Elindult az akciófigyelő szolgáltatásunk

AirPods 4 (ANC) vezeték nélküli fülhallgató teszt

Leteszteltük az Apple legújabb vezeték nélküli fülhallgatóját, ami a gyártótól jól megszokott minőséget hozza minden tekintetben. Lássuk, hogy mit tud a gyakorlatban az AirPods 4 (ANC)!

Az Apple évek óta meghatározó név a vezeték nélküli fülhallgatók piacán. Az AirPods termékcsaláddal túlzás nélkül történelmet írtak, így nem véletlen, hogy rendszeres időközönként hozzák az új modelleket.

Idén az AirPods 4 kapta a főszerepet, amelyet rögtön kétféle változatban is piacra dobtak. Az alapváltozat 59 990 forintos kezdőáron került forgalomba, mi azonban a 84 990 forintos, aktív zajszűrővel kiegészített modellt tudtuk letesztelni.

Hogy milyen tapasztalatokat szereztünk az év egyik, ha nem a legjobban várt vezeték nélküli fülhallgatójával? Az alábbiakban minden kiderül!

Apple Airpods 4 (ANC)

Jellemzők

  • Aktív zajkioltás (ANC)
  • Vezetéknélküli, iQ, USB-C töltés
  • Bluetooth 5.3
  • IP54 védelem
  • H2 chip

Elérhető itt

alza.hu
árukereső.hu

ChipH2
Aktív zajkioltásVan
TöltésUSB-C, Apple Watch töltő,
Qi töltők
Súly34,7 gramm
HangszóróFind My funkcióhoz
Szenzorok száma6
Akkumulátor üzemidő4-5
Akkumulátor üzemidő töltőtökkalAkár 20 óra aktív zajszűréssel
Akár 30 óra aktív zajszűrés nélkül

Már a csomagolás is prémium hatást kelt

A készülék egy kifejezetten kompakt kis dobozkában kapott helyet, amely fehér alapszínnel rendelkezik, rendkívül erős és a termékfotó, valamint az Apple jól ismert logója mellett csak néhány extra információt olvashatunk rajta – így például egy felhívást arról, hogy hasznosítsuk újra a csomagolást.

Kibontásához nincs más teendőnk, mint a doboz alsó felén elhúzni a két matricás zárófület, amivel rögtön nyithatóvá válik a kis ládika.

Elsőként egy „Designed by Apple in Californa” felirattal rendelkező kis tasakot emelhetünk ki az alsó részből, benne a felhasználói „kézikönyvvel”, alatta pedig gondos védőtapaszba burkolva ott nyugszik egy formanyomott tálcán maga a fülhallgató.

A szokásosan minőségi termékdizájn és anyagminőség vár ránk

Korábban soha nem kellett csalódni egyetlen Apple termék minőségében vagy termékdizájnjában sem, így természetesen az AirPods 4 kapcsán is azonnal lenyűgözhetik a vásárlót a letisztult, lekerekített vonalak, a tökéletes illesztések és az erős műanyag borítás.

A fülhallgató legtöbb eleme fényes fehér anyagból készült. Először maga a töltőtok tárul elénk, ami elődjéhez mérten sokkal kisebb lett, sőt aprócska hangszórókkal és szenzorokkal is rendelkezik, így hasznos segítség lehet a Find My alkalmazás használata során.

A töltőtok nagyon egyszerűen nyitható, és a fedél felpattintását követően tárulnak elénk a tokba bújtatott fülhallgatók. Az AirPods 4 bár több tekintetben is elődjére hajaz, azonban finomította megjelenését az Apple.

A küllem mellett  természetesen az ergonómia is javult, így akinek eddig tökéletesen passzolt a fülébe a termékcsalád, annak most sem lesz vele gondja, de végre azok is fellélegezhetnek, akik csak kicsit érezték instabilnak vagy kényelmetlennek a korábbi modelleket. Esetükben ez a típus hozhatja el a tökéletes illeszkedést.

A csatlakoztatás irigylésre méltóan egyszerű

Az Apple mindig is nagy figyelmet fordított arra, hogy ökoszisztémájának tagjai könnyedén csatlakoztathatók legyenek egymáshoz. Ennek ékes példája az AirPods 4, amit a kicsomagolás után néhány másodpercen belül már használhatunk is.

Nincs más teendőnk, mint telefonunk közelében kinyitni a töltőcsatlakozó fedelét, és amennyiben aktív volt a készüléken a Bluetooth csatlakozás, rögtön felugrik a párosításhoz szükséges ablak. Itt egyetlen gombnyomás és a fülhallgató azonnal működtethető.

Természetesen módosíthatunk néhány beállítást, illetve engedélyezhetjük például a fejmozdulatokat, de ezek opcionálisak, ha akarjuk kihagyhatjuk az egészet és majd később visszatérhetünk rá.

Társalkalmazása megannyi beállítási lehetőséget ad a kezünkbe

Bár csak a közérthetőség miatt nevezzük társalkalmazásnak, valójában azonban a telefonbeállításokon belül érhetjük el az AirPods 4 konfigurációját, ahol bátran elveszhetünk a részletekben.

Egyedi nevet adhatunk meg az eszköznek, beállíthatjuk a zajszűrés módját, a mikrofont, hogy hány tapintást követően mit tegyen – hiszen a fülhallgató külső része érintésérzékeny felület –, de a Beszélgetésérzékelés opció kalibrálása is itt található.

Ez utóbbi egy nagyszerű funkció, hiszen nem kell kivenni a fülünkből a fülhallgatót, ha valakivel beszélgetünk, az eszköz automatikusan felismeri a helyzetet és lehalkítja a zenét. 

Ezen felül innen optimalizálhatjuk az akkumulátor töltését, engedélyezhetjük a töltőtok hangját, testre szabhatjuk a hangzást, de még olyan apróságokat is bekapcsolhatunk, minthogy a készülék például automatikusan észlelje, ha a fülbe került.

Kétség sem férhet hozzá, hogy a szoftveres beállítások terén az Apple ismét nagy dolgokat tett le elénk az asztalra, lényegesen több lehetőséget biztosít ezen a téren, mint a gyártók nagy többsége.

Az Apple AirPods 4 ANC a gyakorlatban

Az AirPods 4-et a H2-es lapkakészletre építette fel az Apple és Bluetooth 5.3-on keresztül lehet csatlakoztatni telefonjainkhoz. Fontos, hogy nem csak Apple termékekkel kompatibilis, Android, sőt Windows operációs rendszerekkel is összekapcsolható, de néhány opciót ilyenkor el kell felejteni.

Lássuk azonban, hogy teljes értékű fülhallgatóként, iPhone-nal összekötve milyen tapasztalatokat szereztünk vele.

Igen aprócska a tenyeremben az új Airpods 4.

A zajszűrés valóban hatékony

Mivel a kérdéses termék kapcsán az aktív zajszűrés az egyik legnagyobb újdonság, ezért bizonyára mindenki erre a tulajdonságára kíváncsi a leginkább. 

Alapvetően kijelenthető, hogy az Apple által alkalmazott technológia működik, de inkább csak egyfajta tompító jelleggel, a teljes zajszűrés itt még nem valósult meg – ha valaki ilyesmit várt volna a terméktől. 

Működésének lényege, hogy a fülhallgató kialakításával passzív módon a lehető legtöbb zajt megpróbálják távol tartani a hallójáratoktól, miközben a beépített mikrofonok folyamatosan elemzik a környezeti zajt annak érdekében, hogy ellentétes frekvenciájú zaj generálásával tompítsák azokat.

Ez akarva-akaratlanul is egy kis fehér zajt generál majd a fülben a használat közben, ami nagyjából 50-60 százalékban szűri, illetve mérsékeli a zajokat, de a szelet vagy az elhaladó autókat például így is hallani lehet majd mellette, csak éppen halkabban.

Egy in-ear fülhallgatótól, gumiharangok nélkül – ami azért sokat segít a zajszűrésben – ez egyáltalán nem rossz teljesítmény, de megkérdőjelezi, hogy a termék az alapkiadáshoz képest megéri-e a plusz kiadást csak emiatt.

Természetesen érdemes játszadozni a zajszűrés beállításaival, de a külső zajok teljes kizárása egyik esetben sem várható el.

Hangminősége hozza az elvárható szintet

A hangminőség terén nem hozott túl nagy változást elődjéhez képest az AirPods 4, de nyilván nem is volt szükség orbitális fejlesztésekre, hiszen már a harmadik generáció is szédületesen jól szólt. 

Most sincs ez másként, a hangok csodaszépek, tiszták, határozottan prémium megszólalás vár ránk. Nyilván a basszusszegénység a kialakítás miatt itt is megfigyelhető, de tudni kell, hogy ezt a fülhallgatót inkább átlag zenehallgatásra és tartalomfogyasztásra találták ki, és ebben a tekintetben nem is okoz csalódást.

Az aktív zajszűrés nagyon ritkán zavarja meg a zenehallgatás minőségét, csak a halkabb részeknél hallani némi sistergést a háttérből, de ez elhanyagolható kompromisszum. Az már kevésbé, hogy a fülhallgató kialakításából fakadóan ne várjunk olyan egységes hangképet mindenhol, mint egy zárt fejhallgatótól.

Zajosabb helyeken ezért például gyakran elvesznek a magasak is a mélyek mellett, de ez minden hasonló kialakítású fülhallgatónál általános jellemző. Összességében minket meggyőzött, kifejezetten kellemes élményt nyújtott valamennyi zenei stílus esetén.

Kényelmes és biztonságos is egyben

Bár kifejezetten szubjektív dolog a kényelemről beszélni egy in-ear fülhallgató esetén, a tény azonban ettől még tény marad: az Apple tényleg mindent elkövetett azért, hogy minden eddiginél kényelmesebbé tegye termékét.

Kezdetben kicsit szokatlan, de hamar megszokható hatást kelt, jól illeszkedik a fülbe, biztonságosan tart, de néhány óra után azért már zavaró lehet, ami az ilyen típusú fülhallgatók 99 százalékáról elmondható.

Mi kifejezetten kellemesnek találtuk, de a világhálón nagyon sok ellentétes vélemény olvasható, ami vélhetően annak köszönhető, hogy a komfortszintet alapvetően meghatározza a fül anatómiája.

A kialakítás kapcsán mindenképpen el kell mondani, hogy a készülék IP54 védelemmel rendelkezik, vagyis ellenáll a pornak és az izzadtságnak, de esős időben is bátran a fülünkben maradhat.

Akár 5 óráig is használhatjuk egyetlen töltéssel

Az üzemidő tekintetében sem okozott nagy csalódást az Apple az AirPods 4 kapcsán. Bár elődjéhez képest egy órával kevesebbet bír, azonban még így is legalább 5 órán át üzemeltethető gond nélkül, sőt aktív zajszűréssel is 4 órát ígér a gyártó.

Ez nem kiemelkedő, de nem is rossz, pláne úgy, hogy tokjából többször is feltölthetjük. Ezzel kiegészülve akár 30 óra zenehallgatási időt biztosít zajszűrés nélkül.

Ennél valamivel érdekesebb, hogy a készülék nagyon gyorsan tölt, így 5 percre elegendő a töltőtokba tenni 1 órányi extra használatért, ami nem rossz teljesítmény.

Apropó töltés: az ANC-s modelleket USB-C porton keresztül, Qi-szabványú vezeték nélküli töltővel vagy az Apple Watch okosóra töltőjével lehet ellátni energiával. Sajnos a MagSafe a termék méretei miatt erre a feladatra nem alkalmas.

Nem olcsó, de hozza az elvárt Apple-minőséget

Amennyiben kizárólag a többi Apple-termékhez viszonyítjuk az AirPods 4-et, akkor magabiztosan kijelenthetjük, hogy az eszköz pontosan azt a páratlan élményt és minőséget kínálja, amit a gyártótól megszokhattunk.

Az Apple szinte mindent kihozott a zajszűrésből, amit a technológia és a kialakítás határai 2024-ben megengedtek, miközben a termék hangzása és elképesztő szoftveres támogatása határozottan a legjobb prémium kategóriás fülhallgatók közé emeli a végeredményt.

Nyilván vannak kisebb hiányosságai, de aki szerette a korábbi AirPods modelleket, az biztosan ezzel is megtalálja majd a számításait, hiszen magabiztosan hozza azokat a tulajdonságokat, amelyek egy Apple fülhallgatótól elvárhatók.

Apple Airpods 4 (ANC)

Elérhető itt

alza.hu
árukereső.hu

Kapcsolódó anyagunk:

Legjobb vezetéknélküli fülhallgató (2024)

Apple Airpods 4 ANC
Kényelmes, prémium, remek zajkioltással
Az Apple most sem árult zsákbamacskát az Airpods 4 (ANC)-vel. Meglepően kiemelkedő zajkioltással, kényelemmel és a szokásos prémium érzettel érkezett.
Előnyök
A jól megszokott Apple-varázs
Kimagasló hangminőség
A maga kategóriájában a zajszűrés is hatékony
Kényelmesebb, mint elődjei
Óriási szoftveres háttér, rengeteg beállítás
Kitűnő anyagminőség
Gyorstöltés
Hátrányok
Egy kicsit drága
Az üzemidőt is növelhették volna kicsit
9.2
Teszt Plussz Magazin független ajánlásával