Elindult az akciófigyelő szolgáltatásunk

Legjobb Xiaomi telefonok (2024) – Tesztek & vélemények alapján

Utoljára frissítve:

Ha valaki verhetetlen ár-érték arányú Androidos okostelefont szeretne vásárolni, a jelenlegi piacon a Xiaomi termékei a legjobb választásnak bizonyulnak. Lássuk, hogy melyik modellre érdemes beruházni.

Túlzás nélkül kijelenthető, hogy óriási harc zajlik jelenleg is az okostelefonos piacon, és különösen igaz ez a dobogós gyártókra, akik között állandó a rivalizálás. Miután a Huawei az amerikai embargó hatására elveszítette korábbi pozícióját, hosszú hónapok óta a Samsung, az Apple és a Xiaomi uralja az előkelőbb helyeket.

Kijelenthető tehát, hogy a kínai gyártók közül egyedül a Xiaomi tud érdemben labdába rúgni jelenleg a globális vetélytársakkal, ami nem meglepő, hiszen a gyártó termékei rendkívül népszerűek, és évek óta képtelenek hibázni.

Tartalomjegyzék

Miért a Xiaomi?

Adja magát a kérdés, hogy miért a Xiaomi lett ennyire népszerű a kínai gyártók közül, hiszen mellettük egy sor kisebb-nagyobb név található még a listán, mint amilyen az Oppo vagy a Vivo, akik szintén rendkívül termékenyek. A választ közel sem lehet elintézni egyetlen mondattal.

A Xiaomi népszerűségét már üzletpolitikájuk is alapvetően meghatározta annak idején, hiszen ők nem akartak soha túlárazott készülékeket piacra dobni, ár-érték arányban túlzás nélkül még ma is a legjobbak közé tartoznak, noha sokat engedtek a kezdeti elveikből ezen a téren.

Megbízható, minőségi, más nagy gyártók által is alkalmazott hardverekkel dolgoznak, telefonjaik teljes Google-támogatást élveznek, az Android alapokat pedig egy saját fejlesztésű, rendkívül felhasználóbarát MIUI kezelőfelülettel dobták fel.

Nem szabad elfelejteni továbbá azt sem, hogy a Xiaomi nevét ma már gyakorlatilag minden szegmensben megtalálhatjuk, ezáltal egy igazi ökoszisztéma köthető a nevükhöz, egy közel komplett okosotthon is felépíthető a nevük alatt, amit a Mi Home alkalmazással lehet összefogni.

Folyamatos fejlődésüknek köszönhetően a nevük mára fogalommá vált, de közel sem csak az okostelefonos bizniszben, noha tény és való, hogy a robotporszívók mellett ebben a szegmenseben örvendenek a legnagyobb népszerűségnek.

A legjobb Xiaomi telefonok (2024)

Bár alapvetően minden egyes Xiaomi telefonról elmondható, hogy kiváló ár-érték arányt képvisel, azonban természetesen így is vannak olcsóbb és drágább termékek a kínálatukban, ami nem véletlen, hiszen fontos elkülönítenünk belépő szintű, középkategóriás és prémium készülékeket.

Lássuk ennek fényében, hogy mely Xiaomi okostelefonok közül érdemes válogatni az egyes termékkategóriákon belül.

Xiaomi Redmi A2

A beugró szint képviseletében

Előnyök
  • 6,52 hüvelykes IPS-kijelző
  • MediaTek Helio G36 lapkakészlet
  • 8 megapixeles főkamera
  • 5000 mAh-s akkumulátor
  • 1 TB-ig bővíthető tárhely
Elérhető itt
xiaomishop.hu – hivatalos
Árukereső.hu

Ha nincsenek nagy elvárásaink egy okostelefonnal szemben, legfeljebb annyi, hogy legyen olcsó, állja meg a helyét a hétköznapokban és a tartósság tekintetében se valljon kudarcot, akkor a Xiaomi Redmi A2 idén a legjobb döntés.

Telefont egy bevásárlás áráért?

A Xiaomi Redmi A2 elsődleges báját az árcédula adja. Valóban szemtelenül olcsó, ezért viszont már a középkategóriához mérten is rengeteg kompromisszumot követel. A hétköznapokban vagy a munkában azonban megbízható társ, hiszen telefonálásra és internetezésre egyaránt elég erőforrással rendelkezik.

Ezt a MediaTek Helio G36-os lapkakészletnek köszönheti a készülék, ami külön grafikus magjával még egyszerűbb mobiljátékok futtatására is alkalmas, a 6,52 hüvelykes IPS-kijelző 16 millió színárnyalatának hála pedig akár a saját, akár az internetes tartalmak is jó képminőség társaságában lesznek visszanézhetők.

Dupla kamerával, akár 1 TB-ig bővíthető tárhellyel

Mivel belépő szintű készülékről van szó, a Xiaomi Redmi A2 kamerarendszerét nem lehet összehasonlítani a drágább modellekével. A 8 megapixeles főkamera és a 0,3 megapixeles segédszenzor a hétköznapi élmények megörökítésére tökéletes, de profi fotózásra nem alkalmas.

Előlapi kamerájával könnyedén készíthetünk vele minőségi szelfiket vagy indíthatunk videohívásokat, miközben az 5000 mAh-s Li-Pol-akkumulátor páratlan üzemidőt kínál ennek a konfigurációnak. Belső tárhelye ugyan nem túl nagy, microSD kártyával viszont akár 1 TB-ra is bővíthető!

Xiaomi Redmi Note 12

Pénztárcabarát választás

Előnyök
  • 6,67 hüvelykes AMOLED-kijelző (120 Hz)
  • Qualcomm Snapdragon 685 lapkakészlet
  • 50 megapixeles hátlapi kamera
  • 33 W-os gyorstöltés
  • Árához képest óriási tudás
Elérhető itt
xiaomishop.hu – hivatalos
alza.hu
Árukereső.hu

Ha 50 és 100 ezer forint között szeretnénk egy olyan okostelefont vásárolni, ami 120 Hz-es AMOLED-kijelzővel, kiváló kamerás tulajdonságokkal és kielégítő tudással rendelkezik, akkor a Xiaomi Redmi Note 12 a legjobb választás.

Már ránézésre is meghazudtolja saját árkategóriáját

A Redmi Note 12 a tökéletes példa arra, hogy az olcsó telefon nem feltétlenül követel nagy kompromisszumokat. Ez a készülék ugyanis Qualcomm Snapdragon 685-ös lapkára épül, benne 2,8 GHz-es processzorral és Adreno 610-es GPU-val, ami elég erős kombináció ahhoz, hogy megállja a helyét a hétköznapokban.

Ebben az árkategóriában ráadásul a termékdizájn szempontjából is mutatós megoldásokat várhatunk tőle, de a 6,67 hüvelykes, 120 Hz-es képfrissítési rátával dolgozó AMOLED-kijelzőt szintén érdemes kiemelni a sorból, akárcsak a gyorstöltést vagy a kamerarendszert.

Fotózásban is többet tud, mint amit sokan várnak tőle

Egy pénztárcabarát okostelefontól sokan nem várnak minőségi kamerarendszert, márpedig a Xiaomi Redmi Note 12 ezen a téren is sokkal többet ad, mint amit árcédulája alapján várnánk tőle. Egy 50 megapixeles kamera dolgozik benne két társszenzor mellett, ami tökéletes ahhoz, hogy a hétköznapi élményeket bárhol és bármikor a legjobb formában örökíthessük meg a segítségével.

Ez azonban még nem minden, hiszen 5000 mAh-s akkumulátorának köszönhetően nagyon jó üzemidőt kínál, ami 33 W-os gyorstöltőn keresztül szívja magába az energiát. Hogy mindezt LPDDR4X típusú RAM és az UFS 2.2 ROM egészíti ki – modelltől függő mennyiségben –, csak hab a tortán.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+

A mi választásunk

Előnyök
  • 6,67 hüvelykes AMOLED-kijelző (120 Hz)
  • Gorilla Glass 5 védelem
  • MediaTek Dimensity 1080 lapkakészlet (5G-támogatással)
  • 200 megapixeles főkamera
  • 120 W-os gyorstöltés
Elérhető itt
alza.hu
Árukereső.hu

A kiváló ár-érték arányáról ismert Xiaomi Redmi termékcsalád egyik legjobb tagja bebizonyítja, hogy olcsón is lehet kimagasló, több szempontból prémium tulajdonságokkal rendelkező okostelefont vásárolni.

Kamerakirály megfizethető áron

Ami elsőként szemet szúrhat a Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ kapcsán, hogy a kamerás teljesítmény tekintetében még a prémium okostelefonok szintjét is képes túlszárnyalni. Ennek az oka, hogy a fő kamerája egy f/1.7-es rekesztértékkel rendelkező, 200 megapixeles egység lett, aminek a munkáját két további társszenzor támogatja meg.

Ezzel a rendszerrel árkategóriáját meghazudtoló minőségű képeket és videókat lehet készíteni a készülékkel, de nem elhanyagolható a 6,67 hüvelykes AMOLED-kijelzőbe épített, 16 megapixeles szelfikamera sem. A panel egyébiránt 120 Hz-es képfrissítési rátával rendelkezik, védelmét pedig Gorilla Glass 5 biztosítja.

5G-támogatás és 120 W-os gyorstöltés

Bár nem Snapdragon lapkakészlet dolgozik benne, a kiváló tulajdonságairól ismert MediaTek Dimensity 1080-as kellő erőt nyújt ahhoz, hogy a készülék az élet minden területén megállja a helyét. Válasszuk akár a 8 GB-os, akár a 12 GB-os változatot, nem okoz majd csalódást, sőt még az 5G-kapcsolatot is magabiztosan támogatja.

Nem szabad elmenni szó nélkül amellett sem, hogy a Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ esetében az 5000 mAh teljesítményű akkumulátort bár csak vezetékes formában, de 120 W-tal tudjuk tölteni, amivel a mindennapi energiafelvétel biztosan nem tart tovább néhány percnél. 

Xiaomi 13 Lite

Az arany középút

Előnyök
  • 6,55 hüvelykes AMOLED-kijelző (120 Hz)
  • Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 lapkakészlet
  • 50 megapixeles hátlapi kamera
  • 67 W-os vezetékes töltés
  • A csúcsmodell dizájnjára építették
Elérhető itt
alza.hu
Árukereső.hu

A Xiaomi 13 Lite az egyik legjobb ár-érték arányt kínáló okostelefon abban az esetben, ha 100-200 ezer forint között szeretnénk egy nagy tudással rendelkező és a csúcsmodell dizájnjára épülő készüléket.

Hátul három, elől dupla kamera

A Xiaomi 13 Lite nem titkoltan a fiatalabbakat, az igazi partiarcokat igyekezett megcélozni, akik rengeteget fotóznak a telefonjukkal. Ez a készülék ugyanis nem elég, hogy a felső kategóriát meghazudtoló minőségben készít képeket és videókat – hála az 50 megapixeles hátlapi kamerának –, de még a szelfizésben is az élen jár.

Ennek az oka, hogy a 6,55 hüvelykes, beépített ujjlenyomat-olvasóval és 120 Hz-es képfrissítési rátával rendelkező AMOLED-kijelzőt nem egy, hanem rögtön két előlapi kamerával dobták fel. A 32 megapixeles ultraszéles, valamint a 8 megapixeles mélységérzékelő szenzorokkal így garantáltan kimagasló minőségű képek és videók készíthetők az első szenzorokkal is!

Játékra, munkára és szórakozásra ugyanolyan jó

Amiért különösen jó döntés lehet a Xiaomi 13 Lite, az nem más, mint hogy egy nagyon sokoldalú készülékről van szó. A kiváló ár-érték arányt ugyanis a Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1 lapkakészlet alapozza meg (ami egy 4 nm-es gyártástechnológiára épülő megoldás), és valóban az élet minden területén használhatóvá teszi a készüléket.

Alkalmazzuk akár munkára, akár játékra vagy éppen szórakozásra, a 4500 mAh-s Li-Po-akkumulátorral az üzemidőre sem panaszkodhatunk majd. Bár vezeték nélküli töltés itt nincs, vezetékes formában azonban 67 W-os gyorstöltést kapunk.

Xiaomi Poco F5 Pro

Ár-érték bajnok

Előnyök
  • 6,67 hüvelykes AMOLED-kijelző (120Hz)
  • Gorilla Glass 5 védelem
  • Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 lapkakészlet
  • 64 megapixeles főkamera
  • 67 W-os vezetékes és 30 W-os vezeték nélküli gyorstöltés 
Elérhető itt
Árukereső.hu

Ha fontos a kiváló ár-érték arány, vagyis egy felső kategóriás hardverrel szerelt okostelefont keresünk magunknak megfizethető árkategóriában, a Xiaomi Poco F5 Pro egyetlen szempontból sem okoz csalódást.

Erő és tekintély egyetlen készülékben

A Xiaomi Poco F5 Pro okostelefon már ránézésre is tekintélyt parancsoló küllemmel rendelkezik, a 6,67 hüvelykes AMOLED-kijelzője mögött (ami 68 milliárd színárnyalat megjelenítésére és 120 Hz-es képfrissítési rátára képes) pedig óriási erő lakozik, ezért jó döntés a mindennapokban, szórakozáshoz, de még munkára is.

Erejét a Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 lapkakészlet adja, amihez akár 12 GB RAM is társítható, így biztosak lehetünk benne, hogy még a legújabb játékok és programok futtatása sem okoz neki gondot. Sőt mi több a készülék nemcsak az 5G-t támogatja, hanem árát meghazudtolva kijelző alá épített ujjlenyomat-olvasót is kapott.

Önjelölt fotósoknak is jó választás

A nyers erő azonban nem minden! A Xiaomi Poco F5 Pro még az üzemidő tekintetében is a legjobbakat idézi, hiszen egy 5160 mAh-s Li-Pol-akkumulátor dolgozik benne, amihez 67 W-os vezetékes és 30 W-os vezeték nélküli gyorstöltést állítottak csatasorba.

Mindezt kiváló kamerás képességgel koronázták meg, hála a 64 megapixeles hátlapi főkamerának, valamint a 8+2 megapixeles segédszenzoroknak, amelyek együttesen nagyon jó tulajdonságokkal bírnak. Akárcsak a 16 megapixeles előlapi kamera, ami videohívások mellett profi szelfik készítésére is ideális!

Xiaomi 13

Kedvencünk a felsőkategóriában

Előnyök
  • 6,36 hüvelykes AMOLED-kijelző (120 Hz)
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészlet
  • Leica lencsés kamerarendszer
  • 67 W-os vezetékes gyorstöltés
  • Vezeték nélküli töltési lehetőség
Elérhető itt
alza.hu
Árukereső.hu

A Xiaomi 13 egy kiváló ár-érték arányt képviselő okostelefon, ami a Pro változatához mérten csak minimális kompromisszumokat kér, mindezt azonban jelentősen alacsonyabb áron, így sokak számára lehet jó választás.

Nyers erő Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészlettel 

A hardver tekintetében a Xiaomi 13 nagyon magas szintet képvisel, hiszen a 2023-as csúcslapkaként emlegetett Snapdragon 8 Gen 2 chipsetre építették fel, ami 3,2 GHz-es processzorsebességgel és Adreno 740-es GPU-val garantáltan megállja a helyét a hétköznapokban és a munkában egyaránt.

Tudását ráadásul egy kiváló kijelzővel koronázta meg a gyártó. A 6,36 hüvelykes AMOLED-panel kifejezetten látványos megoldásokra képes, sőt 16 millió színárnyalat megjelenítésére alkalmas, és a 120 Hz-es képfrissítési ráta elérése sem okoz neki problémát 1200 nites fényerő, valamint HDR10, HDR10+, Dolby Vision és HLG-támogatás mellett.

50 megapixeles kamerával, vezetékes és vezeték nélküli töltéssel

Amennyiben szeretnénk jó minőségű képeket és videókat készíteni okostelefonunkkal, a Xiaomi 13 akkor sem okoz csalódást. Ennek az oka, hogy hátlapján egy Leica lencsével kiegészített 50 megapixeles központi fényképezőgép található, méghozzá egy 12 és egy 10 megapixeles segédszenzorral, sőt az előlapra is felkerült egy 32 megapixeles szelfikamera.

A telefon egy 4500 mAh-s akkumulátort kapott, ami vezetékes formában a 67 W-os gyorstöltést támogatja, de a vezeték nélküli technológia is adott, ebben az esetben azonban meg kell elégednünk az 50 W teljesítménnyel.

Xiaomi 13 Pro

A csúcskategória képviseletében

Előnyök
  • 6,73 hüvelykes AMOLED-kijelző (120 Hz)
  • Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészlet
  • Három 50 megapixeles kamera
  • 120 W-os gyorstöltés
  • Prémium csúcskategória megfizethető áron
Elérhető itt
pepita.hu

A Xiaomi 13 Pro egy olyan csúcskategóriás hardverrel rendelkező okostelefon, ami tudásához képest megfizethető árkategóriát képvisel, mégis minden tekintetben a legjobbak között említhető.

Fotózásból jeles

Amivel kapcsolatban a Xiaomi 13 Pro-t elsőként ki kell emelnünk a sorból, az nem más, mint a fotós tudása. Nem véletlenül, hiszen ennél a modellnél is a Leica nagy tudású lencséi dolgoznak, méghozzá három darab 50 megapixeles hátlapi kamerával, amivel professzionális minőségű fényképek és videók készíthetők – gyakorlatilag bárhol és bármikor.

A hardveres tudás mellett ráadásul bivalyerős szoftveres háttér és mesterséges intelligencia segíti a fotózást, így valóban olyan érzésünk lehet, mintha egy profi fényképezőgépet tartanánk a kezünkben. Sőt mi több, a szelfizéshez egy 32 megapixeles kamerát használ, szintén olyan jó tulajdonságokkal, mint a hátlapi modulok.

Kijelzője 120 Hz-es, gyorstöltése 120 W-os

A készülék természetesen nem csak fotózáshoz kiváló választás: ha nyers erőre van szükségünk, akkor sem vall kudarcot. Alapját a Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészlet adja, ami magasan a csúcskategóriát képviseli a piacon, akárcsak az egymilliárd színárnyalat megjelenítésére képes, 6,73 hüvelykes AMOLED-kijelző, ami 120 Hz-es képfrissítési rátával bír és amelyet Gorilla Glass Victus védi a sérülésekkel szemben.

Magával ragadó teljesítményét ráadásul kiváló üzemidő egészíti ki. Ha tölteni is kell a készüléket, a 4820 mAh-s akkumulátort 120 W-os HyperCharge technológiával vértezték fel, ami azt jelenti, hogy teljes lemerülés esetén is mindössze 19 percig tart a töltés. Sőt, a készüléknek még a vezeték nélküli energiafelvétel sem okoz gondot 50 W teljesítmény mellett!

Mi, Redmi, Pocophone – a Xiaomi telefonos brandjei

Mint minden nagyobb okostelefonos gyártónak, úgy természetesen a Xiaominak is megvannak a maga brandjei, melyek meghatározzák az egész márkát. A kínaiak esetében jelenleg három ilyen termékágazatról beszélünk, melyek a Mi, a Redmi és a Pocophone.

Xiaomi Mi-széria

A Xiaomi Mi-széria mondhatni az igazi klasszikus a kínálatban, hiszen ezzel kezdődött minden, és a mai napig innen kerülnek ki a gyártó aktuális csúcsmodelljei, de gyakran már nemcsak egyszerűen Mi, hanem például Mi Note vagy Mi Pro megjelöléssel. Elsőként 2015-ben alkalmazták utóbbi megkülönböztetéseket, és azóta a gyártó neve alatt érkező csúcshardverek jellemzően ezt a nevet használják.

A széria legelső tagja a Xiaomi Mi 1 volt, mely 2011 augusztusában került piacra, méghozzá az akkori kornak megfelelő, kifejezetten elragadó tudással. Ennek megfelelően Snapdragon S3-as lapkakészlet, 1GB RAM és 1930 mAh-s akkumulátor jellemezte az aprócska készüléket, melyen már akkor is a MIUI egy korai változata futott.

Xiaomi Redmi-széria

Nem sokkal a Mi-széria piacra dobását követően, 2013-ban jelent meg a Xiaomi kínálatában a Redmi-széria, mely szintén mindmáig óriási népszerűségnek örvend. A legtöbbször itt találkozhatunk az elérhetőbb árú eszközökkel, melyek kivétel nélkül jó ár-érték arányt kínálnak, ugyanakkor gyakrabban követelnek kompromisszumot, mint a Mi-sorozatban megjelent darabok, de a cég phabletjei és bizonyos újításai is itt, a Redmi Note megnevezés alatt látnak napvilágot.

A termékkategória első tagja, avagy a Xiaomi Redmi 1 eredetileg 2013 júliusában jelent meg. Mediatek lapkakészletre épült, 1GB RAM-ot tartalmazott, akkumulátora pedig 2050 mAh-s teljesítményt képviselt. Már a MIUI ötödik generációja futott rajta, méghozzá Android Jelly Bean alapokra épülve. Rendkívül alacsony ára miatt az eszköz rövid időn belül hihetetlen népszerűségre tett szert.

Xiaomi Pocophone-széria

A Pocophone, vagy közismertebb nevén Poco a Xiaomi legújabb almárkájaként ismert és a legnagyobb mértékben különbözik a fő termékvonaltól. Bár mindössze 2018-ban hozták létre, már most tucatnyi okostelefon jelent meg a név alatt, illetve több sorozat is fut a háttérben, melyek között megtalálhatjuk a belépő szintű és a középkategóriás készülékeket is. Ezzel a szériával egyfajta biztonsági játékot játszik a Xiaomi, hiszen kiváló alternatívát nyújthat a brand egy olyan esetben, mint ami a Huaweit is utolérte néhány hónappal ezelőtt.

A termékkategória legelső tagja a Xiaomi Pocophone F1 volt, amit sok helyen csak Poco F1-ként ismernek. Megjelenésére 2018 augusztusában került sor, mint egy hatalmas kijelzővel szerelt középkategóriás phablet, amit Snapdragon 845-ös lapkakészlet és 6/8GB RAM hajtott meg, akkumulátorból pedig egy 4000 mAh-s modell került bele. Szoftveresen Android 10-re épült, és ugyanúgy megkapta a MIUI kezelőfelületet, mint a többi Xiaomi telefon.

Ma már nem kell félni a kínai termékektől

Volt idő, amikor határozottan pejoratív értelemben kezelhettük a „Made in China” feliratot a termékeken, azonban mára ennek a korszaknak bizonyos piacokon vége. Ide sorolható az okostelefonos szegmens is, hiszen egyre több gyártó bizonyítja, hogy a Kínából érkező termékek ma már ugyanolyan jó minőséget képviselnek, mint egy nyugati országban készült eszköz, csak éppen töredékáron.

Már szinte minden Kínában készül

Ennek az oka részben az, hogy ma már gyakorlatilag minden Kínában készül, de különösen a telefonok esetében nagyon jellemző, hogy a legtöbb alkatrész, sőt az összeszerelés is ebben az országban, de legalább az ázsiai régióban történik. Sokan például csak azért szavaznak más gyártókra, mert történetük nem ehhez az országhoz kapcsolódik, lásd a Nokia vagy az Apple esetét.

Csakhogy a valóságban ezek az okostelefonok is részben vagy teljes egészében Kínában, kínai alapanyagokból, legfeljebb nyugati technológia felhasználása mellett születnek. Nem ritka ráadásul, hogy ugyanazok az összetevők találhatók meg bennük, mint a Xiaomi termékeiben, így a minőség tekintetében gyakorlatilag szemernyi különbség sincs már köztük. A „kínában készült” megjelölés tehát egy telefonnál ma már a legtöbbször a minőség szinonimája.

A Xiaomi telefonok minden eleme kimagasló minőséget képvisel

Hogy mennyire helyénvaló kijelentések a fentiek, ahhoz elegendő lehet csak megvizsgálni, hogy milyen alkatrészekből állnak össze a Xiaomi okostelefonjai. A lapkakészletek például rendre Qualcomm-gyártmányú Snapdragon chipsetek, akik a legtöbb telefonban ott vannak hardvereikkel, miközben a kínaiak sok készülékéből a Samsung megoldásai is visszaköszönnek.

Több Xiaomi telefon használ például Samsung kijelzőt vagy Samsung kamerarendszert, sőt utóbbi esetén néhány modellnél még Sony kamerákat is találhatunk, miközben a hangszórók tekintetében egyre többször a népszerű Harman Kardon megoldásai várnak ránk. Ezen felül a kijelzőket ugyanúgy Gorilla Glass védi, mint más gyártóknál, de a készülékházak minőségére sem volt még panasz egyetlen modellnél sem. A szoftveres háttérről pedig akkor még nem is beszéltünk.

A Xiaomi telefonjain ugyanis teljes Google-támogatást találunk, az Android-rendszer mindig aktuális verziói futnak rajtuk, méghozzá egy erősen átdolgozott – mindemellett pedig rendkívül baráti – kezelőfelület, a MIUI társaságában. Látható tehát, hogy a kínai gyártó magas minőségű termékekkel van jelen a piacon, melyek ugyanolyan megbízható megoldásokat kínálnak, mint a nagyobb gyártók, csak éppenséggel elérhetőbb áron.

A terméktámogatás és a szervizháttér is erős

Rengetegen azért félnek a Xiaomi telefonjaitól, mert attól tartanak, hogy egy esetleges meghibásodás vagy más egyéb probléma esetében nem tudnának hová fordulni. Ennek az oka, hogy volt idő, amikor a gyártó termékeit csak közvetlenül Kínából lehetett rendelni, és probléma esetén a tulajdonosok valóban nem tudtak mit kezdeni a készülékükkel.

Ennek az időszaknak azonban már hosszú évek óta vége. Ma már Magyarországon is minden tekintetben teljes terméktámogatással és szervizháttérrel rendelkeznek ezek a készülékek. Könnyedén meg tudjuk vásárolni őket szinte bárhol, a használatba vétel után garantáltan hónapokig, az újabb modelleknél évekig érkeznek hozzá a különféle biztonsági frissítések, miközben a javíthatóság miatt sem kell aggodalmaskodnunk.

Már nem okoz problémát itthon sem, ha betörött a kijelző vagy a hátlap, ha elöregedett az akkumulátor, esetleg meghibásodott a mikrofon, a hangszóró, netán az USB csatlakozóval vannak gondok. Ezek nagyon könnyedén – nem mellesleg pedig a készülékekhez hasonlóan olcsón – javíthatók a legtöbb típus kapcsán.

Mit hoz a jövő a Xiaomi okostelefonok számára?

Mivel az okostelefonos szegmens az egyik legjobban fejlődő iparág, ezért rendkívül nehéz jóslatokat tenni egy adott gyártó jövője kapcsán, de az előrejelzések szerint igencsak szép évek várnak a Xiaomira az elkövetkezendő időszakban. Hogy konkrétan mit hozhat számukra a jövő?

Jönnek a kinyitható modellek

Biztosak lehetünk benne, hogy ha a Xiaomi is ringben akar maradni, akkor a jövőben egymás után dobják majd piacra a különféle kinyitható, hajlítható kijelzős modelleket. Nem lennénk meglepve, ha nagy szerepet játszanának abban, hogy ezek a készülékek először kerülhessenek megfizethető közelségbe az átlagember számára is.

Tartósan megelőzhetik az Apple-t

Bár csak az okostelefonos szegmensről van szó, de miután a Huawei kiesett a sorból, a Xiaomi lett az egyetlen olyan potenciális gyártó a sorban Kínából, mely globális viszonylatban tartósan maga mögé utasíthatja az Apple-t a készülékeladások kapcsán. Már volt olyan negyedév, amikor több Xiaomi telefon fogyott a világon, mint iPhone, és ez a helyzet a jövőben egyre gyakoribbá, tartósabbá válhat.

A Google-támogatás miatt nem kell aggódni

Egyelőre semmilyen jel nem utal arra, hogy a Xiaomi a jövőben olyan helyzetbe kerül, mint a Huawei, akiket gyakorlatilag teljesen ellehetetlenített az amerikai embargó. A gyártó készülékei tehát a jövőben is masszív Google-támogatással, Android operációs rendszerrel és MIUI kezelőfelülettel érkezhetnek majd, mint eddig.

Megmaradás az élmezőnyben

Bár egyre drágább modellek várhatók az okostelefonos szegmensben a Xiaomi kapcsán, azonban a gyártó várhatóan nem változtat az üzletstratégiáján, így megmaradnak a kiváló ár-érték arányt kínáló készülékek gyártása mellett, ezzel kapcsolatban változás nem várható. A kialakult brandek, így a Mi, a Redmi és a Poco minden réteg igényeit tökéletesen kielégítik a belépő szinttől kezdve, a középkategórián át, egészen a prémium ligáig.

6 ok, amiért érdemes Xiaomi okostelefont vásárolni

1. Alacsony ár, nagy tudás

Az ár az egyik legfontosabb tényező sokak számára, ha okostelefont vásárol, azonban nem mindenki engedheti meg magának a félmilliós készülékeket. Ugyanakkor a többség kompromisszumokat sem köt szívesen. Ilyen felállás mellett a Xiaomi készülékei a legjobb választásnak bizonyulhatnak.

Ennek az oka nem más, minthogy gyakorlatilag a középkategóriában, nagyjából 100 ezer forintért már elérhetők olyan készülékek a portfóliójukban, mint amit más gyártók csak 2-300 ezer forintért kínálnak. – hála a gyártó sajátos üzletpolitikájának.

2. Prémium hardver és minőség

Bár az alacsony árak sokakat megijesztenek, valójában azonban a Xiaomi telefonjai minden esetben prémium hardvert és minőséget nyújtanak. A legtöbb készülékükben kiváló minőségű Snapdragon lapkakészletek vannak, de ha a MediaTek mellett döntenek, akkor sem szenved ma már csorbát a minőség.

Mindezt a készülékek külső és belső felépítése egészíti ki, hiszen minden kiváló minőségű alapanyagokból, elragadó kidolgozottság és finom illesztések társaságában kerül megvalósításra még a belépő kategóriás modellek esetében is.

3. Kamerás teljesítmény

Általánosságban elmondható, hogy a Xiaomi arra törekszik, hogy még a belépő szintű telefonjait is a lehető legjobb kamerákkal szerelje fel. Nyilván vannak ezen a téren jobb és rosszabb modellek, de amennyiben ismét csak az ár-érték arányt vesszük figyelembe, akkor a kínai gyártó termékei a kamerás teljesítmény tekintetében igencsak elragadónak tekinthetők.

Mi sem bizonyítja ezt jobban más, minthogy a gyártó kínálatában találunk már négykamerás belépő szintű modelleket, sőt a középkategóriás felhozatalukban olyan 108 megapixeles fényképezőgéppel szerelt típusokat, melyeket bizonyos gyártók csak a prémium ligában engednek piacra.

4. Könnyen kezelhető MIUI kezelőfelület

A Xiaomi telefonok egyik sajátossága, hogy az Android operációs rendszert MIUI kezelőfelülettel dobják fel, mely egy rendkívül jól és könnyen kezelhető keretrendszer. Veterán Android-felhasználók szerint nemcsak az egyik leglátványosabb, de az egyik leginkább felhasználóbarát megoldás. Miért?

Egyrészt, mert rendkívül gyors, másrészt pedig, mert nagyon sok lehetőséget kínál arra, hogy maximálisan testre szabhassuk készülékünket. Ezen felül nagyon biztonságos, folyamatosan érkeznek hozzá a frissítések és javítások, a Xiaomi pedig kitüntetett figyelmet szentel a számára, még külön fórumot is üzemeltetnek, ahol a rajongók kérdezhetnek egymástól vagy segíthetnek egymásnak.

5. Rootolás esetén is megmarad a garancia

Sokan úgy tekintenek az okostelefonjukra, mint egy számítógépre, hiszen valójában nincs sok különbség a kettő között. Csakhogy egy telefonnál sokkal nehezebb alaposan belenyúlni a szoftverek mélyére, ehhez jellemzően rootolásra van szükség, ami a legtöbb gyártónál a garancia elvesztését jelenti.

A Xiaomi esetében azonban ilyen nincs. A gyártó legutóbb 2020-ban erősítette meg, hogy rootolás esetén sem veszik el a garancia, ha megmaradunk a MIUI kezelőfelületnél. Így kiváló választás lehet a kínaiak bármelyik telefonja, amennyiben szeretnénk egy kicsit módosítani ezt-azt a készüléken.

6. Nincs bloatware

Nagyon sok gyártónál rendkívül idegesítők tudnak lenni azok az alkalmazások, melyek előre telepített formában vannak jelen egy telefonon, és nem lehet őket törölni vagy leállítani, így csak fogyasztják a memóriát, terhelik a készüléket. Ezek az úgynevezett bloatware programok. A Xiaomi esetében ilyenekről nem beszélhetünk. Vannak ugyan előre telepített applikációk és segédalkalmazások – méghozzá szép számmal –, ezek azonban szabadon leállíthatók, törölhetők vagy cserélhetők, semmire sem vagyunk rákényszerítve, tehát a készülékek gyakorlatilag mentesek a kellemetlen bloatware jelenségtől.

A Xiaomi esetében ilyenekről nem beszélhetünk. Vannak ugyan előre telepített applikációk és segédalkalmazások – méghozzá szép számmal –, ezek azonban szabadon leállíthatók, törölhetők vagy cserélhetők, semmire sem vagyunk rákényszerítve, tehát a készülékek gyakorlatilag mentesek a kellemetlen bloatware jelenségtől.