Szeretnénk Samsung okostelefont vásárolni, de az óriási termékkínálatból nem tudjuk, hogy pontosan melyik modell a nekünk való? Most segítünk kiválasztani a legjobbat!
Tartalomjegyzék
- A legjobb Samsung telefonok
- Miért vegyünk Samsung okostelefont?
- A Samsung okostelefonos modelljei
- A Samsung okostelefonok jövője
- 12 ok, amiért a Samsung telefonok kiemelkednek a piacról
Az okostelefonos piacon a Samsung termékei minden kétséget kizáróan a legnépszerűbbek közé sorolhatók, azonban olyan széles a termékpaletta mindegyik kategóriában, hogy rendkívül nehéz feladat kiválasztani a számunkra leginkább ideális típust.
Ezért megnéztük a hazai és a külföldi piacot is, hogy a vásárlói véleményekre hagyatkozva összeállítsunk egy listát, rajta a piac legjobb Samsung okostelefonjaival, így mindenki azonnal megtalálja a számításait, akár a legjobb ár-érték arány, akár a belépő szint, akár a prémium kategória a cél.
A legjobb Samsung telefonok
Belépő szintű Samsung telefonok
Galaxy A22 – a belépő kategória csúcsa
A Samsung Galaxy A22 a gyártó kínálatán belül jelenleg a belépő szint legmagasabb szintjét kínálja a felhasználók számára. Ha nem ragaszkodunk túlzottan az 5G-hez, ellenben szeretnénk egy megfizethető árú, már AMOLED kijelzős telefont a pénzünkért, akkor mindenképpen vegyük számításba.
Dinamikus hardver, nagy tárhely
A készülék lelkét egy Mediatek Helio G80-as lapkakészlet biztosítja, ami egy nyolcmagos konstrukcióként, a Mali G52-es GPU-val kiegészítve elragadó teljesítményt nyújt a telefon számára, melyet 4GB rendszermemória egészít ki, illetve tesz igazán teljessé.
A Galaxy A22-vel nem igazán ütközünk majd korlátokba, a nagyobb applikációk, de a mobiljátékok futtatása sem okoz neki különösebb gondokat, miközben a helyhiány szintén nem kell tartanunk, hiszen a készülék egy 128GB-os belső tárhellyel büszkélkedhet, ahol garantáltan minden kényelmesen elfér.
Mindehhez a Samsung ráadásul egy 5000 mAh-s akkumulátort társított, amit sikerült olyan jól optimalizálniuk, hogy akár egy egész napon át tartó intenzív használat sem okoz neki problémát, biztosan kitart mellettünk, bárhová is megyünk.
A nagy kapacitást ráadásul 15W-os gyorstöltéssel vértezte fel a gyártó, így amikor van egy kis időnk, akár néhány perc leforgása alatt is rengeteg energiát pumpálhatunk bele a csomagban megtalálható töltő segítségével.
Elegáns megjelenés, elragadó kijelző
Természetesen a termékdizájn tekintetében sem hagyja cserben a felhasználókat a Samsung Galaxy A22. A termékkategóriára jellemző elragadó és letisztult formatervezés jellemzi, mely minden oldalról képes maximális eleganciát sugározni számára.
A határozott, de mégis szolid ívek ráadásul kényelmes és egyben ergonomikus formavilággal büszkélkednek, miközben csak mi döntjük el, hogy melyik színt választjuk, hiszen a szokásos fehér vagy fekete mellett akár pirosban és kékben is beszerezhetjük.
A telefon kifinomultságát tovább növeli a jó minőségű, 6,4 hüvelykes AMOLED kijelző, mely az Infinity-V technológiára épül, és bár a felbontása terén érezni a belépő kategóriát – csak 1600×720 képpontra képes –, minden más tekintetben azonban ott van a legjobbak között.
Mi sem bizonyítja ezt jobban más, mint a panel 90 Hz-es képfrissítési rátája, valamint a 274 ppi-s pixelsűrűség, amihez egy nagyon szolid és visszafogott csepp alakú előlapi szenzorsziget csatlakozik, mégpedig vékony kávák társaságában.
Négy kamerával a fotózás kedvelőinek
Amivel kapcsolatban a Samsung Galaxy A22 határozottabban kilóg a sorból, az nem más, mint a kamerarendszer. Bár manapság nem meglepő, ha a belépő szinten négy szenzort találunk egy készülék hátlapján, azonban itt nem egy átlagos megoldásról van szó.
Eleve a központi szenzor 48 megapixeles lett, méghozzá f/1,8-as rekeszértékkel, amihez csatlakozott egy 8 megapixeles széles látószögű, valamint egy-egy 2 megapixeles makró- és mélységérzékelő kamera is a teljesség kedvéért.
Mindezt optikai képstabilizálással és autófókusszal, miközben az erőteljes szoftveres háttérnek köszönhetően minden egyes fotónk garantáltan éles és kristálytiszta lesz, aminek köszönhetően úgy érezhetjük majd magunkat, mint az igazi profik.
Természetesen a Galaxy A22 nem hagy minket cserben videózáskor sem, Full HD minőségben, maximum 30fps társaságában tudunk rögzíteni vele, miközben a 13 megapixeles előlapi kamerával a minőségi szelfikről sem kell lemondanunk.
Samsung Galaxy A12 – a pénztárcabarát megoldás
A Samsung Galaxy A12 az egyik legolcsóbb telefon a gyártó kínálatában, ami minden szempontból tökéletesen hozza a megszokott minőséget, miközben az A02-höz mérten jobb kamerával és erőteljesebb hardverrel is rendelkezik, így belépő szintnek ideális választás.
Dinamikus Mediatek lapkakészlettel, 4GB rendszermemóriával
A készülék szívét és lelkét a Mediatek MT6765-ös lapkakészlet biztosítja, melyet PowerVR GE8320-as grafikus gyorsítóval láttak el, így nem okoz gondot a Galaxy A12-nek, ha összetettebb mobiljátékokat vagy HD videókat szeretnénk futtatni rajta.
Teljesítményét alaposan megtámogatja a 4GB rendszermemória, ami manapság már alapvetően elfogadottnak tekinthető a belépő szinten, de a saját fejlesztésű One UI kezelőfelület miatt a szokványosnál jobb tempót biztosít számára.
Mindezt természetesen kellemesen tágas tárhellyel dobta fel a Samsung Galaxy A12, hiszen alaphangon 64GB ROM található benne, de amennyiben ezt esetleg kevésnek éreznénk, microSD kártyával bármikor bővíthetjük.
SIM kártyából összesen kettőt tud fogadni, miközben olyan alapvető érzékelőkből sem szenved hiányt, mint a gyorsulásmérő, a fényérzékelő, a közelségérzékelő vagy a G-szenzor.
TFT kijelzővel, 5000 mAh-s akkumulátorral
Amivel kapcsolatban talán elsőként érezni a belépő kategóriát a Samsung Galaxy A12 kapcsán, az nem más, minthogy nincs AMOLED kijelző, csak egy 6,5 hüvelykes TFT panel, ami természetesen ugyanolyan jól képes ellátni a feladatát, de az avatott szemek érezhetnek némi különbséget.
A képfrissítési rátát ugyan 60Hz-ben maximalizálta a Samsung, de a kijelző pixelsűrűsége 296 ppi lett, ami kifejezetten kellemesnek nevezhető, még az 1600×720 képpontos felbontás ellenére is megfelelő minőségben és felbontásban adja vissza a tartalmakat.
Természetesen a Galaxy A12 az üzemidő tekintetében sem vall kudarcot, amit leginkább annak köszönhet, hogy a gyártó egy 5000 mAh-s akkumulátort helyezett el a készülékházban, melyet tökéletesen optimalizáltak a szoftverhez és a hardverhez egyaránt.
A készülékhez gyári töltőt találunk a csomagolásában, mely 15W-os gyorstöltéssel képes hamar feltölteni az akkumulátort, ami ebben az árkategóriában kifejezetten előnyös tulajdonságnak tekinthető.
48 megapixeles hátlapi-, és 8 megapixeles előlapi kamerával
Noha belépő szint, a Samsung azért a Galaxy A12 vásárlóit sem szeretné cserben hagyni a kamerás teljesítménnyel. Olyannyira nem, hogy a hátlapjára egy négyszenzoros kamerasziget került, melynek központi eleme egy 48 megapixeles, f/2 rekeszértékű fényképezőgép lett.
Emiatt egy pillanatig sem kell aggódnunk a fotók minőségén, az erőteljes szoftveres háttérnek köszönhetően szinte lehetetlen vele rossz képeket készíteni, amihez természetesen a kamerasziget többi szenzorja is hozzájárul.
A központi fényképezőgép mellett ugyanis találunk rajta egy 5 megapixeles széles látószögű-, egy 2 megapixeles makró-, valamint egy szintén 2 megapixeles mélységérzékelő kamerát is, miközben az előlapon egy 8 megapixeles szelfikamera teljesít rajta szolgálatot.
Ha nemcsak fotóznánk, hanem videóznánk is vele, a Galaxy A12 képes full HD felbontásban rögzíteni a tartalmakat, méghozzá maximum 30 fps mellett.
Középkategóriás Samsung telefonok
Samsung Galaxy S20 FE – a középkategória csúcsa
A Samsung Galaxy S20 FE a klasszikus középkategóriás okostelefonok egyike, mely a maga szegmensén belül a legfelsőbb szintet képviseli, mint a nagy népszerűségnek örvendő S20-as modell minden téren frissített, a 2021-es elvárásoknak megfelelő változata.
Kirobbanó energia az Exynos 990 lapkakészlettel
A legnagyobb erőssége a Samsung Galaxy S20 FE okostelefonnak minden kétséget kizáróan az Exynos 990 lapkakészlet, mely a gyártó saját fejlesztésű technológiájával, a beépített nyolcmagos processzorral és a Mali-G77 grafikus gyorsítóval már-már prémium érzetet kelt.
Nem véletlenül, hiszen a chipsetben elhelyezett nyolcmagos CPU sebessége meghaladja a 2,7GHz-et, így garantáltan nem okoz majd problémát neki egyetlen alkalmazás vagy mobiljáték futtatása sem.
Ezzel a konstrukcióval garantáltan megtapasztalhatjuk majd a határtalanságot és a szabadságot, miközben a 6GB RAM kellemes hátteret biztosít ahhoz, hogy mindig a lehető legtöbbet hozzuk ki a telefonunkból, bármilyen céllal is vettük kézbe.
A hab a tortán, hogy a tárhellyel sem spórolt a Samsung, a 2021-es Galaxy S20 128GB ROM-mal került a boltok polcaira, de amennyiben ez mégis kevésnek tűnne, egy microSD kártya segítségével szabadon bővíthetjük.
120 Hz-es AMOLED kijelzővel, beépített ujjlenyomat-olvasóval, vezeték nélküli töltéssel
A telefon maximálisan magán hordozza a Samsung Galaxy S20 összes előnyös tulajdonságát a termékdizájn tekintetében, így vékony kávák és letisztult küllem jellemzik, miközben az előlap egységét kis túlzással csak a szelfikamerának kivágott lyuk töri meg.
Maga a kijelző a prémium szintet képviseli, hiszen a 6,5 hüvelykes Super AMOLED panel 2400×1080 képpontos felbontásra képes, miközben egyáltalán nem okoz neki problémát a 120 Hz-es képfrissítési ráta teljesítése sem.
A non plus ultrát mégis az jelenti, hogy a Galaxy S20 FE már a középkategóriába elhozta a kijelző alá épített ujjlenyomat-olvasó technológiáját, ennek megfelelően szó szerint a jövőben érezhetjük majd magunkat a használata során.
Mindehhez egy nagy teljesítményű, 4500 mAh-s Li-Pol akkumulátor tartozik, mely vezetékes formában 25W-os gyorstöltésre képes, de támogatja a vezeték nélküli töltést is, méghozzá maximum 15W teljesítményig.
Profi kamerás rendszer három hátlapi szenzorral
Természetesen a kamerás teljesítmény tekintetében sem ismeri a tréfát a Samsung Galaxy S20 FE, hiszen a hátlapon egy tripla rendszert állított szolgálatba a gyártó, mely a számok tükrében talán nem tűnik nagy dobásnak, de a gyakorlatban kifejezetten jó teljesítményt nyújt.
A 12+12+8 megapixeles rendszer ugyanis a nagy rekeszértékeknek és a kimagasló szoftveres háttérnek köszönhetően maximálisan kielégíti a professzionális mobilfotózás kedvelőinek minden igényét, méghozzá minden esetben éles és színekben gazdag végeredménnyel.
A telefonnal mindig a legjobb fényeket, a legjobb kontrasztokat örökíthetjük meg, miközben a videós teljesítmény sem hétköznapi, hiszen könnyedén rögzíthetünk vele 4K felvételeket akár 60fps társaságában is.
Mindehhez természetesen a szelfikamera sem okoz csalódást, a maga 32 megapixeles tulajdonságaival mindig a legjobb minőséget nyújtja nekünk akár a közösségi oldalakra szánt képeket készítenénk vele, akár videóchateléshez használnánk.
Samsung Galaxy A72 – az aranyközépút kedvelőinek
A Samsung Galaxy A72 kimagasló felszereltséggel képviseli a középkategóriát, ezáltal elérhető áron kínál a felhasználók számára elragadó tulajdonságú hardvereket, miközben a kamerás teljesítmény tekintetében már-már a prémium szintet karcolgatja.
Snapdragon lapkával, remek hangzással és biztonságos kialakítással
A lapkakészlet tekintetében a Galaxy A72 nem kapta meg a Samsung saját fejlesztésű Exynos készletét, helyette a középkategóriában kimagasló tulajdonságokkal rendelkező Qualcomm 720G teljesít benne szolgálatot, méghozzá egy Adreno 618-as GPU társaságában.
A nyolcmagos processzort 6GB rendszermemóriával kiegészítő hardverkészlet dinamikus társ lehet a mindennapok során, miközben a tárhellyel sem kell spórolnunk, hiszen 128GB ROM került benne alkalmazásra, ami a hétköznapi felhasználók igényeit tökéletesen kiszolgálja.
Ha szeretünk zenét hallgatni a telefonunkon, esetleg játszani vagy filmeket nézni, a Galaxy A72 akkor is jó társunk lesz, hiszen dupla sztereó hangszóró kapott benne helyet, melyek nagyon erőteljes, nagyon telt hangzást biztosítanak mindennek.
Ezen felül a Samsung ügyelt a kiberbiztonságra is, a saját fejlesztésű Knox biztonsági platformmal garantált, hogy minden egyes adatot, amit a telefonunkon tárolunk, makulátlan protekció véd a külső veszélyforrásoktól, de óvva leszünk a rosszindulatú programoktól is.
Kristálytiszta AMOLED kijelző, vízálló kialakítás
Ha létezik letisztult termékdizájn, akkor a Samsung Galaxy A72 minden kétséget kizáróan a tökéletes képviselője ennek a vonulatnak, amit ráadásul tökéletesen kiegészít a 6,7 hüvelykes Infinity-O kijelző, mely vékony kávákkal és egy aprócska kameralyukkal büszkélkedhet.
Az FHD+ felbontású Super AMOLED kijelző ráadásul minden tartalom számára elképesztő színgazdagságot kínál, miközben a 407 ppi-s pixelsűrűség és a 800 nites fényerő tovább növelik elragadó tulajdonságait, de a képfrissítési ráta csak 90 Hz-ig lett engedélyezve.
Ezt leszámítva a kijelzőt rengeteg háttértechnológia támogatja meg. A Real Smooth által például mindig elképesztően sima képet kapunk, míg az Eye Comfort Shield segít abban, hogy a szemünk ne fáradjon el, ne károsodjon még tartós használat esetén sem.
Bár a termékdizájn kecses, a Galaxy A72 mégis rendelkezik IP67-es szabvánnyal, ami azt jelenti, hogy nemcsak a pornak képes ellenállni, hanem maximum 1 méteres mélységig és 30 perces időtartamig még a víz sem okoz neki problémát, ami ebben a kategóriában kiemelkedő tulajdonság.
Négyes kamerarendszer, mely minden helyzetben megállja a helyét
A kamerarendszer tekintetében a Samsung Galaxy A72 szintén a legmagasabb szinteket képviseli, hiszen rögtön négy szenzort találhatunk a hátlapon, melyek minden helyzetben képesek tökéletesen megörökíteni az adott pillanatot, ha szükség van rá.
A telefon központi egysége 64 megapixeles lett, mely azon túl, hogy támogatja az ultra-magas felbontást, még OIS funkcióval is rendelkezik, de találunk rajta egy f/2.2 rekeszértékű ultraszéles-látószögű kamerát, hogy a panorámafotókról se kelljen lemondanunk.
Ezen felül a Galaxy A72 kapott egy 5 megapixeles makrókamerát, valamint egy 8 megapixeles mélységérzékelőt is, miközben a háttérben működő technológiáknak hála elfelejthetjük a rossz minőségű, elmosódott képeket és videókat.
Természetesen nem hagy cserben minket a telefon előlapi kamerája sem, mely 32 megapixeles teljesítményű lett, f/2,2-es rekeszértéke miatt pedig tökéletesen megállja a helyét a mindennapok során, használjuk akár fotózáshoz, akár videózáshoz.
Samsung Galaxy A52s – 120Hz-es kijelző és 5G a középkategóriában
A 120Hz-es kijelző és az 5G kapcsolat 2021-ben még a legtöbbször a prémium kategória ismérve volt, azonban a Samsung Galaxy A52s képes arra, hogy ezt a két tulajdonságot elhozza a középszintű termékek piacára, ezáltal szinte bárkinek elérhető közelségbe.
Nyolcmagos Snapdragon processzor, 5G-támogatás
A Samsung Galaxy A52s a maga kategóriájában kifejezetten nagy teljesítménnyel kecsegtet, amit leginkább a nyolcmagos Snapdragon 778G lapkakészletnek köszönhet, ami nemcsak azért rendelkezik elragadó tulajdonságokkal, mert az Adreno 619 grafikus gyorsítót is megkapta.
Elragadó tulajdonságainak hátterében a beépített 5G modem áll, aminek jóvoltából a készülék teljes mellszélességgel támogatja az újgenerációs mobilhálózatot, így ha van lefedettségünk, egyenesen a távoli jövőbe repíthet minket az így elérhető sebesség.
Természetesen a hardver önmagában sem okoz csalódást, hiszen az erős lapkát 6GB RAM-mal egészítették ki, de kiemelendő a sorból a középkategóriában általános 128GB-os belső tárhely is, melyet micro SD kártyával akár egészen 1TB-ig bővíthetünk.
Ha mindez nem lenne elég, a Galaxy A52s egy 4500 mAh-s akkumulátort is kapott, mely garantálja számára a nagyszerű üzemidőt, miközben a 25W-os gyorstöltéssel bármikor nagyon gyorsan új életre kelthetjük a készüléket.
120Hz-es AMOLED kijelző
Amiért még a Samsung Galaxy A52s felkerült a listánkra, az nem más, mint a 120Hz-es AMOLED kijelző, ami a középkategóriában egyáltalán nem tekinthető általánosnak, ebben az esetben is prémium összhatást kelt, méghozzá a készülék megjelenésével egyetemben.
Az A52s ugyanis elképesztően letisztult, határozott, de mégis kellemes formavilággal büszkélkedhet, amit csak magasabb szintre emel a 6,5 hüvelykes, az előlapot szinte teljes egészében elfoglaló Infinity-O kijelző, melyet magas szintű Gorilla Glass 5 védelemmel láttak el, sőt még az ujjlenyomat-olvasót is beépítették alá.
Természetesen nemcsak megjelenésével, hanem tulajdonságaival is, hiszen az FHD+ felbontású Super AMOLED panel fényereje akár a 800 nitet is elérheti, így bárhol és bármikor képes a legmagasabb szintű színhűséggel megjeleníteni kedvenc tartalmainkat.
Mindehhez természetesen fejlett technológiai háttér is tartozik, ezáltal a Super Smooth jóvoltából például mindig tiszta és sima képet nyújt böngészés során, míg az Eye Comfort Shield a kékfény mértékének kibocsátásával képes kímélni a szemünket.
64 megapixeles főkamerával, videórögzítés 60fps-sel
Ha szeretünk fotózni vagy videózni a telefonunkkal, akkor a Samsung Galaxy A52s nemcsak azért lehet ott velünk mindenhol, mert por- és vízálló kialakítással rendelkezik, hanem azért is, mert igazán professzionális kamerarendszerrel büszkélkedhet.
A hátlapon például egy 64 megapixeles központi fényképezőt helyeztek el rajta, amihez egy 12 megapixeles ultraszéles, egy 5 megapixeles makró- és egy szintén 5 megapixeles mélységérzékelő szenzor tartozik, méghozzá elragadó szoftveres kiegészítőkkel.
A mindig éles, kellemes színvilágú fotók mellett ráadásul a mozgóképek rögzítésének tekintetében sem vall kudarcot a telefon, hiszen rögzíthetünk vele 4K/30fps társaságában, de ha megelégszünk a full HD Full HD felbontással, akkor akár 60fps-ig is növelhetjük ezt az értéket.
Mindehhez pedig a 32 megapixeles szelfikamera is tökéletes hátteret nyújt, az f/2,2-es rekeszérték és a HDR támogatás miatt makulátlan minőségben képes önarcképeket készíteni rólunk, vagy megjeleníteni minket, ha videóhívásokat bonyolítanánk.
Samsung Galaxy A32 5G – pénztárcabarát megoldás a középkategórián belül
A Samsung Galaxy A32 a jelenlegi piac egyik legjobb ár-érték arányát kínáló okostelefonja, mely meglepően alacsony árkategóriában biztosítja az 5G-támogatást, emiatt pedig különösen jó választás lehet azoknak, akiknek ez az egyik legfontosabb tulajdonság egy középkategóriás készüléknél.
5G-támogatás és elragadó teljesítmény a Helio G80-as lapkakészletnek hála
Noha nem a legerősebb és legnagyobb teljesítményű Samsung okostelefon a középkategóriában, azonban az A32 ennek ellenére is tiszteletreméltó tulajdonságokkal rendelkezik, hiszen a 12 nanométeres Mediatek Helio G80-as lapkakészlet olyan dolgot tud, amit ezen a szinten csak kevesen.
Ez pedig nem más, mint az 5G támogatás, hiszen ezzel a pénztárcabarát okostelefonnal könnyedén csatlakozhatunk majd az újgenerációs mobilhálózatokhoz is, ha van lefedettségünk, így élvezhetjük a szélesebes internetelérés minden előnyét.
A nyolcmagos, két Cortex-A75-ös és hat Cortex-A55-ös magra épülő processzor természetesen a nyers erő tekintetében sem vall kudarcot, miközben a Mali-G52-es grafikus gyorsítónak hála a komolyabb applikációk és a mobiljátékok futtatása sem okoz neki gondot.
A telefont ráadásul 4GB rendszermemóriával látták el – létezik 6GB RAM-mal kiegészített típusa is –, de a belső tárhely tekintetében sincs szégyenkezni valója, a 128 GB belső tárhely teljesen elegendő a hétköznapi felhasználásra.
5000 mAh-s akkumulátorral, 6,4 hüvelykes AMOLED kijelzővel
A nagy teljesítmény mellett azonban nem spórolt az üzemidővel sem a Samsung, a Galaxy A32 5G alapját ezen a téren egy 5000 mAh-s Li-Ion akkumulátor adja, amit 15W-os gyorstöltéssel ruháztak fel, de a vezeték nélküli technológia itt még nem támogatott.
Maga a termékdizájn egyébiránt a klasszikus A-sorozatot idézi minden tekintetben, elől-hátul kellemesen letisztult összhatás vár ránk, méghozzá vékonyka kávákkal, illetve majdnem a teljes előlapot elfoglaló 6,4 hüvelykes Super AMOLED kijelzővel.
A panel 1080×2400 képpontos felbontásra képes, 411 ppi-s képpontsűrűsége és 800 nites fényereje pedig elképesztően csinos megjelenést kínál számunkra még napsütésben is, miközben a működését 90Hz-es képfrissítési ráta egészíti ki.
A nagy panelt csak egy aprócska, csepp alakú szenzorsáv töri meg a felső részen, miközben a képernyő védelmére is gondolt a Samsung, hiszen Gorilla Glass 5 bevonatot kapott az előlap, ami kiválóan felveszi a kesztyűt a kisebb-nagyobb karcolásokkal és sérülésekkel szemben.
Négy kamera a hátlapon, 20 megapixeles szelfikamera az előlapon
A fotós tulajdonságok tekintetében a Samsung Galaxy A32 5G kifejezetten jó hatásfokkal üzemeltethető, ezáltal garantáltan kielégíti majd az amatőr fotósok igényeit, sőt még azokét is, akik egy kicsit többet szeretnének kihozni a fényképeikből.
A telefon központi kamerája egy f/1,8 rekesztértékkel rendelkező 64 megapixeles megoldás lett, ami kifejezetten jó tulajdonságokkal kecsegtet, de a három társszenzor, a 8 megapixeles ultraszéles-, az 5 megapixeles makró- és a szintén 5 megapixeles mélységérzékelő egység szintén hozzájárul a tökéletes végeredményhez.
Mindez a szelfikameráról is elmondható, mely a maga 20 megapixeles teljesítményével kiválóan alkalmas hétköznapi használatra, sőt annál akár még sokkal többre is, ha a felhasználónak szüksége van rá.
A Galaxy A32-vel pedig természetesen nemcsak fotózhatunk, hanem videózhatunk is, noha ezen a téren be kell érnünk maximum 1080p felbontással és 30fps-sel, ami a hétköznapok során természetesen így is bőven elegendő lesz.
Prémium kategóriás Samsung telefonok
Samsung Galaxy Note 20 Ultra – egyszerűen nagyszerű
A Samsung Galaxy Note 20 Ultra az egyik legsikeresebb phablet a gyártó kínálatában, mely tökéletes társ lehet munkához és szórakozáshoz egyaránt, az extra digitális tollal és az óriási kijelzővel ugyanis gyakorlatilag bármilyen feladatra alkalmas.
Mintha egy komplett számítógép lenne a zsebünkben
Amivel kapcsolatban a Samsung Galaxy Note 20 Ultra nem viccel, az nem más, mint a teljesítmény. A gyártó saját fejlesztésű Exynos 990-eslapkakészlete dolgozik benne, ami a Mali G77-es grafikus gyorsítóval kiegészülve gyakorlatilag minden feladatra tökéletesen alkalmas.
Különösen annak fényében, hogy ezt az erős hátteret 12GB RAM memória egészíti ki, méghozzá 256GB belső tárhely társaságában, így olyan összhatást kelt az egész, mintha egy komplett mini-számítógépet tartanánk a zsebünkben, amivel bármire képesek lehetünk.
A saját ökoszisztémának és a 4500 mAh-s akkumulátornak hála ráadásul a Note 20 Ultra az üzemidő terén sem vall szégyent. Még folyamatos 5G kapcsolat és intenzív használat mellett is tökéletes társunk lehet egy egész napon át, így bátran szokjunk hozzá a kompromisszumok nélküli használathoz.
Mivel a Galaxy Note 20 Ultra minden tekintetben szupergyors tulajdonságokkal rendelkezik, ezért talán nem meglepő, hogy töltése is gyors, már vezeték nélkül is képes 15W-tal energiát szívni magába, de ha vezetékes töltővel próbálkozunk, akkor ez az érték a 25W-ot is eléri.
Tablet-méretű kijelző, tartozék digitális toll
Nem véletlenül alkalmas a Galaxy Note 20 Ultra gyakorlatilag bármilyen teendő elvégzéséhez, hiszen a maga kategóriájában is óriási, tablet-méretű kijelzővel rendelkezik, mely szinte teljes egészében elfoglalja az előlapot.
A panel egy 6,9 hüvelykes dinamikus AMOLED képernyőt takar, mely méretei ellenére is professzionális szintű megjelenéssel, ragyogó színekkel kecsegtet, a 120 Hz-es képfrissítési rátának köszönhetően pedig páratlan gördülékenységgel fogyasztható vele minden tartalom.
Az óriási kijelző ráadásul hihetetlenül pontos irányítást tesz lehetővé a tartozék S Pen segítségével, mely egyfajta digitális tollként rengeteget gyorsult az előző modellhez képest, így 9 milliszekundum alatt képes végrehajtani a kéréseinket, amivel ismét nem kell kompromisszumokat kötnünk.
Ezzel nem okoz gondot egyetlen munkahelyi teendő sem, legyen szó táblázatkezelésről, gyorsabb gépelésről, adatbevitelről vagy éppen grafikai teendők elvégzéséről vagy a különféle képek és videók szerkesztéséről.
Professzionális kamerarendszer a minőségi fotókért
A fotózás tekintetében szintén nem ismeri a tréfát a Samsung Galaxy Note 20 Ultra. A piac egyik legjobb kamerarendszere kapott benne helyet, a középpontban egy 108 megapixeles fényképezőgéppel, valamint két darab 12 megapixeles társzenzorral, illetve egy lézeres fókusszal.
A Samsung mindent beleadott abba, hogy a kimagasló hardvert erőteljes szoftverekkel is megtámogassa, így az 5x-ös optikai zoom mellett 50x-es Super Resolution Zoom is található benne, a mesterséges intelligencia jóvoltából pedig nagyon egyszerűen készíthetők vele stúdióminőségű képek.
A telefonnal már nemcsak a 4K, hanem a 8K felbontású felvételek is játszi könnyedséggel elkészíthetők. Rögzíthetünk videókat, ezekből kivághatunk 8K minőségű képeket, de akár direkt ilyen felbontás társaságában is tudunk rögzíteni fényképeket.
Bár a szelfikamera csak 10 megapixel felbontású, ez azonban senkit se tévesszen meg, az erőteljes szoftveres háttér jóvoltából a hétköznapok során ez is tökéletesen megállja a helyét, sőt egy digitális munkahelyi megbeszéléskor sem, hagy minket cserben.
Samsung Galaxy S21 – kiváló ár-érték arány a prémium kategóriában
A Samsung Galaxy S21 a gyártó egyik sztártelefonja volt 2021-ben, mely minden téren kimagasló teljesítménnyel büszkélkedhet, ezáltal rendkívül gyors lapkakészlet, komplett ökoszisztéma, nagyszerű kamerás tulajdonságok és 5G támogatás is jellemző rá.
Az egyik leggyorsabb lapkakészlet teljesít benne szolgálatot
A telefon legnagyobb előnye, hogy szédületesen jó teljesítménnyel kecsegtet, hiszen a Samsung saját fejlesztésű nyolcmagos lapkakészlete, a magonként 2,91 GHz-es teljesítményre képes Exynos 2100 chipset biztosítja számára, hogy minden körülmény között megállja a helyét.
Mindezt 8GB RAM rendszermemória támogatja majd, amivel együtt gyakorlatilag nincs olyan feladat vagy applikáció, amit a Galaxy S21-gyel ne tudnánk elvégezni, legyen szó akár egy jobb mobiljátékról, valamilyen munkahelyi teendőről, esetleg képek és videók szerkesztéséről.
A készülékben annyi erő lakozik, hogy a Link to Windows funkcióval lehetőséget kapunk arra, hogy a futtatott alkalmazásokat rögtön átjátsszuk egy számítógép monitorjára, ezáltal rögtön nagy kijelzőn tudjuk élvezni, illetve használni őket.
Természetesen nincs hiány a nagy tárhelyből sem (128GB ROM található benne), miközben az üzemidőt egy 4000 mAh-s, gyorstöltő funkcióval ellátott akkumulátor biztosítja számára, ami természetesen a vezeték nélküli megoldásokat is támogatja.
120 Hz-es kijelző Gorilla Glass Victus védelemmel
Bár a sima Samsung Galaxy S21 nem kapott óriási kijelzőt, mindössze 6,2 hüvelykes AMOLED panellel büszkélkedhet, azonban ez csaknem a teljes előlapot kitölti, egyedül a felső részen elhelyezett aprócska kameralyuk töri meg az összhatást.
A dinamikus AMOLED panelen ráadásul nemcsak elképesztő színhűség, hanem páratlan simaság társaságában élvezhetjük majd a tartalmakat, hála a 120 Hz-es képfrissítési rátának, amivel elfelejthetjük az akadozást még 5G kapcsolat esetén is.
Természetesen a kijelző mögött nagyon sok fejlett technológia dolgozik, a szemkímélő funkciónak köszönhetően például kifejezetten kellemes használni, még rossz fényviszonyok között sem fárasztja a szemet a tartós használata.
Ezen felül a Samsung a panel védelméről is gondoskodott, hiszen a világ egyik legkeményebb üvegfelületével, a Gorilla Glass Victus bevonattal látták el a telefon kijelzőjét, mely ennek köszönhetően jól ellenáll a kisebb-nagyobb mechanikai sérüléseknek.
Professzionális szintű kamerarendszer, 8K videórögzítés
Mint azt a Samsung prémium ligájától megszokhattuk már, természetesen a Galaxy S21 esetében is professzionális minőségű kamerarendszer biztosítja, hogy mindig és mindenhol a legjobbakat megszégyenítő fotókon és videókon örökíthessük meg életünk legfontosabb pillanatait.
A készülék tripla kamerarendszerrel büszkélkedik, a főszerepet egy 64 megapixeles központi egység kapta, amit két 12 megapixeles segédszenzor egészített ki. Ehhez óriási szoftveres háttér, valamint olyan extra funkciók társulnak, mint a 30x-os digitális zoom vagy a Zoom Lock funkció.
Külön kiemelendő, hogy a Galaxy S21-nek meg sem kottyannak a jó minőségű éjszakai felvételek, vaku használata nélkül, a beépített mesterséges intelligencia segítségével is lehetőségünk van arra, hogy részletes képeken örökítsük meg az esti pillanatokat.
Ráadásul a videózás terén is elképesztő élmény vár ránk. A telefon képes a Full HD és a 4K mellett már 8K felbontásban is rögzíteni, mindezt elképesztő részletesség, valamint kimagasló képstabilizáció társaságában, remegő felvételek nélkül.
Samsung Galaxy S20 – prémium szint a fényképezés kedvelőinek
Előnyök
- Kiemelkedő kamerarendszer mesterséges intelligenciával megtámogatva
- Exynos 990 lapkakészlet a kirobbanó teljesítményért
- AMOLED panel 120 Hz-es képfrissítési rátával
- Videórögzítés akár 8K minőségben us
- Kiváló üzemidő 25W-os gyorstöltéssel
A Samsung Galaxy S20 annak ellenére is népszerűmodell, hogy már piacon van az S21, hiszen elragadó hardveres teljesítménye mellett kimagasló fényképezési tulajdonságokkal büszkélkedhet, így minden esetben megállja a helyét, ha szeretünk fotózni a telefonunkkal.
Nyolcmagos Exynos 990 lapkakészlet a kirobbanó teljesítményért
A teljesítmény tekintetében a Samsung Galaxy S20 nem ismeri a tréfát, aminek az oka nem más, minthogy a telefon egy saját fejlesztésű Exynos 990 lapkakészletre építkezik, mely 8 processzormagból áll, magonként 2,73 GHz-es teljesítménnyel büszkélkedve.
A chipsethez egy Mali-G77-es grafikus gyorsító tartozik, aminek köszönhetően a telefon nemcsak gyors lesz, hanem a mobiljátékok, az erőteljes grafikai megjelenéssel rendelkező applikációk kiegyensúlyozott futtatása sem okoz problémát a számára.
Különösen a 8GB rendszermemória alaposan kiegészíti tudását, miközben a tárhelye miatt sem kell aggódnunk, hiszen összesen 128GB ROM található benne, ami azon túl, hogy rendkívül tágas, microSD kártyával bármikor 1TB-ig növelhető.
A készülék támogatja már a vezeték nélküli töltést is, a 4000 mAh-s Li-Ion akkumulátort – mely egész nap képes megfelelő hátteret nyújtani a készüléknek – így 15W teljesítménnyel tölthetjük ilyen formában, míg a vezetékes töltési teljesítménye 25W-ot tesz ki.
Dinamikus AMOLED kijelzővel, 120Hz-es képfrissítési rátával
Nem okoz gondot a Samsung Galaxy S20 számára, hogy minden egyes tartalmat a legmagasabb minőség és maximális színhűség társaságában élvezhessünk a 6,2 hüvelykes átmérővel rendelkező kijelzőn.
A dinamikus AMOLED panel azon túl, hogy 3200×1440 képpontos felbontásra képes és 16 millió színárnyalatot tud megjeleníteni, ráadásként még a 120Hz-es képfrissítési rátát is támogatja, így minden tartalom meglepően simán és gördülékenyen jelenik majd meg rajta.
A kijelző szinte a telefon egész előlapját elfoglalja, kávát alig látni rajta, az összképet egyedül a felső részen látható aprócska kameralyuk töri meg, mely egy 10 megapixeles szelfikamerát rejteget, ami ideális társunk lesz a hétköznapokban és a munkában egyaránt.
A telefon megjelenése minden tekintetben annyira letisztult, hogy még az ujjlenyomat-olvasót is a kijelzőbe építették bele a Samsung mérnökei, így a Galaxy S20 segítségével lehetőségünk nyílik megismerni a jövőt, hiszen az elkövetkezendő években alighanem minden készülék ilyen megoldással rendelkezik majd.
Mesterséges intelligenciával kiegészült tripla kamerarendszer
Természetesen a fényképezés tekintetében sem okoz csalódást a Samsung Galaxy S20, egy tripla kamerarendszert találhatunk benne, melynek központi elem 64 megapixeles lett, mellette pedig két darab 12 megapixeles társszenzor található.
A kamerarendszert rendkívül kifinomult mestereséges intelligencia és erőteljes szoftveres háttér támogatja, így például rendkívüli mértékű optikai stabilizálással rögzíthetjük tartalmainkat, de érdemes kiemelni a tízszeres Hybrid optikai zoomot is, amivel a távolság többé nem akadály.
A Galaxy S20 segítségével elképesztően részletes képeket készíthetünk akár rossz fényviszonyok között is, miközben a videózás során a 8K-s teljesítményt is könnyedén elérhetjük úgy, hogy azokból bármikor kivághatunk majd akár 33 megapixeles állóképeket.
Az Okos felvételnek köszönhetően ráadásul egyetlen gombnyomással akár többféle formátumot is rögzíthetünk, így lehetőségünk nyílik arra, hogy többféle formátum vagy stílus közül válogathassunk magunknak.
Hajlítható kijelzős prémium Samsung telefonok
Samsung Galaxy Z Flip – a kagylótelefonok legújabb generációja
A Samsung Galaxy Z Flip az egyik legnépszerűbb hajlítható kijelzős modell a gyártó kínálatában, aminek az oka leginkább annak köszönhető, hogy a készülék a klasszikus kagylótelefonokat idézi, csak éppen egy középen hajló megjelenítővel a főszerepben.
A 2021-es Snapdragon csúcslapkával, elragadó termékdizájnnal
Amivel kapcsolatban a Galaxy Z Flip a leginkább különleges, az nem más, mint a termékdizájn. Eleve a hajlítható kijelző már kiemeli a sorból, hiszen egyelőre csak a Samsung kínál sorozatgyártásban ilyen típusú modelleket, de a klasszikus kagylótelefonos kialakítás sem túl hétköznapi.
Dacára a forradalmian új, túlzás nélkül jövőbemutató technológiáknak, a gyártó ügyelt arra, hogy az egész készüléket letisztult termékdizájnnal dobja fel, minőségi zsanérok, kellemes fogás, illetve minden oldalról a prémium szint legmagasabb szintje vár ránk – elragadó színekkel.
Mindez ráadásul elragadó teljesítménnyel kiegészülve, hiszen a Samsung Galaxy Z Flip a Qualcomm 2021-es csúcslapkájára, a Snapdragon 888 chipsetre épül fel, mely 2,84 Ghz-es maximális teljesítményre képes, a 8GB RAM memóriával kiegészülve pedig elragadó hatást kelt.
A telefonnal ráadásul a tárhely kérdése sem okoz majd problémát, hiszen 256GB ROM található benne, miközben a készülék nemcsak jól néz ki, hanem tartós is, hiszen IPX8 szabványt kapott, ezáltal nem okoz gondot neki az sem, ha vízbe esik, másfél méteres mélységnél akár 30 percig is kibírja.
Dupla kijelzővel a tökéletes összhatásért
Exkluzív megjelenéséhez természetesen szüksége volt a Samsung Galaxy Z Flip-nek a különleges kijelzőre is. A főpanel egy 6,7 hüvelykes dinamikus AMOLED megjelenítő lett, mely azon túl, hogy 2640×1080 képpontos felbontásra alkalmas, akár 16 millió színárnyalat megjelenítésére is képes.
Bár vízszintesen hajlítható megoldásról beszélünk, a Samsung rendkívül tartós technológiát dolgozott ki a megjelenítő számára, mely ráadásul képes a 120Hz-es képfrissítési ráta kezelésére, miközben összehajtást követően a telefon annyira aprócska lesz, hogy szinte bárhol kényelmesen elfér.
A Galaxy Z Flip különlegessége ugyanakkor, hogy a hajlítható főpanel mellett egy másodlagos külső kijelzővel is rendelkezik, mely a maga 1,9 hüvelykes átmérője ellenére szintén AMOLED technológiára épül és 512×260 képpontos felbontással rendelkezik.
Érdekessége, hogy rengeteg funkciót álmodott meg hozzá a Samsung, így nyitás nélkül is rengeteg információt leolvashatunk róla, az általános interakció mellett pedig akár a szelfizésben is segít, ha a hátlapi rendszerekkel szeretnénk önarcképet készíteni.
Rengeteg extra funkció a kihajtható kijelzőn
A kamerarendszer tekintetében a Samsung Galaxy Z Flip ugyan nem olyan erős, mint a gyártó többi prémium modellje, noha a két 12 megapixeles szenzorral kellemesen minőségi képek és videók készíthetők gyakorlatilag bárhol és bármikor.
A gyártó érezhetően inkább a hajlított kijelzőre, illetve a hozzá kapcsolódó funkciókra szerette volna építeni a sikert, amit össze is hoztak, hiszen a speciális megjelenítő megannyi extra és különleges lehetőséggel kecsegtet.
Eleve a hajlított módban a készülék önmaga állványa lehet a sima és rezgésmentes felvételekkel, miközben a nagy képernyő egyszerűen két részre osztható, így a panel felső részén cseveghetünk, miközben az alsó felén filmet nézhetünk és így tovább.
Mindezt ráadásul a Samsung kifejezetten strapabíró kialakítással vértezte fel, erőteljes alumínium keret védi a teljes telefont, a pántokat, miközben az előlap és a hátlap egyaránt Gorilla Glass Victus védelmet kapott, hogy megóvjuk a kisebb-nagyobb mechanikai sérülésektől.
Samsung Galaxy Z Fold 3 – ha szeretnénk táblagéppé alakítani a telefonunkat
A hajlítható okostelefonok királya minden kétséget kizáróan a Samsung Galaxy Fold-sorozat, melynek harmadik generációja rendkívül magasra tette a lécet, ezáltal egy igazán innovatív, látványos és tartós megoldást kaphatnak azok, akik szeretnének egy összecsukható táblagépet hordani a zsebükben.
Csúcskategóriás hardver 5G támogatással
Egy csúcskategóriás okostelefontól mindenki elvárja, hogy a legmagasabb szintű hardveres hátteret kapjuk tőle, így nem meglepő, hogy a Samsung Galaxy Fold 3 esetében semmire sem lehet panasz, hála a rendkívül erős Snapdragon 888 lapkakészletnek, mely a Qualcomm 2021-es csúcsterméke volt.
A 8 magos, 2,84 GHz-es maximális teljesítményre képes, Adreno 660 GPU-val kiegészített chipset előtt nincs akadály, gyakorlatilag teljes határtalansággal vértezi fel a Samsung okostelefonját, mely ennek megfelelően az élet minden területén képes megállni a helyét.
Mindemellett pedig memóriából sem szenved hiányt. RAM-ból összesen 12GB került benne felhasználásra, míg a belső tárhely tekintetében 256GB-ot kapott a Samsung részéről, ami microSD kártyával ugyan nem bővíthető, de a felhő alapú megoldások miatt erre már nincs is szükség.
A készülékhez ráadásul egy 11W-os vezeték nélküli és egy 25W-os vezetékes töltésre alkalmas, 4400 mAh-s Li-Pol akkumulátort rendszeresített a gyártó, aminek jóvoltából az üzemidőre sem panaszkodhatunk majd, a telefon garantáltan egész nap hűséges társunk marad.
Dupla AMOLED kijelzővel, 120Hz-es képfrissítési rátával
Érdekesség a Samsung Galaxy Z Fold 3 kapcsán, hogy a telefon szinte minden oldalról csupa kijelzőnek tekinthető. Fő attrakciója nyilván a készülékház kinyitását követően elénk táruló 7,6 hüvelykes dinamikus AMOLED panel, mely2208x1768 képpontos teljesítményével a táblagépeket megszégyenítő méretekkel rendelkezik.
Természetesen nem kell mindig kinyitnunk a telefont, ha használni szeretnénk, ezért találták ki a másodlagos kijelzőt, mely a maga 6,2 hüvelykes méretével annak ellenére is könnyed kezelhetőséget ad a készüléknek, hogy valójában sokkal keskenyebb kialakítású, mint a hagyományos telefonok képernyője.
A panel ráadásul 120 Hz-es képfrissítési frekvenciát nyújt, vagyis tökéletesen megfelel ezen a téren is a prémium követelményeknek azáltal, hogy minden tartalmat képes akadásmentesen és simán megjeleníteni a szemünk előtt, ami játékok során vagy böngészéskor egyaránt nagyon előnyös.
A képernyők használhatóságát ráadásul az intuitív One UI kezelőfelület egészíti ki, mely elképesztően könnyed és optimalizált hatást kelt, rendkívül egyszerűen hozzászokhatunk a használatához, miközben garantáltan a legtöbbet hozhatjuk majd ki belőle bárhol, bármikor.
Tripla kamerarendszerrel, kimagasló tartóssággal
Bár tripla kamerarendszer teljesít benne szolgálatot – konkrétan három darab 12 megapixeles szenzor –, a Samsung Galaxy Z Fold 3 viszont annak ellenére sem a kamerás teljesítményével akarja levenni a lábukról a felhasználókat, hogy egyébként ezen a téren kifejezetten jó összhatással büszkélkedhet.
Ezen felül nagyon fontos kiemelni, hogy a Samsung minden eddiginél tartósabb kialakítást álmodott meg a speciális készülékhez, ezáltal az eddigi legerősebb alumínium keret teljesít rajta szolgálatot, mely úgy lett rendkívül erős, hogy a súly tekintetében könnyű tudott maradni.
Ezen felül a telefon IPX8-as besorolást kapott, így nem okoz neki gondot a víz sem, ha tehát esőben használnánk, semmi se akadályozzon meg minket ebben, sőt a nyitáskor sem kell hímes tojásként bánni vele, a Galaxy Z Fold 3-at ugyanis már rendkívül ellenálló anyagból készítették el.
Fontos továbbá, hogy a telefon kívülről is rendkívül erőteljes lett, hála a Gorilla Glass Victus bevonatnak, ami a korábbi alumínium-szilikátos megoldásokhoz mérten négyszer jobb karcállóságot biztosít az előlapi kijelzőnek, illetve a hátsó üveglapnak egyaránt.
Miért vegyünk Samsung okostelefont?
Noha biztosan rengetegen úgy érkeztek ide, hogy már eleve Samsung okostelefont szeretnének vásárolni maguknak, ugyanakkor még számukra is hasznos lehet a most következő összeállítás, melynek részeként összegyűjtöttük azokat a sajátosságokat, melyek csak ennek a gyártónak a készülékeire jellemzők.
Óriási termékpaletta
Bár ez vásárláskor, illetve a márkával való ismerkedéskor egyszerre áldás és átok is, azért a rajongók inkább pozitívumként szokták említeni, hogy a Samsung minden évben óriási termékpalettát tár a felhasználók elé, így garantáltan mindenki megtalálhatja majd a számításait.
Legyen szó akár a belépő szintről, akár a középkategóriáról vagy a prémium vonalról, határozottan több választásunk is lesz, tehát még az adott szinten belül is lehetőségünk nyílik más-más modellek közül válogatni.
A prémium termékek mind innovációt hordoznak
Ha megjelenik egy új Samsung okostelefon a prémium modellek között, akkor biztosak lehetünk abban, hogy az innovatív újdonságokat hordoz majd magán, tehát nem csak azért kerülhetett a legfelsőbb ligába, mert éppen kapott egy erősebb hardvert vagy egy jobb kamerát, mint az elődje.
Egy vadonatúj Samsung modell minden esetben rengeteg újdonsággal szolgál, ha a felsőkategóriát célozza, így még akkor is érdemes váltaniuk a felhasználóknak, amennyiben minden évben cserélik készüléküket.
A Samsungot mindenki ismeri
Kimagasló minőségű termékeinek köszönhetően a Samsung az elmúlt néhány évtizedben hazánkban is szó szerint belopta magát a köztudatba, ezáltal alig találni olyan háztartást, ahol a konyhában vagy a szobában ne találkoznánk a gyártó valamely termékével.
Túlzás nélkül kijelenthető tehát, hogy a Samsung nevét senkinek sem kell bemutatni, egy nagyon megbízható márkáról van szó, ami sokak számára igencsak lényeges a választáskor, hiszen egy több tízezer, esetenként több százezer forintos készülékkel senki sem szeretne kísérletezni.
Szervizháttér és támogatottság
Óriási figyelmet fordít arra a Samsung, hogy a világ minden országában, így természetesen hazánkban is magas szintű szervizháttér és globális támogatás legyen elérhető minden készülékéhez, így egy esetleges meghibásodás esetén garantáltan tudjunk hová fordulni vele.
A hardveres javítások mellett a Samsung gondosan odafigyel arra, hogy a szoftveres támogatottság se szenvedjen csorbát a telefon kapcsán, így minden megvásárolt modellhez hónapokig tartó biztonsági frissítések és egyebek tartoznak.
Saját fejlesztésű hardver
Kevés telefongyártó mondhatja el magáról, hogy saját fejlesztésű hardvert tesz a telefonjába, a Samsung legtöbb modelljébe azonban általuk tervezett, direkt a saját igényeikhez igazított Exynos lapkakészlet kerül, ami a legtöbb esetben igencsak fontos ütőlap.
Ennek az oka pedig az optimalizálás, a saját ökoszisztéma kialakítása, aminek jóvoltából a Samsung minden modellje a végletekig ki tudja használni erőforrásait, a legjobb üzemidőt nyújtja a felhasználók számára és így tovább.
AMOLED kijelző már a belépő szinttől
Fontos ütőkártya a Samsung kapcsán az is, hogy a gyártó termékpalettáján már a belépő szinttől találhatunk AMOLED kijelzőt az egyes modellek között, holott ez más gyártóknál gyakran csak a középkategória legfelső részében jelenik meg.
Az AMOLED panelek ugyanis a jelenlegi elérhető, illetve megfizethető technológiák között a legjobb tulajdonságokkal rendelkeznek, ha mobilos megjelenésről van szó, így nem véletlen, hogy a legtöbben az ilyen kijelzőkkel szerelt modelleket keresik maguknak.
Már a középkategóriában vannak vízálló típusok
A vízálló tulajdonságok a legtöbb telefongyártó esetében csak a prémium kategóriában jellemzőek, de szinte egyetlen brandnél sem találkozhatunk már a középszinten ilyen megoldásokkal, egyedül a Samsung esetében.
A dél-koreai gyártó ugyanis már a középkategóriában kínál vízálló készülékeket, így amennyiben valakinek fontos szempont lehet, hogy ne csak por- és cseppálló telefont kapjon, hanem az se okozzon gondot, ha egy pillanatra beleesik a medencébe, akkor a Samsung kínálatából érdemes válogatni.
Irodai programcsomag
Nagy előnyként említhető a Samsung okostelefonjai kapcsán a teljes körű irodai programcsomag, amit a legtöbb modellen előre telepítve kapunk kézhez, azaz egy a bekapcsolás után azonnal munkára fogható készüléket tarthatunk a kezünkben.
A gyártó ugyanis előre telepíti például a teljes Microsoft Office programcsomagot, ami mellett a OneNote és a Skype szintén megtalálható rajtuk külön telepítés vagy vásárlás nélkül.
A Samsung okostelefonos modelljei
Noha a Samsung nem rendelkezik olyan szerteágazó brandekkel, mint amilyen annak idején a Honor volt a Huaweinek vagy mostanság a Poco a Xiaominak, minden telefonjuk Galaxy név alatt jelenik meg, azonban így is széles termékpaletta és modellkínálat vár ránk. Lássuk, hogy melyek ezek:
Galaxy A
A Galaxy A termékcsalád gyakorlatilag a belépőszintű modelleket tartogatja, melyek tökéletes alternatívát nyújtanak a kezdő, de határozottan igényes felhasználók számára, akik nem akarnak túl sokat költeni egy készülékre.
Kielégítő teljesítmény és elégséges akkumulátor üzemidő jellemzi őket, méghozzá nagy készülékházzal, nagy kijelzővel, keskeny kávákkal és több kamerával, általában nem saját fejlesztésű Exynos, hanem szintén kiváló Qualcomm Snapdragon vagy Mediatek Helio lapkakészletekkel.
Galaxy M
Már évek óta nem bővítette felénk új termékekkel a Galaxy M termékcsaládot a Samsung, aminek az oka nem más, minthogy a Galaxy A eszközökkel tulajdonképpen már kiszolgálják a középkategóriát is, sőt eleve inkább innen indul a legtöbb készülékük.
Az M-sorozathoz tartozó eszközök mindegyike jó felszereltséggel, kiváló akkumulátor üzemidővel, gyorstöltéssel, jó kamerával és nagy kijelzővel rendelkezik, de többnyire inkább Ázsiában, főként Indiában találkozhatunk velük, nem ritkán F modellnév alatt.
Galaxy S
A Galaxy S termékek a Samsung csúcskategóriáját mutatják minden esetben. Az S-család tagjaira jellemző, hogy a telefonok több szintet is kiszolgálnak, így az egyes modelleknek van középkategóriába nyúló típusa is, méghozzá jellemzően kimagasló felszereltséggel.
Minden Galaxy S elképesztő tulajdonságokkal, nagyon látványos termékdizájnnal, a legfejlettebb kamerarendszerekkel és a legerősebb hardverekkel büszkélkedhet, így aki a legjobbat szeretné, az ezen a szinten nézelődjön.
Galaxy Note
A Galaxy Note termékcsaládot a tudás terén a leginkább a Galaxy S-sel lehetne egy lapon emlegetni, azonban ahhoz mérten jellemzően nagyobb kijelzővel szerelt modellekről van szó, legnagyobb különlegességük pedig a digitális tollban keresendő.
Gyakorlatilag a Samsung munkás telefonjáról van szó, ami tökéletes társ az irodában, a grafikai feladatokhoz, sőt mi több, felhasználhatóságát különféle applikációkkal tették igazán teljessé. Hardveres tekintetben a prémium kategóriát erősítik.
Galaxy Xcover
Egyre több gyártó szolgál strapatelefonokkal a piacon – az Ulefone az egyik legismertebb ezen a téren –, de a Galaxy Xcover termékcsalád a Samsung kínálatában is elérhetővé teszi ezeket a modelleket, melyeket direkt nagy igénybevételhez terveztek.
Ezek a modellek jellemzően megerősített készülékházzal, és minden tekintetben extra védelemmel rendelkeznek, hogy jobban bírják, ha leejtik őket, vagy esetleg poros, nedves környezetben dolgoznak velük.
Galaxy Z
Szintén a prémium termékvonalat erősíti a Samsung háza tájáról a Galaxy Z termékcsalád. A kérdéses eszköz különlegességét leginkább a flexibilis kijelző biztosítja, mely rendkívül innovatív megoldás, hiszen hajlítható panellel adja vissza a korabeli kagylótelefonok sajátosságait.
Rendkívül innovatív termékekről van szó, a hardver tekintetében abszolút a csúcskategóriát képviselik, ennek megfelelően kifejezetten drága modellekről beszélünk, majdnem a gyártó legmagasabb árkategóriát képviselő eszközeiről.
Galaxy Fold
Ha a legdrágább, leginkább iránymutató készülékeket keressük a Samsung háza tájáról, akkor a Galaxy Fold termékcsaládból érdemes válogatni, mely szintén a hajlítható kijelző technológiájára épül, de nem vízszintesen, hanem függőlegesen kínálja ezt a megoldást.
Ezzel a telefon használható egy másodlagos külső kijelzővel hagyományos formában, de széthajtást követően közel akkora képernyővel, mint egy táblagép. Iránymutató és innovatív koncepcióról van szó, mely a jövőben meghatározóvá válhat a piacon annak ellenére is, hogy egyelőre csak a Samsung kínálatában érhető el.
A Samsung okostelefonok jövője
Kétség sem férhet hozzá, hogy a Samsung a jelenlegi okostelefonos piac egyik éllovasa. Emiatt rengeteg pénzt invesztálnak a folyamatos kutatás-fejlesztésekbe, miközben a sikeres marketing jóvoltából világszerte jól ismerik a nevüket, így nem véletlen, hogy a gyártó jövője megingathatatlan.
Noha a vírushelyzet, a globális chiphiány és az egyéb kellemetlenségek természetesen őket sem hagyták érintetlenül, azonban az biztos, hogy dacára a mostani megtorpanásnak, a Samsung jövője betonbiztos lábakon áll, még ha egy nagyon erős konkurenciát is kaptak maguknak Kínából.
Az átalakulások után ismét élre törhet a Samsung
Érezhető volt az elmúlt hónapokban, hogy nagy átalakulásokat készített elő a Samsung abban a tekintetben, hogy felborítottak megszokott menetrendeket, visszatartottak készülékeket, egyszóval fokozatosan zajlott a munka annak érdekében, hogy ismét az élre kerüljenek.
Nagyjából 2021 közepére a gyártó a jelek szerint ismét sínre tette a gyártását, kijelölte önmaga számára a követendő utat, így az elkövetkezendő hónapokban hatalmas harc mehet majd az Apple és a Xiaomi ellen.
A prémium kategória biztosan erősítésre kerül
Noha minden termékszinten jól érzi magát a Samsung, ugyanakkor érezhetően a prémium kategória lett az, ahol a legtöbbet hozzá tudtak tenni a piachoz, emiatt a jövőben továbbra is ezen a téren várhatjuk majd a nagyobb dolgokat.
Nyilván a belépő szintet és a középkategóriát sem hanyagolja majd el a Samsung, de minden tekintetben nagyobb reflektorfény marad a prémium termékeken, a kapcsolódó modelleken, ezáltal főként a Galaxy S, a Galaxy Fold és a Galaxy Z típusokon.
Innovációból nem lesz hiány
Mindig is jellemző volt a Samsungra, hogy az élen járnak a fejlesztésekkel, rengeteget költenek kutatásra és innovatív technológiák kidolgozására, ez a vonal pedig alighanem a jövőben sem változik majd meg, rengeteg friss ötlet várható a gyártó részéről.
Az előrejelzések szerint határozottan az élen maradnak például a hajlítható kijelzős készülékekkel, sőt egyre több modellt vezetnek majd be a piacra, de saját ökoszisztémájuk bővítése és fejlesztése mellett a kamerák tekintetében is óriási előrelépésekre számíthatunk tőlük.
12 ok, amiért a Samsung telefonok kiemelkednek a piacról
Amennyiben a fentiekben nem sikerült meggyőznünk olvasóinkat arról, hogy miért érdemes Samsung okostelefont vásárolni, az alábbi lista segítséget nyújthat ebben, hiszen itt összegyűjtöttük, hogy miért is emelkedik ki a piacról a gyártó legtöbb készüléke.
Prémium minőség
Noha a belépő szintű Samsung okostelefonok esetében természetesen találkozhatunk némi kompromisszummal az anyaghasználat terén, azonban a gyártó igyekszik odafigyelni, hogy ebben a kategóriában is jó ár-érték arányt nyújtson a vásárlók számára.
Középszinttől pedig garantált, hogy minden termék prémium minőségű alapanyagokból készül, ami nemcsak a kijelzők vagy a készülékházak, hanem természetesen a belső alkatrészek kapcsán is tökéletesen igaz.
Minden kategóriát lefedő termékkínálat
A Samsung nem bízza a véletlenre a termékpaletta összeállítását. Bár határozottan a prémium szinten érzik magukat a legjobban, itt érik el a legnagyobb sikereiket, azonban gondosan ügyelnek arra, hogy a belépő és középszintű készülékek kedvelőinek igényét is ki tudják szolgálni.
Terméktámogatás, szervizháttér
Ha Samsung okostelefont vásárolunk magunknak, akkor biztosak lehetünk benne, hogy ahhoz teljes körű terméktámogatást kapunk, illetve a szervizhátter is biztosított lesz hozzá. Ezek a tulajdonságok pedig Magyarországon sem szenvednek csorbát.
Kamerás teljesítmény
Általánosságban elmondható, hogy minden Samsung telefon a maga kategóriájában kiváló kamerás teljesítménnyel rendelkezik. Nyilván minél magasabb szintű modellek közül válogatunk, annál jobb tulajdonságok várnak ránk, de alapvetően minden készülékből igyekszik a legtöbbet kihozni a gyártó ezen a téren.
One UI kezelőfelület
Noha minden Samsung okostelefon Android alapokra épül, azonban a gyártó egy saját fejlesztésű One UI kezelőfelületet húz rá erre az alaprendszerre, ami annyira jól programozott, letisztult és stabil hátteret nyújt a készüléknek, hogy sokan csak emiatt válogatnak a gyártó kínálatából.
Előre telepített szoftverek
Nagyon jók a Samsung telefonok abban a tekintetben is, hogy rengeteg előre telepített szoftverrel rendelkeznek, így gyakorlatilag rögtön használatra kész állapotban kapjuk meg őket. Ezek közül is kiemelendő az Office programcsomag megléte, mely ma már óriási ütőkártya ezeknél a telefonoknál.
Ezen felül kiemelhető a sorból a Notes, a Galaxy Store – mely nagymértékben különbözik más gyártókétól –, de a Samsung Kids, a Bixby és a Smart Things egyaránt ide sorolhatók.
Samsung DeX
Bár a Samsung DeX csak a prémium minőségű Samsung okostelefonok kiváltsága, a dokkoló segítségével azonban lehetőségünk nyílik arra, hogy a készüléket hozzáköthessük egy nagyobb külső kijelzőhöz, ezáltal úgy használhassuk, mint egy számítógépet.
Samsung Pass
Amennyiben hajlamosak vagyunk rendszeresen elfelejteni a jelszavainkat, akkor a Samsung Pass-nak nagyon örülünk majd a gyártó készülékeinél, hiszen ezzel a biometrikus azonosítók mindent felülírhatnak, így gyorsan és biztonságosan jelentkezhetünk be bárhová – például csak az ujjlenyomatunkkal.
Biztonság
Egyáltalán nem elhanyagolható, hogy a Samsung okostelefonok milyen magas biztonsági szintet képviselnek a többi okostelefonhoz képest. A biometrikus azonosítás ma már teljesen általános, szinte mindenki használja az ujjlenyomat-olvasót a telefonján, a gyártó azonban ezen is továbblépett.
Speciális védelmi megoldásokkal, titkosítható mappákkal, zárolható alkalmazásokkal vértezte fel készülékeit, de az igazán exkluzív megoldásuk a Samsung Knox technológia lett, mely már egyenesen a chip-szinttől kezdve nyújt kimagasló védelmet és biztonságot a telefonoknak.
Samsung Health
Ma már a legtöbb telefongyártó igyekszik odafigyelni arra, hogy a felhasználók a telefonjuk által megtapasztalhassák és fenntarthassák az egészséges életmódjukat, ezáltal számolhatják az elégetett kalóriákat, a megtett távolságot, miközben rengeteg hasznos tanácsot kaphatnak az egészségmegőrzéshez.
Egyre több gyártó rendelkezik ilyen applikációval, de a Samsung Health különlegessége az összetett megoldásokban, illetve abban keresendő, hogy integrálható a gyártó okosóráival és aktivitásmérőivel.
Egyszerű költöztetés
Új telefont veszünk és minden kapcsolódó adatot manuálisan kell feltelepítenünk az új készülékre. A Samsung esetében ezt is elfelejthetjük, hiszen a gyártó rendkívüli módon leegyszerűsítette és közérthetővé tette a költöztetés folyamatát.
Vízállóság és tartósság
A vízállóság nagyon sok gyártó esetében csak a prémium termékkategórián belül érhető el, a Samsung okostelefonoknál azonban már a középkategóriában megjelenik, és ez igencsak fontos ütőkártyát jelent a gyártó termékeinél. Akárcsak az egyéb tartós megoldások. Ide sorolhatjuk a kimagaslóan erős alumínium házat, valamint az üvegfelületek esetében a Gorilla Glass alkalmazását.