Xiaomi telefonok – mutatjuk a legjobbakat

Ha valaki verhetetlen ár-érték arányú Androidos okostelefont szeretne vásárolni, a jelenlegi piacon a Xiaomi termékei a legjobb választásnak bizonyulnak. Lássuk, hogy melyik modellre érdemes beruházni.

Túlzás nélkül kijelenthető, hogy óriási harc zajlik jelenleg is az okostelefonos piacon, és különösen igaz ez a dobogós gyártókra, akik között állandó a rivalizálás. Miután a Huawei az amerikai embargó hatására elveszítette korábbi pozícióját, hosszú hónapok óta a Samsung, az Apple és a Xiaomi uralja az előkelőbb helyeket.

Kijelenthető tehát, hogy a kínai gyártók közül egyedül a Xiaomi tud érdemben labdába rúgni jelenleg a globális vetélytársakkal, ami nem meglepő, hiszen a gyártó termékei rendkívül népszerűek, és évek óta képtelenek hibázni.

Tartalomjegyzék

Miért a Xiaomi?

Adja magát a kérdés, hogy miért a Xiaomi lett ennyire népszerű a kínai gyártók közül, hiszen mellettük egy sor kisebb-nagyobb név található még a listán, mint amilyen az Oppo vagy a Vivo, akik szintén rendkívül termékenyek. A választ közel sem lehet elintézni egyetlen mondattal.

A Xiaomi népszerűségét már üzletpolitikájuk is alapvetően meghatározta annak idején, hiszen ők nem akartak soha túlárazott készülékeket piacra dobni, ár-érték arányban túlzás nélkül még ma is a legjobbak közé tartoznak, noha sokat engedtek a kezdeti elveikből ezen a téren.

Megbízható, minőségi, más nagy gyártók által is alkalmazott hardverekkel dolgoznak, telefonjaik teljes Google-támogatást élveznek, az Android alapokat pedig egy saját fejlesztésű, rendkívül felhasználóbarát MIUI kezelőfelülettel dobták fel.

Nem szabad elfelejteni továbbá azt sem, hogy a Xiaomi nevét ma már gyakorlatilag minden szegmensben megtalálhatjuk, ezáltal egy igazi ökoszisztéma köthető a nevükhöz, egy közel komplett okosotthon is felépíthető a nevük alatt, amit a Mi Home alkalmazással lehet összefogni.

Folyamatos fejlődésüknek köszönhetően a nevük mára fogalommá vált, de közel sem csak az okostelefonos bizniszben, noha tény és való, hogy a robotporszívók mellett ebben a szegmenseben örvendenek a legnagyobb népszerűségnek.

A legjobb Xiaomi telefonok

Bár alapvetően minden egyes Xiaomi telefonról elmondható, hogy kiváló ár-érték arányt képvisel, azonban természetesen így is vannak olcsóbb és drágább termékek a kínálatukban, ami nem véletlen, hiszen fontos elkülönítenünk belépő szintű, középkategóriás és prémium készülékeket.

Lássuk ennek fényében, hogy mely Xiaomi okostelefonok közül érdemes válogatni az egyes termékkategóriákon belül.

Belépő szintű Xiaomi telefonok

Xiaomi Redmi 9

Előnyök
  • 4 hátlapi kamera
  • 8 megapiexeles szelfikamera
  • gyönyörű felbontás
  • 3 választható szín
  • ujjlenyomat olvasó
Elérhető itt
ALZA.HU

Bátran kijelenthetjük, hogy a Xiaomi Redmi 9-nél jobb ár-érték arányt kínáló vételt jelenleg aligha találunk a gyártó kínálatában. Még Magyarországon is bőven 50 ezer forintos árcédula alatt tudjuk megvásárolni, amiért cserébe dinamikus hardvert és hatalmas tudást kapunk. Nem csoda, hogy Redmi 9 okostelefon tesztünk során is nagyon jó benyomást tett ránk a készülék.

Dinamikus hardver csinos körítéssel

Noha az 50 ezer forint alatti árkategóriát képviseli, a Xiaomi Redmi 9-ről mégis elmondható, hogy egy igencsak dinamikus hardvert sikerült belecsempésznie a gyártónak. A MediaTek Helio G80-as lapkakészlet ugyanis egy nyolcmagos, magonként 2GHz-re képes konstrukció, amit ráadásul egy Mali-G52-es GPU-val és 4GB RAM-mal támogattak meg.

Egy ilyen összeállításnak gyakorlatilag semmi sem jelent akadályt, és bár nyilván követel némi kompromisszumot egy prémium szintű készülékhez viszonyítva, ugyanakkor egy hétköznapi felhasználónak tökéletesen kielégíti minden igényét, legyen szó akár a közösségi oldalak használatáról, akár internetezésről, akár kisebb-nagyobb mobiljátékról.

Mindezt ráadásul elképesztően csinos körítéssel tálalják. Az előlapon nagyon szolid mennyiségű kávát látunk, a szelfikamerát kellemes csepp alakú szenzorsávban helyezték el, a lekerekített formák és a mindenhol minőségi érzetet keltő kialakítás miatt pedig nemcsak jó ránézni, hanem jó kézbe is venni a készüléket.

Elragadó kijelző, üzemidőbajnok akkumulátor

Ezzel azonban még közel sem értünk a pozitívumok végére. A Xiaomi Redmi 9 a kijelző terén sem vall kudarcot, a 6,53 hüvelykes, tehát kifejezetten nagy kijelzője rendkívül kellemes, meleg árnyalatokkal dolgozik, a 2340×1080 képpontos felbontás pedig a 16 millió megjelenítendő szín mellett egyenesen lenyűgöző lesz akár filmezéskor, akár játék során.

A készülék használatát ráadásul hosszasan élvezhetjük, hiszen egy 5020 mAh-s Li-Pol akkumulátor kapott benne helyet, amit bár csak 18W-on és kizárólag vezetékes formában lehet tölteni, de garantált, hogy bőven elegendő csak minden másnap konnektor közelébe vinni, mert olyan jó üzemidővel büszkélkedhet.

Négyes kamerarendszer a belépő szinten

Bár hangsúlyoznánk, hogy egy belépő szintű, elérhető árú okostelefonról van szó, azonban a Xiaomi egyáltalán nem spórolt a kamerákkal a Redmi 9 kapcsán. Nem elég, hogy az előlapon egy 8 megapixeles szelfikamerát találunk, de a hátlapon – közvetlenül az ujjlenyomatolvasó felett egy négy darabból álló kamerarendszer teljesít szolgálatot.

A szisztémán belül találunk egy 13 megapixeles központi lencsét, egy 8 megapixeles ultraszéles látószögű megoldást, egy 5 megapixeles makrókamerát, valamint egy 2 megapixeles mélységérzékelő szenzort is. Megfelelő fényviszonyok között professzionális fotók készítésére alkalmas a készülék, miközben videót is készíthetünk vele 1920×1080 képpont felbontás és 30fps mellett.

Xiaomi Redmi Note 9

Előnyök
  • full HD felbontású kijelző
  • 13 megapixeles szelfikamera
  • 2 sim kártya beillesztésének lehetősége
  • 3 választható szín
  • külső merevlemez, pendrive csatlakozás
Elérhető itt
ALZA.HU

A Xiaomi Redmi Note 9 akkor lehet jó választás, ha a Redmi 9-hez mérten szükségünk lenne egy kicsit jobb kamerás teljesítményre, valamivel dinamikusabb hardverre, illetve olyan kijelzőre, ahol nincs csepp alakú szelfikamera. Röviden ugyanis ezeken a pontokon kínál jobb eredményt a telefon, méghozzá alig 10 ezer forinttal drágábban.

Nyolcmagos lapkakészlettel, óriási belső tárhellyel

A Redmi Note 9 erejét a MediaTek Helio G85-ös lapkakészlet adja. Ez a G80-as továbbfejlesztett típusa, mely ugyanúgy nyolc magon, de lényegesen jobb teljesítményt kínál, méghozzá egy Mali-G52 GPU mellett. Ennek köszönhetően a készülék gyakorlatilag bármilyen feladattal könnyedén megbirkózik és tökéletes társ lehet a mindennapokban.

Mindezt 4GB RAM-mal támogatta meg a gyártó, amiről elmondható, hogy még mobiljátékok mellett is ügyesen megállja a helyét, de internetezéshez, a közösségi oldalak böngészéséhez, esetleg kisebb multitasking feladatok elvégzéséhez egyaránt kitűnő megoldás.

Amiért mégis elkerekedhet a szemünk a telefon kapcsán, az a 128GB belső tárhely, ami a belépő szinten egyenesen óriásinak tekinthető. Pláne annak fényében, hogy microSD kártyával bővíthetjük, az On The Go technológiának hála pedig akár még külső merevlemezt vagy pendrive-ot is csatlakoztathatunk hozzá.

Full HD felbontású, 6,53 hüvelykes kijelző

Általánosságban elmondható, hogy bár a Redmi Note 9 megjelenése sokkal letisztultabb, mint a fentiekben bemutatott Redmi 9-nek, az előlapi kameralyuk vagy a hátlapi kamerarendszer futurisztikus jellege azonban kifejezetten látványosra sikeredett, ugyanakkor a kijelző tekintetében gyakorlatilag ugyanazt kapjuk tőle.

Ez nyilván nem probléma, hiszen a 2340×1080 képpontos, 6,53 hüvelykes kapacitív IPS panel hű társa az eszköznek. Bár képfrissítési rátája csak 60 Hz-es – a belépő kategóriában egyelőre nem is várhatunk ennél jobbat –, ellenben 16 millió színárnyalat megjelenítésére képes, így garantáltan minden tartalom, képek, videók, filmek és játékok egyaránt maximális minőség társaságában jelennek meg rajta.

Négyes kamerarendszer, 48 megapixeles központi fényképezőgéppel

Amivel kapcsolatban azonban ténylegesen szájtátásra ad okot a Xiaomi Redmi Note 9, az leginkább a kamerarendszere. Ez a Redmi 9-hez mérten sokkal fejlettebb lett, már az előlapra is egy 13 megapixeles szelfikamera került, de ami a hátlapon vár ránk, az a maga kategóriájában igencsak figyelemre méltó, hiszen más gyártóknál a háromszor ilyen drága készülékekben sem találunk ennyire komplex és profi rendszert.

A telefon fő egysége ugyanis egy 48 megapixeles kamera, mely rendkívül alacsony, f/1,8-as fényerősségének hála maximálisan képes levenni a lábáról a mobilos fotózás kedvelőit, pláne annak fényében, hogy találunk mellette egy 8+2+2 megapixeles segédszenzoros triót is.

A szoftveres háttérről pedig még nem is beszéltünk. Ezen a téren találunk a készülékben elektronikus stabilizációt, fáziseltolásos fókuszt, de hardveres oldalról a hátlapi extra LED lámpa jelenléte is nagy segítség lehet, ha rossz fényviszonyok között fotóznánk vagy videóznánk vele.

Xiaomi Poco M3

Előnyök
  • 3 választható szín
  • full HD+ felbontás
  • sztereó hangszórók
  • fordított töltés lehetősége
  • oldalra szerelt ujjlenyomat- érzékelő
Elérhető itt
ALZA.HU

A Xiaomi Poco M3 mind a küllem, mind a tudás tekintetében egy kicsit olyan, mintha a Redmi 9-et és a Redmi Note 9-et ötvöztük volna egymással. Nem véletlenül, hiszen valahol a kettő között félúton helyezkedik el, és ez nemcsak hardveres oldalról igaz rá, hanem az árcédula tekintetében is, hiszen nagyjából 50 ezer forint környékén már számolhatunk vele.

Snapdragon processzorral, 4GB RAM-mal

Ami a legnagyobb különbség a Poco M3 és a fentiekben bemutatott Redmi készülékek között, hogy nem MediaTek, hanem Qualcomm által gyártott Snapdragon lapkakészletre építették fel, egészen pontosan a 662-es modellre, ami kirobbanó teljesítményt tud nyújtani a telefon számára – a 6000 mAh-s akkumulátorral közel rekordszintű üzemidő mellett.

A szakma ugyanis egyetért abban, hogy a Snapdragon lapkák annak ellenére is gyakran előnyösebbek, hogy a papírforma szerint ezek is nyolcmagos megoldások, azonban egyszerűbb kihasználni a bennük rejlő erőforrásokat, illetve a készülék esetében hozzákapcsolt Adreno 610-es GPU-ról is rengeteg előnyös teszteredmény született.

Hogy a 2-3GB rendszermemóriával szerelt okostelefonokat már a belépő szinten is érdemes elfelejteni, azt tökéletesen alátámasztja ezzel a készülékével is a Xiaomi, hiszen a telefonban 4GB RAM kapott helyet, amihez 64GB belső tárhelyet csatoltak. Ez a Redmi Note 9-hez mérten kevesebb, de a hétköznapi felhasználók számára még így is bőven elegendő.

Ismerős kijelző 6,5 hüvelyken

Bár ez így ebben a formában sehol sem került kimondásra a gyártó részéről, azonban a Poco M3 kijelzője alighanem pontosan ugyanaz, mint ami a Redmi 9-ben is helyet kapott. Ez nemcsak a tudása és a teljesítménye alapján helyes megállapítás, hanem a középen elhelyezett, csepp alakú szenzorszigetben látható szelfikamera kapcsán is.

Mivel egy nagy tudású kapacitív IPS panelről van szó, mely 6,53 hüvelykes átmérővel és 2340×1080 képpontos felbontással büszkélkedhet, miközben akár 16 millió színárnyalat megjelenítése sem okoz neki problémát, ezért ez a hasonlóság vagy átmenet egyáltalán nem negatívum, inkább pozitívum a Xiaomi részéről. A költséghatékonyságról nem is beszélve.

Tripla kamerarendszer

Amit ugyanis a kijelzőn megspóroltak, azt alighanem beletették a kamerarendszer fejlesztésébe. Bár az előlapon csak egy 8 megapixeles szelfikamerát találunk – ez is alátámasztja a Redmi 9-párhuzamot –, a készülék hátsó felén azonban egy összetett megoldást vehetünk szemügyre.

Bár a kamerasziget kialakítása egy kicsit talán eltúlzott, ugyanakkor a központi elemet itt egy 48 megapixeles fényképezőgép adja, méghozzá egy 2 megapixeles makró- és egy 2 megapixeles mélységérzékelő kamerával, kiegészítő vakuval. A tudását tekintve képes full HD videófelvételek rögzítéséra maximum 30fps mellett, de panoráma, HDR, slow motion és time-lapse funkciókat is találunk hozzá a szoftveres háttér kapcsán.

Középkategóriás Xiaomi telefonok

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Előnyök
  • oldalra szerelt ujjlenyomat- érzékelő
  • gyorstöltés
  • játékok csodálatos minőségben
  • 3 választható szín
  • fényes dizájn
Elérhető itt
xiaomishop.hu – HIVATALOS
MI-HOME.HU – HIVATALOS

Amennyiben a százezer forintos árkategóriát céloznánk meg arra, hogy telefont vásároljunk magunknak, a Xiaomi kínálatából már egy bivalyerős középkategóriás modellt is választhatunk. A Redmi Note 10 Pro ezen a szinten több tekintetben jó döntés, más gyártók esetében ezért az árért gyakran még csak belépő szintű modelleket kapunk.

Dinamikus hardver 6GB RAM-mal és nagy tárhellyel

A Xiaomi Redmi Note 10 Pro egyik legnagyobb előnye, hogy bár más gyártók esetén bőven a belépő szintet nyaldosó árkategóriával rendelkezik, azonban a gyakorlatban mégis egy középkategóriás hardvert kínál, ami minden téren dinamikus élményt nyújt. Ennek az alapját a nyolcmagos Snapdragon 732G lapkakészlet adja, mely magonként 2,3GHz-es teljesítményre képes.

Ezt 6GB rendszermemóriával egészítették ki, aminek hála egy hétköznapi felhasználó számára gyakorlatilag nincs előtte akadály. Szinte minden applikáció könnyedén, akadásmentesen futtatható rajta, de maga az alaprendszer is rendkívül gyors ezen a konstrukción.

Mindemellett ráadásul a belső tárhely tekintetében is magasra tették a mércét a Xiaomi mérnökei. A 128GB ROM garantáltan még a legnagyobb fotósok és videósok számára is elegendő lesz, de szükség esetén micro SD kártyával könnyedén bővíthető ez a tulajdonság. Hogy a készülék mindehhez egy 5020 mAh-s akkumulátort, ezáltal kiváló üzemidőt kapott, méghozzá elragadó dizájn és oldalsó ujjlenyomat-olvasó mellett, már csak hab a tortán.

120Hz-es AMOLED kijelzővel

Több gyártónál is jellemző, hogy a 120Hz-es képfrissítési ráta a kijelző tekintetében csak a prémium modelleknél jelenik meg. A Xiaomi Redmi Note 10 Pro ezen a téren is kivétel, hiszen segítségével már 100 ezer forintos árcédula alatt is lehet ilyen nagy tudással rendelkező megjelenítőnk.

A 6,67 hüvelykes kapacitív AMOLED panel ráadásul 2400×1080 képpontos felbontásra és 16 millió színárnyalat megjelenítésére képes, de nagy előnye még, hogy 1200 nites fényerőt produkál a gyakorlatban, aminek hála még napfényben is nagyon jól látható marad.

108 megapixeles központi kamerával

A maga kategóriájában a Xiaomi Redmi Note 10 Pro ráadásul igazi bajnoknak tekinthető a fotózás tekintetében. Ennek az oka nem más, minthogy a hátlapi négyes kamerarendszer központi eleme egy 108 megapixeles fényképezőgép, amivel bődületes minőségű, páratlan felbontású és részletgazdagságú fotókat, illetve videókat készíthetünk majd, melyek garantáltan a professzionalitás határait feszegetik.

Mindez egy középkategóriás áron kínált okostelefontól kifejezetten előnyös tulajdonság, pláne úgy, hogy a központi kamera munkáját három társszenzor is megtámogatja, sőt a Xiaomi természetesen az előlapi szelfikameráról sem feledkezett el. Ez egy szolid kameralyukban elhelyezett 16 megapixeles megoldás lett, ami nemcsak a minőségi önarcképekhez, hanem a videóhívásokhoz is kiváló alternatíva.

Xiaomi Poco X3

Előnyök
  • 65 perc alatt teljes töltöttség
  • 2 választható szín
  • Full HD+ kijelző
  • mesterséges intelligencia a fotózáshoz
  • 4 hátsó kamera

Hogy létezik-e nagy teljesítményű középkategóriás telefon 80 ezer forint körüli áron? Az emberek zöme azt válaszolná, hogy ez lehetetlen, de a Xiaomi a Poco X3 képében egy olyan készüléket ad az emberek kezébe – kirobbanó teljesítmény és jó kamerás tulajdonságok mellett –, amit más gyártók gyakran több százezer forintért kínálnak.

A Redmi Note 10 Pro hardvere egy kicsit olcsóbb körítéssel

Bár nagyjából 20 ezer forinttal olcsóbb, azonban a Xiaomi Poco X3 kapcsán kijelenthető, hogy a hardver tekintetében közel ugyanazt kínálja, mint a Redmi Note 10 Pro. Nyilván az a kis különbség sokaknak nagyon fontos lehet, de erről majd egy kicsit később.

Előbb érdemes lehet megbarátkozni a gondolattal, hogy a pénzünkért cserébe egy Adreno 618-as GPU-val kiegészített Snapdragon 732G lapkakészletet, valamint 6GB RAM-ot kapunk, méghozzá 128GB belső tárhely mellett. Azaz pontosan ugyanazt, mint a fentiekben említett Redmi modellnél.

Kis különbség, hogy itt valamivel nagyobb, 5160 mAh-s Li-Pol akkumulátor került a készülékbe, amit 33W-tal tölthetünk vezetékes formában. Ezzel alig egyetlen óra alatt teljesen fel tudjuk tölteni a telefont.

Nagy teljesítményű 120Hz-es kijelző

Alighanem a kijelzőt is a Redmi Note 10 Pro-tól vehette kölcsön a Xiaomi Poco X3, hiszen itt is egy 6,67 hüvelykes, 120 Hz-es képfrissítési rátával rendelkező panel kapta a főszerepet, mely elképesztő színhűséget kínál a felhasználók számára, hiszen képes akár 16 millió színárnyalat megjelenítésére.

Ezen felül a képernyő felbontása 2400×1080 képpont lett, visszafogott kávái mellett pedig csak egy aprócska kameralyuk töri meg összhatását a felső részen, egészen pontosan középtájékon. Kiemelendő vele kapcsolatban a 240Hz-es érintési érzékelés, aminek hála a kijelző nemcsak látványos megjelenítésre alkalmas, hanem ráadásként még precízen és gyorsan is tud reagálni a tapintásra.

64 megapixeles Sony kamerával

Bár a hardver terén sok a hasonlóság, amiért azonban a Xiaomi Poco X3 jóval olcsóbb, mint az említett Redmi modell, az nem más, mint a kamerás teljesítmény. Bár az előlapon itt már egy 20 megapixeles szelfikamerával találkozunk, a hátlapra azonban „csak” egy 64 megapixeles Sony IMX682-es fényképezőgép került.

Ez elméleti síkon nem képes olyan minőségű felvételekre, mint egy 108 megapixeles szenzor, de a hétköznapi felhasználók nagyon minimális eltéréseket tapasztalhatnak majd, ezáltal sokan profi fotósnak érezhetik magukat a telefonnal a kezükben.

Pláne annak fényében, hogy a központi kamera teljesítményét három társszenzor támogatja meg, így konkrétan egy 13+2+2 megapixeles rendszer, melyek csinos köralakú szigeten kaptak helyet a készülék hátlapján.

Xiaomi Mi 11 Lite

Előnyök
  • 5 gyönyörű választható szín
  • rendkívül lapos kameramodul
  • kevesebb, mint 2 mm-es perem
  • tükröződésgátló üveg
  • 16 megapixeles előlapi kamera
Elérhető itt
ALZA.HU

A Xiaomi Mi 11 a gyártó egyik 2021-es csúcsmodellje, melynek kistestvérét, a Mi 11 Lite-ot a középkategóriába sorolhatjuk annak ellenére is, hogy 100 ezer forint körüli árcédulája ellenére több olyan prémium tulajdonsággal rendelkezik, amit más gyártóknál csak a sokszoros áron kínált készülékektől kaphatunk.

Erőteljes hardver, lenyűgöző megjelenés

Mivel egy 2021-es modellről van szó, a Xiaomi Mi 11 Lite elképesztően látványos, mai és modern megjelenéssel rendelkezik. Ízléses elrendezés, rendkívül vékony peremek, sőt szinte teljes egészében lapos, a készülékházból mindössze 1,77 milliméterre kiálló kameramodul jellemzi.

A hardver terén az alapokat egy Snapdragon 732G biztosítja a telefonnak – ez a lapka nagyon népszerű a Xiaomi középkategóriás eszközeinél –, amihez 6GB RAM-ot társítottak. Ez egy egészen ütőképes párosítás ahhoz, hogy gyakorlatilag semmi se jelentsen neki akadályt. Amire hétköznapi felhasználás mellett csak szükségünk lehet, azt ezzel a telefonnal gördülékenyen kivitelezhetjük.

A készülékbe ráadásul egy 4250 mAh-s Li-Pol akkumulátor került, amit 33W-os gyorstöltéssel támogattak meg, így nemcsak az elragadó üzemidő biztosított mellette, hanem a szélesebes feltöltés is.

Akár 1 milliárd színárnyalat megjelenítésére képes kijelző

Amivel kapcsolatban határozottan a prémium liga felé kacsintgat a Xiaomi Mi 11 Lite, az nem más, mint a kijelző! A 6,55 hüvelykes panel első ránézésre talán semmi különlegességgel sem szolgál, de valójában egy olyan kapacitív AMOLED megoldásról van szó, mely elképesztő tulajdonságokkal rendelkezik.

Képes például akár 1 milliárd színárnyalat megjelenítésére, így hihetetlen színhűség és részletesség elérésére, miközben a DCI-P3 színskála mellett támogatja az 5000000:1 kontrasztarányt.

Érdekesség, hogy védelméről már Gorilla Glass 5 bevonat gondoskodik, ami nem törhetetlen ugyan, de már a nagyobb karcolásokat is könnyedén el tudja nyelni. Jó hír továbbá, hogy felületét tükröződésgátló üveggel látták el, mely nemcsak az ujjlenyomatokat taszítja, de sokkal jobb láthatóságot nyújt az eszköznek napsütésben is.

Gazdag szoftveres háttérrel rendelkező kamerarendszer

Azon túl, hogy a készülék hardveres szempontból is erős kamerarendszert kapott, hiszen az előlapon egy 16 megapixeles, a hátlapon pedig egy 64+8+5 megapixeles tripla szisztéma teljesít rajta szolgálatot, az eszköz szoftveres szempontból is nagyon gazdag háttérrel büszkélkedhet.

Az ultranagy látószögű éjszakai móddal például nem okoz végre gondot éjszakai fotókat készíteni, a mozis filterekkel pedig olyan effektekkel dobhatjuk fel videóinkat, amire korábban még talán soha nem volt példa.

Ezen felül mesterséges intelligencia segíti a felhasználókat a mindig legjobb beállítások elérésében, de gyakorlatilag minden korábbról ismert funkció fejlődött, így a Pro Time-lapse jóvoltából például soha nem látott minőségű lassított felvételeket tudunk rögzíteni a készülékkel.

Prémium Xiaomi telefonok

Xiaomi Mi 11

Előnyök
  • arcfelismerés
  • 2 sim kártya beillesztésének lehetősége
  • 20 megapixeles előlapi kamera
  • szinte láthatatlan perem
  • kijelző alá épített ujjlenyomat-olvasó
Elérhető itt
ALZA.HU

Prémium kategóriás okostelefon elérhető áron? A Xiaomi Mi 11 pontosan ezt kínálja a felhasználók számára. A 250 ezer forint körüli árkategória elsőre talán ijesztő lehet, de ha kiderül, hogy ezért a jelenlegi piac egyik legerősebb hardverét kapjuk cserébe, akkor máris nyugtázható, hogy ezen a szinten a Mi 11 az egyik legjobb választás a sok 4-500 ezer forintos készülék között.

Snapdragon 888 csúcslapkával, 8GB RAM-mal

A Xiaomi Mi 11 egyik erősségét határozottan az adja, hogy a manapság elérhető egyik legerősebb Qualcomm lapkakészlet, a Snapdragon 888 biztosítja neki az alapokat, méghozzá egy Adreno 660 GPU és 8GB RAM társaságában, miközben az 5G-támogatás sem hiányzik belőle.

Ez egy olyan ütőképes kombináció, ami előtt már tényleg nincs akadály. Nemcsak a hétköznapi feladatokra, hanem a kombinált, összetett, akár multitasking munkahelyi teendőkre, videóvágásra vagy képszerkesztésre is tökéletesen alkalmas, méghozzá megannyi prémium tulajdonság társaságában.

Ide sorolható például a pulzusmérést támogató ujjlenyomat-érzékelő, amit már nem a hátlapon vagy az oldalfalon, hanem a kijelző alatt helyeztek el, valamint a 4600 mAh-s Li-Pol akkumulátor, mely az 55W-os vezetékes gyorstöltés mellett támogatja már az 50W-os vezeték nélküli töltést is.

Óriási kijelző, 120Hz-es képfrissítéssel, Gorilla Glass Victus borítással

A nyers erő mellett a Xiaomi Mi 11 ráadásul a kijelző terén is érzékelteti, hogy itt már egy kicsit többről van szó, mint egy átlagos készüléknél. Eleve egy hatalmas, 6,81 hüvelykes kapacitív AMOLED panel került az eszközbe, mely 3200×1440 képpontos felbontásra képes.

Nagy előnye, hogy a 16 millió színárnyalat és a DCI-P3 színskála támogatása mellett maga a panel 120Hz-es képfrissítési rátával büszkélkedhet, mely kimagasló gyorsaságot nyújt a használat során, de mindemellett a védelem terén sem vall kudarcot. Ezt a legújabb generációs Gorilla Glass Victus felületnek köszönheti, mely a legtöbb karcolással szemben tökéletesen ellenálló.

Nagy teljesítményű, 108 megapixeles kamera

Mindemellett természetesen a fotózás és a videózás terén is igazi nagyágyúról van szó a Xiaomi Mi 11 kapcsán. Központi eleme egy 108 megapixeles kamera, amit egy 13 megapixeles ultraszéles látószögű, valamint egy 5 megapixeles telemakró szenzor támogat meg.

Ezzel az ütőképes konstrukcióval garantáltan professzionális minőségű fényképeket lehet készíteni a telefonnal, de amennyiben mozgóképet rögzítenénk, már a 8K határait is súrolhatjuk vele, hiszen 30fps mellett 7680×4320 képpontos felvételek készítésére egyaránt alkalmas.

Mindezt pedig egy sor szoftveres extra támogatja meg, ezáltal továbbfejlesztett éjszakai mód, a legkülönfélébb mozis funkciók, lassított és gyorsított felvétel, elragadó filterek, valamint még HDR10+ támogatás is várja a felhasználókat.

Xiaomi Black Shark 4 Pro

Előnyök
  • egy igazán gamereknek való telefon
  • 64 megapixeles hátlapi kamera
  • nagyon gyors töltés
  • egyedi hűtésrendszer
  • 3 választható memória

Bár itthon hivatalosan (még) nem kapható, aki azonban nem riad vissza a külföldi rendelésektől, mindemellett pedig kimagaslóan fontos számára a mobiljáték, akkor a Xiaomi Black Shark 4 Pro gyakorlatilag egy megkerülhetetlen készülék. Pláne annak fényében, hogy még a csúcskiadás is 250 ezer forint körüli összegért szerezhető be.

Páratlanul erős hardver Snapdragon 888-as lapkakészletre felépítve

A Xiaomi Black Shark 4 Pro nem titkoltan egy gamer okostelefon, és ennek fényében kifejezetten nagy tudást társított hozzá a gyártó, ami már természetesen a hardverkiosztáson is érzékelhető. Alapját a mai csúcskategóriát képviselő Snapdragon 888 adja, méghozzá egy Adreno 660 grafikus gyorsító társaságában.

A memória tekintetében három variáns közül válogathatunk. A 200 ezer forintos lélektani határ alatt 8 és 12GB RAM-mal szerelt verziókat tehetünk a kosarunkba 256GB-os tárhellyel, de amennyiben a legjobbat akarjuk magunknak, mert igazi keményvonalas gamerek vagyunk, akkor egy 16GB rendszermemóriával és 512GB ROM-mal ellátott verziót is megvásárolhatunk, aminél erősebb konstrukció jelenleg aligha létezik a piacon.

Kiemelendő továbbá, hogy a Xiaomi egyedi hűtésrendszerrel és egyéb szoftveres okosságokkal dobta fel a Black Shark 4 Pro tulajdonságait, hogy valóban a legösszetettebb applikációk és a legújabb mobiljátékok se tudják megizzasztani. Mindezt egy 4500 mAh-s akkumulátor szolgálja ki a háttérből, mely 120W-os gyorstöltést kapott, így akár 15 perc alatt teljesen feltölthető. Kell ennél nagyobb öröm egy gamernek?

Elragadó tulajdonságokkal rendelkező Super AMOLED kijelző

A nagy erő azonban önmagában még nem minden, a Xiaomi Black Shark 4 Pro kapcsán a gyártó a megjelenés és a megjelenítés terén egyaránt gondosan odafigyelt arra, hogy a legjobbat kínálja. A küllem tekintetében már messziről látható, hogy ezt a készüléket a játékosok igényeihez igazították, akik örülhetnek a 6,67 hüvelykes, kifejezetten kimagasló tulajdonságokkal ellátott Super AMOLED kijelző sajátosságainak.

Az 1300 nites, tehát nagy fényben is jól látható kijelző HDR10+ támogatással és 144Hz-es képfrissítési rátával rendelkezik, így minden tartalom fénysebességgel jelenik meg rajta, miközben a 2400×1080 képpont ideális hátteret nyújt az összes mobiljátéknak, ami futtatható full HD-ban.

Bár játékra tervezték, a kamera sem rossz

Amit nem árt tudni a Xiaomi Black Shark 4 Pro telefonról, hogy ízig-vérig játékra tervezték, ezen a téren nagyon erős szoftveres háttérrel büszkélkedhet, és a gyártó ezért hajlandó volt feláldozni néhány tulajdonságot a megfizethetőség oltárán. Bár a 20 megapixeles szelfikamerából nem engedtek, a hátlapon azonban egy kicsit középkategóriás érzés keríthet minket hatalmába.

Annak ellenére is, hogy a 64 megapixeles központi kamerával, valamint a 8 megapixeles ultraszéles látószögű és az 5 megapixeles makrókamera társaságában meglepően jó minőségű képek készíthetők, sőt a videózás tekintetében könnyedén készíthetünk vele 4K felvételeket akár 60fps társaságában is.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Előnyök
  • kifinomult éjszakai fotó mód
  • 8K videókamera
  • kiemelkedő hűtésrendszer
  • 36 perc alatt teljes töltöttség
  • megnövelt karcállóság
Elérhető itt
ALZA.HU

Ha a pénz nem számít és mindenből a legjobbat szeretnénk, akkor természetesen a Xiaomi kínálatában is elérhető a csúcskategória, az a szint, ahonnan már nincs tovább normális keretek között. Ezt a vonalat képviseli a Mi 11 Ultra, mely a gyártó 2021-es termékpalettájának legfelső szintjén áll, ennek megfelelően több mint 500 ezer forintba kerül.

Verhetetlen hardver a legjobbaknak tervezve

Ezért az összegért természetesen valóban a legjobbat kapjuk. A készülék előtt nincs akadály, a csúcskategóriás Snapdragon 888-as lapkakészlet és a 12GB RAM olyan ütőképes párost alkot, ami túlzás nélkül minden olyan helyzetben vagy munkafolyamat során megállja a helyét, amikor szükség van a nyers erőre.

Speciális, háromfázisú hűtési technológiájának köszönhetően sokkal jobb teljesítményre képes, mint a többi hasonló lapkakészletre szerelt okostelefon, a hagyományos hőpasztás kialakításhoz mérten ugyanis 100 százalékkal jobb hőelvezetés vár a felhasználókra.

Mindezt ráadásul óriási, 5000 mAh-s akkumulátorral vértezték fel, ami azon túl, hogy már a második generációs Li-Pol technológiára épül, támogatja a 67W-os gyorstöltést vezetékes és vezeték nélküli formában egyaránt. Egyetlen töltés így soha nem tart majd tovább 30 percnél, kivéve akkor, ha teljesen lemerült a telefon.

Óriási AMOLED kijelző, beépített ujjlenyomat-olvasóval

Bár a szelfikamerát még kameralyukban rejtették el, azonban az ujjlenyomat-olvasó már a Xiaomi Mi 11 Ultra esetében is az óriási, 6,81 hüvelykes AMOLED kijelző alatt kapott helyet, mely bődületes teljesítményre képes, méghozzá 120 Hz-es képfrissítési ráta és 3200×1440 képpontos felbontás mellett.

Az eszköz akár 1 milliárd színárnyalat megjelenítésére is alkalmas, miközben Gorilla Glass Victus bevonattal lett ellátva, aminél ellenállóbb és tartósabb alternatíva megfizethető kereteken belül jelenleg nincs a piacon.

Érdekesség, hogy a telefon egy hátlapi mini-kijelzőt is kapott, mely akkor lehet előnyös, ha nem a szelfikamerával, hanem a professzionális hátsó rendszerrel szeretnénk magunkról olyan képeket készíteni, melyek kimagasló minőséget kínálnak.

Fényképezésben a legjobbak között

Szintén a magas ár egyik hozadéka, hogy a Xiaomi Mi 11 Ultra a fényképezés tekintetében abszolút az élen jár a mai okostelefonok között annak ellenére is, hogy csak egy tripla kamerarendszert kapott a hátlapjára, melynek központi eleme 50 megapixeles, de a két társszenzor egyenként 48-48 megapixel felbontásra képes.

Ezt az erőteljes hardvert bődületes szoftveres háttérrel támogatták meg, így végre sötétben is kiváló minőségű fényképeket és videókat készíthetünk, a nagyméretű lencse pedig elképesztően ügyesen fókuszál automatizált formában még bonyolult közegben is.

A rendszer munkáját egy 64 pontos lézerfókusz segíti, miközben a HDR10+ támogatásnak hála elképesztő dinamikatartomány vár ránk minden képen. Ha videóznánk, a készülék akkor sem hagy cserben minket, hiszen segítségével akár 8K felbontású mozgóképeket is könnyedén rögzíthetünk.

Mi, Redmi, Pocophone – a Xiaomi telefonos brandjei

Mint minden nagyobb okostelefonos gyártónak, úgy természetesen a Xiaominak is megvannak a maga brandjei, melyek meghatározzák az egész márkát. A kínaiak esetében jelenleg három ilyen termékágazatról beszélünk, melyek a Mi, a Redmi és a Pocophone.

Xiaomi Mi-széria

A Xiaomi Mi-széria mondhatni az igazi klasszikus a kínálatban, hiszen ezzel kezdődött minden, és a mai napig innen kerülnek ki a gyártó aktuális csúcsmodelljei, de gyakran már nemcsak egyszerűen Mi, hanem például Mi Note vagy Mi Pro megjelöléssel. Elsőként 2015-ben alkalmazták utóbbi megkülönböztetéseket, és azóta a gyártó neve alatt érkező csúcshardverek jellemzően ezt a nevet használják.

A széria legelső tagja a Xiaomi Mi 1 volt, mely 2011 augusztusában került piacra, méghozzá az akkori kornak megfelelő, kifejezetten elragadó tudással. Ennek megfelelően Snapdragon S3-as lapkakészlet, 1GB RAM és 1930 mAh-s akkumulátor jellemezte az aprócska készüléket, melyen már akkor is a MIUI egy korai változata futott.

Xiaomi Redmi-széria

Nem sokkal a Mi-széria piacra dobását követően, 2013-ban jelent meg a Xiaomi kínálatában a Redmi-széria, mely szintén mindmáig óriási népszerűségnek örvend. A legtöbbször itt találkozhatunk az elérhetőbb árú eszközökkel, melyek kivétel nélkül jó ár-érték arányt kínálnak, ugyanakkor gyakrabban követelnek kompromisszumot, mint a Mi-sorozatban megjelent darabok, de a cég phabletjei és bizonyos újításai is itt, a Redmi Note megnevezés alatt látnak napvilágot.

A termékkategória első tagja, avagy a Xiaomi Redmi 1 eredetileg 2013 júliusában jelent meg. Mediatek lapkakészletre épült, 1GB RAM-ot tartalmazott, akkumulátora pedig 2050 mAh-s teljesítményt képviselt. Már a MIUI ötödik generációja futott rajta, méghozzá Android Jelly Bean alapokra épülve. Rendkívül alacsony ára miatt az eszköz rövid időn belül hihetetlen népszerűségre tett szert.

Xiaomi Pocophone-széria

A Pocophone, vagy közismertebb nevén Poco a Xiaomi legújabb almárkájaként ismert és a legnagyobb mértékben különbözik a fő termékvonaltól. Bár mindössze 2018-ban hozták létre, már most tucatnyi okostelefon jelent meg a név alatt, illetve több sorozat is fut a háttérben, melyek között megtalálhatjuk a belépő szintű és a középkategóriás készülékeket is. Ezzel a szériával egyfajta biztonsági játékot játszik a Xiaomi, hiszen kiváló alternatívát nyújthat a brand egy olyan esetben, mint ami a Huaweit is utolérte néhány hónappal ezelőtt.

A termékkategória legelső tagja a Xiaomi Pocophone F1 volt, amit sok helyen csak Poco F1-ként ismernek. Megjelenésére 2018 augusztusában került sor, mint egy hatalmas kijelzővel szerelt középkategóriás phablet, amit Snapdragon 845-ös lapkakészlet és 6/8GB RAM hajtott meg, akkumulátorból pedig egy 4000 mAh-s modell került bele. Szoftveresen Android 10-re épült, és ugyanúgy megkapta a MIUI kezelőfelületet, mint a többi Xiaomi telefon.

Ma már nem kell félni a kínai termékektől

Volt idő, amikor határozottan pejoratív értelemben kezelhettük a „Made in China” feliratot a termékeken, azonban mára ennek a korszaknak bizonyos piacokon vége. Ide sorolható az okostelefonos szegmens is, hiszen egyre több gyártó bizonyítja, hogy a Kínából érkező termékek ma már ugyanolyan jó minőséget képviselnek, mint egy nyugati országban készült eszköz, csak éppen töredékáron.

Már szinte minden Kínában készül

Ennek az oka részben az, hogy ma már gyakorlatilag minden Kínában készül, de különösen a telefonok esetében nagyon jellemző, hogy a legtöbb alkatrész, sőt az összeszerelés is ebben az országban, de legalább az ázsiai régióban történik. Sokan például csak azért szavaznak más gyártókra, mert történetük nem ehhez az országhoz kapcsolódik, lásd a Nokia vagy az Apple esetét.

Csakhogy a valóságban ezek az okostelefonok is részben vagy teljes egészében Kínában, kínai alapanyagokból, legfeljebb nyugati technológia felhasználása mellett születnek. Nem ritka ráadásul, hogy ugyanazok az összetevők találhatók meg bennük, mint a Xiaomi termékeiben, így a minőség tekintetében gyakorlatilag szemernyi különbség sincs már köztük. A „kínában készült” megjelölés tehát egy telefonnál ma már a legtöbbször a minőség szinonimája.

A Xiaomi telefonok minden eleme kimagasló minőséget képvisel

Hogy mennyire helyénvaló kijelentések a fentiek, ahhoz elegendő lehet csak megvizsgálni, hogy milyen alkatrészekből állnak össze a Xiaomi okostelefonjai. A lapkakészletek például rendre Qualcomm-gyártmányú Snapdragon chipsetek, akik a legtöbb telefonban ott vannak hardvereikkel, miközben a kínaiak sok készülékéből a Samsung megoldásai is visszaköszönnek.

Több Xiaomi telefon használ például Samsung kijelzőt vagy Samsung kamerarendszert, sőt utóbbi esetén néhány modellnél még Sony kamerákat is találhatunk, miközben a hangszórók tekintetében egyre többször a népszerű Harman Kardon megoldásai várnak ránk. Ezen felül a kijelzőket ugyanúgy Gorilla Glass védi, mint más gyártóknál, de a készülékházak minőségére sem volt még panasz egyetlen modellnél sem. A szoftveres háttérről pedig akkor még nem is beszéltünk.

A Xiaomi telefonjain ugyanis teljes Google-támogatást találunk, az Android-rendszer mindig aktuális verziói futnak rajtuk, méghozzá egy erősen átdolgozott – mindemellett pedig rendkívül baráti – kezelőfelület, a MIUI társaságában. Látható tehát, hogy a kínai gyártó magas minőségű termékekkel van jelen a piacon, melyek ugyanolyan megbízható megoldásokat kínálnak, mint a nagyobb gyártók, csak éppenséggel elérhetőbb áron.

A terméktámogatás és a szervizháttér is erős

Rengetegen azért félnek a Xiaomi telefonjaitól, mert attól tartanak, hogy egy esetleges meghibásodás vagy más egyéb probléma esetében nem tudnának hová fordulni. Ennek az oka, hogy volt idő, amikor a gyártó termékeit csak közvetlenül Kínából lehetett rendelni, és probléma esetén a tulajdonosok valóban nem tudtak mit kezdeni a készülékükkel.

Ennek az időszaknak azonban már hosszú évek óta vége. Ma már Magyarországon is minden tekintetben teljes terméktámogatással és szervizháttérrel rendelkeznek ezek a készülékek. Könnyedén meg tudjuk vásárolni őket szinte bárhol, a használatba vétel után garantáltan hónapokig, az újabb modelleknél évekig érkeznek hozzá a különféle biztonsági frissítések, miközben a javíthatóság miatt sem kell aggodalmaskodnunk.

Már nem okoz problémát itthon sem, ha betörött a kijelző vagy a hátlap, ha elöregedett az akkumulátor, esetleg meghibásodott a mikrofon, a hangszóró, netán az USB csatlakozóval vannak gondok. Ezek nagyon könnyedén – nem mellesleg pedig a készülékekhez hasonlóan olcsón – javíthatók a legtöbb típus kapcsán.

Mit hoz a jövő a Xiaomi okostelefonok számára?

Mivel az okostelefonos szegmens az egyik legjobban fejlődő iparág, ezért rendkívül nehéz jóslatokat tenni egy adott gyártó jövője kapcsán, de az előrejelzések szerint igencsak szép évek várnak a Xiaomira az elkövetkezendő időszakban. Hogy konkrétan mit hozhat számukra a jövő?

Jönnek a kinyitható modellek

Biztosak lehetünk benne, hogy ha a Xiaomi is ringben akar maradni, akkor a jövőben egymás után dobják majd piacra a különféle kinyitható, hajlítható kijelzős modelleket. Nem lennénk meglepve, ha nagy szerepet játszanának abban, hogy ezek a készülékek először kerülhessenek megfizethető közelségbe az átlagember számára is.

Tartósan megelőzhetik az Apple-t

Bár csak az okostelefonos szegmensről van szó, de miután a Huawei kiesett a sorból, a Xiaomi lett az egyetlen olyan potenciális gyártó a sorban Kínából, mely globális viszonylatban tartósan maga mögé utasíthatja az Apple-t a készülékeladások kapcsán. Már volt olyan negyedév, amikor több Xiaomi telefon fogyott a világon, mint iPhone, és ez a helyzet a jövőben egyre gyakoribbá, tartósabbá válhat.

A Google-támogatás miatt nem kell aggódni

Egyelőre semmilyen jel nem utal arra, hogy a Xiaomi a jövőben olyan helyzetbe kerül, mint a Huawei, akiket gyakorlatilag teljesen ellehetetlenített az amerikai embargó. A gyártó készülékei tehát a jövőben is masszív Google-támogatással, Android operációs rendszerrel és MIUI kezelőfelülettel érkezhetnek majd, mint eddig.

Megmaradás az élmezőnyben

Bár egyre drágább modellek várhatók az okostelefonos szegmensben a Xiaomi kapcsán, azonban a gyártó várhatóan nem változtat az üzletstratégiáján, így megmaradnak a kiváló ár-érték arányt kínáló készülékek gyártása mellett, ezzel kapcsolatban változás nem várható. A kialakult brandek, így a Mi, a Redmi és a Poco minden réteg igényeit tökéletesen kielégítik a belépő szinttől kezdve, a középkategórián át, egészen a prémium ligáig.

6 ok, amiért érdemes Xiaomi okostelefont vásárolni

1. Alacsony ár, nagy tudás

Az ár az egyik legfontosabb tényező sokak számára, ha okostelefont vásárol, azonban nem mindenki engedheti meg magának a félmilliós készülékeket. Ugyanakkor a többség kompromisszumokat sem köt szívesen. Ilyen felállás mellett a Xiaomi készülékei a legjobb választásnak bizonyulhatnak.

Ennek az oka nem más, minthogy gyakorlatilag a középkategóriában, nagyjából 100 ezer forintért már elérhetők olyan készülékek a portfóliójukban, mint amit más gyártók csak 2-300 ezer forintért kínálnak. – hála a gyártó sajátos üzletpolitikájának.

2. Prémium hardver és minőség

Bár az alacsony árak sokakat megijesztenek, valójában azonban a Xiaomi telefonjai minden esetben prémium hardvert és minőséget nyújtanak. A legtöbb készülékükben kiváló minőségű Snapdragon lapkakészletek vannak, de ha a MediaTek mellett döntenek, akkor sem szenved ma már csorbát a minőség.

Mindezt a készülékek külső és belső felépítése egészíti ki, hiszen minden kiváló minőségű alapanyagokból, elragadó kidolgozottság és finom illesztések társaságában kerül megvalósításra még a belépő kategóriás modellek esetében is.

3. Kamerás teljesítmény

Általánosságban elmondható, hogy a Xiaomi arra törekszik, hogy még a belépő szintű telefonjait is a lehető legjobb kamerákkal szerelje fel. Nyilván vannak ezen a téren jobb és rosszabb modellek, de amennyiben ismét csak az ár-érték arányt vesszük figyelembe, akkor a kínai gyártó termékei a kamerás teljesítmény tekintetében igencsak elragadónak tekinthetők.

Mi sem bizonyítja ezt jobban más, minthogy a gyártó kínálatában találunk már négykamerás belépő szintű modelleket, sőt a középkategóriás felhozatalukban olyan 108 megapixeles fényképezőgéppel szerelt típusokat, melyeket bizonyos gyártók csak a prémium ligában engednek piacra.

4. Könnyen kezelhető MIUI kezelőfelület

A Xiaomi telefonok egyik sajátossága, hogy az Android operációs rendszert MIUI kezelőfelülettel dobják fel, mely egy rendkívül jól és könnyen kezelhető keretrendszer. Veterán Android-felhasználók szerint nemcsak az egyik leglátványosabb, de az egyik leginkább felhasználóbarát megoldás. Miért?

Egyrészt, mert rendkívül gyors, másrészt pedig, mert nagyon sok lehetőséget kínál arra, hogy maximálisan testre szabhassuk készülékünket. Ezen felül nagyon biztonságos, folyamatosan érkeznek hozzá a frissítések és javítások, a Xiaomi pedig kitüntetett figyelmet szentel a számára, még külön fórumot is üzemeltetnek, ahol a rajongók kérdezhetnek egymástól vagy segíthetnek egymásnak.

5. Rootolás esetén is megmarad a garancia

Sokan úgy tekintenek az okostelefonjukra, mint egy számítógépre, hiszen valójában nincs sok különbség a kettő között. Csakhogy egy telefonnál sokkal nehezebb alaposan belenyúlni a szoftverek mélyére, ehhez jellemzően rootolásra van szükség, ami a legtöbb gyártónál a garancia elvesztését jelenti.

A Xiaomi esetében azonban ilyen nincs. A gyártó legutóbb 2020-ban erősítette meg, hogy rootolás esetén sem veszik el a garancia, ha megmaradunk a MIUI kezelőfelületnél. Így kiváló választás lehet a kínaiak bármelyik telefonja, amennyiben szeretnénk egy kicsit módosítani ezt-azt a készüléken.

6. Nincs bloatware

Nagyon sok gyártónál rendkívül idegesítők tudnak lenni azok az alkalmazások, melyek előre telepített formában vannak jelen egy telefonon, és nem lehet őket törölni vagy leállítani, így csak fogyasztják a memóriát, terhelik a készüléket. Ezek az úgynevezett bloatware programok. A Xiaomi esetében ilyenekről nem beszélhetünk. Vannak ugyan előre telepített applikációk és segédalkalmazások – méghozzá szép számmal –, ezek azonban szabadon leállíthatók, törölhetők vagy cserélhetők, semmire sem vagyunk rákényszerítve, tehát a készülékek gyakorlatilag mentesek a kellemetlen bloatware jelenségtől.

A Xiaomi esetében ilyenekről nem beszélhetünk. Vannak ugyan előre telepített applikációk és segédalkalmazások – méghozzá szép számmal –, ezek azonban szabadon leállíthatók, törölhetők vagy cserélhetők, semmire sem vagyunk rákényszerítve, tehát a készülékek gyakorlatilag mentesek a kellemetlen bloatware jelenségtől.