A Xiaomi a Mop 2 széria utódjaként kihozta a két legújabb robotporszívó modelljét, amik egyből a robotporszívók élvonalában landoltak. A két eszköz, a Robot Vacuum S10 és az S10+ ugyan sokban hasonlít egymásra, de van pár lényeges eltérés is.
Xiaomi Robot Vacuum S10
Xiaomi Robot Vacuum S10+
Akkumulátor és üzemidő
Az S10-es modell 3200mAh akkumulátorral van ellátva, ami 130 perces üzemidőt biztosít, mielőtt visszatérne a töltőállomásra. Az S10+ egy lényegesen nagyobb, 5200 milliamperórás aksit kapott – ez azonban nem feltétlen jelent hosszabb üzemidőt, mivel így is hasonló időt fut, és kb. 120 percig képes takarítani.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy míg az S10 180-230 négyzetméter közötti területet képes felporszívózni, addig az S10+ maximum 200 négyzetmétert megy el egy töltéssel.
Ez a korábbi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro modell 150 m2 hatótávjánál azért jóval több, de nyilván megmutatkozik az extra funkciók energiafogyasztása.
Szívóerő és takarítási funkciók
Mind a két robotporszívó 4000 Pa szívóerővel rendelkezik 3 takarítási móddal és 4 fokozatban állítható szívóerővel. Az elődjük, a Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro 3000 Pa teljesítményéhez képest ez szép kis ugrás, ezzel a szívóerővel már az apró rések közül is könnyedén eltávolítják a szennyeződéseket.
Az S10-es modell okos víztartállyal van ellátva, ami 3 különböző fokozatban adagolja a vizet a különböző padlótípusokhoz igazodva, így nem áll fenn annak a veszélye, hogy eláztatná a padlót. Cikkcakk és Y alakzatokban közlekedik, hogy minél inkább a manuálissal megegyező eredményt érhessen el.
Az S10+ felmosó funkciója még ennél is fejlettebb. Dupla, forgó mopkorongokkal és nyomáskifejtéssel történik a felmosás, ami a kézi felmosást szimulálja, miközben a víztartályból folyamatosan nedvesíti a felületet. Mind a két robotporszívó 200ml-es víztartállyal rendelkezik, ami 150nm egyszeri felmosására elegendő.
Navigáció és térkép
Mind a két porszívó rendelkezik LDS LiDAR lézeres navigáció, ami képes 360 fokban feltérképezni a lakást, az S10+ban még plusz kamerás érzékelő is van. Így ő már képes a 3D-s akadálykerülésre is – 5mm-es pontossággal határozza meg a körülötte lévő tárgyak helyzetét, és kikerüli az útjába kerülő tárgyakat, ezzel csökkentve a kockázatát annak, hogy valamiben elakad.
Ezenkívül képes 2cm-es küszöbökön, vagy szőnyegeken is átmászni, és felmosás funkcióban működve ultrahangos érzékelőjével a szőnyegeket is felismeri és kikerüli.
A feltérképezett területen A Xiaomi Home alkalmazáson belül személyre szabhatjuk az útvonalat ahol a robotporszívók közlekednek, azt is kiválaszthatjuk, hogy milyen sorrendben takarítsák a szobákat, esetleg milyen helyiségeket hagyjanak ki.
Mind a két eszköznél lehetőség van virtuális falak felhúzására, amiken nem megy át a porszívó, és no-go zónákat is kialakíthatunk, ahol nem végeznek takarítást. Azt is be lehet állítani, hogy legyenek olyan területek, ahol csak a porszívózást, vagy a felmosást nem végzik el.
Megjelenés és ár
A Xiaomi Robot Vacuum S10 és S10+ is kapható már Magyarországon. Az alapnak tekinthető S10-es változat a cikk írásakor 120.000 forint körül vásárolható meg, a fejlettebb és több funkcióval bíró S10+ pedig 190.000 Ft környékén szerezhető be.
Ha jobban szeretnél tájékozódni az elérhető termékekkel kapcsolatban, nézz rá a 2023-as nagy robotporszívó tanácsadónkra is!