os gyorstöltéssel és nagyszerű kamerás tudással
Árát meghazudtolva a Poco telefonja egy 6000 mAh-s akkumulátort kapott, ami nem elég, hogy nagyszerű üzemidővel kecsegtet, de mindemellett támogatja a 90W-os gyorstöltést is, így percek alatt bárhol és bármikor friss energiával láthatjuk el a készüléket.
Nem szabad kihagyni a sorból a telefon kamerás tudását sem, hiszen az 50 megapixeles főszenzorral és az erőteljes szoftveres háttérrel nagyon jó minőségű felvételek készíthetők, sőt videókészítéskor még a 4K/60fps sem okoz neki különösebb problémát, az AI-funkciók pedig egy újabb szintre emelhetik a fotózás élményét.
Jó ha tudsz róla!
Apple iPhone 16e
Az iPhone 16e nem más, mint az Apple középkategóriás SE termékcsaládjának 2025-ös újragondolása, ami elsődlegesen azok számára jó választás, akik ragaszkodnak a gyártó termékeihez, de nem tudnak megfizetni egy prémium modellt.
Strapabíró külső, bivalyerős belső
A készülék az iPhone jól megszokott termékdizájnjára épül, az űrtechnológiai háttérrel rendelkező alumíniumház és a Ceramic Shield bevonat pedig elképesztő tartósságot biztosít számára, sőt az IP68-as víz és porállóság sem fog ki rajta, így bátran velünk lehet a mindennapokban.
A készülék már USB-C csatlakozót kapott és a sokak által kedvelt programozható funkciógomb sem hiányzik a telefon oldaláról, sőt az Apple a biztonságot is növelte, hiszen már a középkategóriában is elérhetővé tették a rajongók által régóta várt Face ID-t, de a 6,1 hüvelykes Super Retina XDR kijelző maradt a kijelölt úton.
Az A18-as lapkakészlettel kinyílik a világ
Az iPhone 16e legnagyobb ütőkártyája kétségtelenül az A18-as lapkakészlet beépítése lett, amivel egyenesen elképesztő teljesítményhez férhetnek hozzá a vásárlók, gyakorlatilag bármit képesek futtatni rajta, sőt még az AI funkciókról sem kell lemondaniuk a segítségével.
A lapkakészlet ráadásul az akkumulátor üzemidejét is jobban optimalizálja, így garantáltan egész nap bírja majd a kiképzést, a korábbi iPhone SE modellnél akár 12 órával jobb teljesítményt nyújt, így például a 26 órányi folyamatos videólejátszás sem okoz neki gondot.
Korábbi kedvencünk
Poco X6
Hétköznapi felhasználásra
Egy igazán jó középkategóriás telefont szeretnél verhetetlen áron? Akkor a Poco X6 lesz a befutó, hiszen ez a készülék nagyon olcsón kínál minden tekintetben kiemelkedő tulajdonságokat.
Kiváló AMOLED kijelző és nagyszerű kamerarendszer
A Poco X6 egyik ütőkártyája a kimagasló minőségű AMOLED kijelző, amely 6,67 hüvelykje mellett 1,5K felbontást és 1800 nites fényerőt nyújt, miközben nem okoz neki gondot a 120Hz-es képfrissítés, védelméről pedig a Gorilla Glass Victus bevonat gondoskodik, sőt még egy ujjlenyomat-olvasót is elhelyeztek a panel alatt.
A készülék kapcsán kiemelendő még a tripla kamerarendszer is. A fő objektív 64 megapixeles teljesítményre képes, a hozzá társított szenzorokkal pedig garantáltan kimagasló minőségű képek és videók készíthetők, miközben optikai-, sőt elektronikus képstabilizátor is található benne.
Erőteljes hardveres háttér biztosítja gördülékenységét
A telefon erejét a Snapdragon 7s Gen 2 lapkakészlet biztosítja, ami azon túl, hogy az Adreno 710 grafikus chippel kiegészülve nagyon gördülékennyé teszi az eszköz használatát, mindemellett még az 5G kapcsolat, sőt a WiFi 6 támogatása sem okoz neki különösebb gondot.
A Poco X6 mindemellett egy 5100 mAh-s akkumulátort kapott, ami kiváló üzemidőt garantál számára, de töltése miatt sem kell aggódnunk, hiszen 67W-os gyorstöltőjével mindössze 44 perc alatt képes feltölteni az eszközt teljesen lemerült állapotból is.
Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
Beugró szint
A kimagasló ár-érték arányt képviselő termékeiről ismert Xiaomi több középkategóriás készülékkel is megtalálható a piacon, de a Redmi Note 13 Pro+ magasan a legjobbak közé tartozik.
Prémium szintet idéző kamerarendszer és gyorstöltés
Hogy miért kedvelik olyan sokan a középkategóriában a Redmi Note 13 Pro+ okostelefont, azt jól mutatja például a kamerarendszer, hiszen a 200 megapixeles, optikai képstabilizátorral és f/1,7-es rekeszértékkel rendelkező szenzor különösen jó tulajdonságokkal rendelkezik, pláne a 8+2 megapixeles társkamerával kiegészülve.
A 16 megapixeles szelfikamerája mellett a készülék nagy előnye még az 5000 mAh-s akkumulátor, illetve a hozzá kapcsolódó 120W-os vezetékes töltés, ami 19 perc alatt képes teljesen lemerült állapotból is 100 százalékra tölteni a telefont.
Erős hardveres háttérrel, 120Hz-es AMOLED kijelzővel
A telefon alapját egy Mediatek Dimensity 7200 Ultra lapkakészlet adja, ami a maga 4nm-es gyártástechnológiájával nemcsak erős, hanem nagyszerűen kihasználja az akkumulátort is. Mali-G610-es GPU-jával ráadásul a legösszetettebb feladatok megoldása sem okoz neki különösebb problémát.
A kijelző tekintetében egy 6,67 hüvelykes AMOLED panelt találhatunk benne, amely 120Hz-es képfrissítési rátája mellett 68 milliárd színárnyalat megjelenítésére alkalmas, támogatja a Dolby Vision és a HDR10+ technológiákat, védelméről pedig a Gorilla Glass Victus bevonat gondoskodik.
Kapcsolódó anyagunk:
Xiaomi 13T
Arany középút
Az egyik legjobb ár-érték arányt képviselő középkategóriás okostelefonként a Xiaomi 13T minden tekintetben kimagasló lehetőségeket ad a felhasználók kezébe, több tekintetben is prémium megoldásokkal.
Kamerarendszere már a felsőkategóriát kóstolgatja
Ami sokak számára a legfontosabb fegyvertény a Xiaomi 13T kapcsán, az nem más, mint a kamerarendszer, hiszen ezen a téren több felsőkategóriás modellt is képes sarokba állítani. Az eszköz két 50 megapixeles és egy 12 megapixeles szenzort kapott, méghozzá Leica lencsékkel kiegészülve.
Ennek köszönhetően a készülék kiemelkedő képminőséget kínál, még gyenge fényviszonyok között is nagyszerű hatást kelt, a Xiaomi saját fejlesztésű szoftveres megoldásai pedig biztosítják, hogy mindig a legjobb minőségű képek és videók szülessenek a kezeink között.
Erős, tartós és még gyors is
A Xiaomi 13T természetesen más tulajdonságai miatt is érdemes a figyelemre. A 6,67 hüvelykes AMOLED kijelzője például 144Hz-es képfrissítésre képes, Gorilla Glass 5 védelem óvja a sérülésektől, sőt a telefon még IP68-as tanúsítványt is kapott, szóval tartósságára nem lehet panasz.
Az eszköz nyers erejét a Mediatek 4nm-es Dimensity 8200 Ultra lapkakészlete adja, ami az 5000 mAh-s akkumulátorral kiváló üzemidőt biztosít a telefon számára, energiaellátásáról pedig 67W-os gyorstöltő technológia gondoskodik.
Milyen középkategóriás telefont vegyek 2025-ben?
A középkategóriás okostelefonok azért annyira közkedveltek, mert többségében olyan technológiai háttérrel büszkélkedhetnek, amelyek egy-két évvel korábban a prémium ligában szerepeltek.
Aki a legtöbbet akarja kihozni a pénzéből, ellenben nem hajlandó komolyabb kompromisszumokra, az jellemzően a középkategóriás modellek közül szemezget.
Hogy mégis milyen elvárásaink lehetnek 2025-ben egy középkategóriás készülékkel szemben? Az alábbiakban összegyűjtöttük a legáltalánosabbakat.
Az AMOLED kijelző és a komolyabb kijelzővédelem már alapelvárás
Nagyon régen elmúltak azok az idők, amikor a középkategóriában meg kell elégedni egy IPS LCD kijelzővel. Ma már egy jobb modell ebben a ligában valamilyen AMOLED kijelzővel rendelkezik, és legalább 120Hz-es képfrissítési rátára képes.
Nyilván vannak eltérések a tudás tekintetében, így valamelyik csak a HDR10+ technológiát kezeli, más már a Dolby Visiont is, de a középkategóriában sokszor bukkanhatunk kimagasló színhűséggel és fényerővel dolgozó modellekre.
Ami alapelvárás még ezen a szinten, hogy a kijelző megfelelő védelemmel, illetve valamilyen jobb Gorilla Glass bevonattal legyen ellátva.
A hardver itt már nem jelenthet jelentős kompromisszumot
Hardveres szempontból a középkategóriában már csak és kizárólag olyan megoldásokkal találkozhatunk, amelyek különösebb kompromisszumokat nem követelnek a felhasználóktól. Olyan Qualcomm, Mediatek vagy saját fejlesztésű lapkák dolgoznak ezekben a készülékekben, amelyek néhány éve még prémium modellek voltak, illetve azokhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek.
Ennek megfelelően ma is megállják a helyüket, miközben a 4nm-es gyártástechnológia a jobb modelleknél már teljesen általános, akárcsak a 8-12 GB RAM, illetve a 128-512GB-os belső tárhely.
A középkategóriában már fejlettebb kamerás tudást találunk
A kamerás képességek tekintetében az 50 megapixel a középkategóriában már alapvető a hátlapi rendszeren, de fontosabb, hogy ne vesszünk el a megapixelek számában, hanem nézzük meg a kapcsolódó teljesítményt is.
Alighanem ezen a ponton kell a legnagyobb kompromisszumokkal számolnunk a prémium termékekhez viszonyítva, de különösen a társszenzorok, a rekeszértékek, az optikai zoomok és képstabilizálási megoldások tekintetében már itt is találhatunk jobb modelleket.
A legtöbb készüléknek nem okoz gondot a profi minőségű képkészítés, sőt a 4K/30fps-sel történő videórögzítés sem.
A gyorstöltés már minden modellnél alapelvárás
Bár a vezeték nélküli töltés még a középkategóriában is csak néhány telefon kiváltsága, azonban a vezetékes gyorstöltés már alapelvárás valamennyi készüléknél, így 25-től 125W-ig mindent találhatunk a palettán.
Az akkumulátorok méretét tekintve itt is a 4500-5000 mAh dominál, az újabb gyártástechnológiára épülő lapkakészletek miatt azonban az üzemidő szempontjából gyakran jobb tulajdonságokkal találkozhatunk, mint az olcsóbb társaknál.
Az 5G és az NFC valamennyi középkategóriás telefonban megtalálható
Az adatkapcsolat tekintetében a középkategóriában már nem sok kompromisszumot kell kötnünk a prémium modellekhez viszonyítva. Szinte minden telefon rendelkezik már NFC-vel, sőt a Bluetooth tekintetében is az 5.3-as vagy az 5.4-es változat van használatban.
Mivel többségüket még mai szemmel is modern, illetve korszerű 4nm-es lapkakészlettel szerelték fel, ezért a középkategóriában már bátran legyen alapelvárás az 5G annak ellenére is, hogy egyelőre nagyon sok helyen még mindig nem elérhető ez a kapcsolódási forma.
A kijelző alatti ujjlenyomat-olvasó valamennyi modellben megtalálható
Bár a készülékbiztonságot nagyon sok alternatív módszerrel elérhetjük, az egyik leghatékonyabb azonban az ujjlenyomat alapú szisztéma. A középkategóriában teljesen általános, hogy ez nem a bekapcsoló gombba integrálva helyezkedik el, hanem a kijelző alá építve.
A középkategóriában még az Android uralja a piacot
Bár az Apple kínálatában is vannak olcsóbb készülékek, azonban ár-érték arányban a középkategóriát még az Android alapú rendszerek uralják, tehát az iOS operációs rendszerrel szoftveres fronton nem igazán kell számolnunk.
Az Android 13 vagy az Android 14 már valamennyi gyártótól alapvető elvárás itt, akárcsak a többéves szoftveres támogatás, valamint a megfelelő kezelőfelület társítása, aminek köszönhetően mind a biztonság, mind a könnyed felhasználás garantált.
Nyilván vannak gyártók, akik erre nagyobb figyelmet fordítanak – a Samsung például különösen odafigyel rá –, de a többieknek sincs okuk szégyenkezni.
A középkategóriás telefonok piacának legfontosabb gyártói
A középkategóriában kis túlzással ugyanazok a nevek uralják a piacot, mint a belépő szinten, de többségük prémium ligás eszközökkel is rendelkezik. Lássuk, hogy kik azok, akik mindenképpen meghatározóak a szegmensben:
Samsung
A Samsung nevét bár sokan a prémium modellekkel azonosítják, a népszerű Galaxy A-sorozattal azonban a belépő és a középszintet is képviselik. Minél magasabb a szám az adott modellnél, annál jobb képességeket kapunk tőle a pénzünkért cserébe!
Xiaomi
A Xiaomi nagyon magabiztos szereplője a középkategóriának, Poco modelljeik megkerülhetetlenek, de a Redmi termékcsaláddal is mindig feldobják a labdát a konkurenciának, hiszen a drágább modellekben már sok prémium funkciót kínálnak.
OnePlus
A OnePlus kínálatából sem hiányoznak a nagytudású mobilok, az ár-érték arány tekintetében itt már gyakran a Xiaomival versenyeznek, hiszen igyekeznek minden tekintetben saját megoldásokkal és prémiumközeli élményekkel szolgálni.
A Google telefonjai közül nagyon sok elkerüli a hazai piacot, holott a középkategóriában főleg kamerás tudásukkal és egyedi fejlesztésű hardveres megoldásaikkal rengeteg kellemes meglepetést tudnak okozni a felhasználóknak.
Motorola
Főleg az Edge modellekkel a Motorola egy betonbiztos szereplője a középkategóriának. Nagyon jó tulajdonságokat nyújtanak már ebben a ligában, sőt a híres Motorola-tulajdonságok is minden modelljükre jellemzőek.
Nothing
A Nothing jött, látott és felforgatta a piacot. Nemcsak a belépő-, hanem a középszinten is rengeteg egyediséggel szolgálnak a felhasználóknak, így aki egy kicsit ki akar lógni a sorból, bátran válogasson kiváló tudású telefonjaik között.
Kapcsolódó anyagunk: