Egy felsőkategóriás élményt kínáló, mégis megfizethető vezeték nélküli fülhallgatót vásárolnál? Akkor itt az EarFun Air Pro 4, tesztünkből pedig kiderül, hogy miért is ajánljuk a terméket!
Az EarFun neve rövid idő alatt vált betonbiztossá a fej- és fülhallgatók világában. Nem véletlenül, hiszen a gyártót neves ipari tervezők, akusztikai mérnökök és zenerajongók alapították annak érdekében, hogy elérhető áron kínáljanak magas minőséget.
Már a korábban tesztelt EarFun Wave Pro is meggyőzött minket, azonban most elérkezettnek láttuk az időt, hogy megvizsgáljuk a márka zászlóshajójaként emlegetett Air Pro 4 vezeték nélküli fülhallgatót, ami túlzás nélkül kellemes csalódást okozott számunkra.
Hogy mégis miért és milyen tapasztalatokat gyűjtöttünk a termékkel? Lássuk szép sorjában!
EarFun Air Pro 4
Maximum frekvencia | 20000 Hz |
Minimum frekvencia | 20 Hz |
Aktív zajkioltás | Van |
Súly | 34,7 gramm |
Hatótávolság | 15 méter |
Vízállóság | IPX5 |
Akkumulátor üzemidő | Akár 7,5 óra zajszűréssel Akár 11 óra zajszűrés nélkül |
Akkumulátor üzemidő töltőtökkal | Akár 50 óra |
Töltés | USB-C, vezeték nélküli töltés |
Töltési idő | 2 óra vezetékesen 3,5 óra vezeték nélkül |
Egyszerű csomagolás, rengeteg kiegészítővel megspékelve
A fülhallgató egy egyszerű, mondhatni standard csomagolásban érkezett meg hozzánk, amivel nem törekedett a gyártó a pazarlásra vagy az Apple Airpods 4-nél tapasztalt prémium megoldásra, inkább a látvány és a biztonság vezérelte őket, hogy az eszköz szállítható legyen.
Különben is, a lényeg a dobozkában rejlik. A fedelét felnyitva a használati útmutató és egyéb papírok mellett rögtön kézbe vehetjük a töltőtokot, illetve a benne megbúvó fülhallgatót, amit rengeteg kiegészítővel toldott meg a gyártó.
Egyrészt kapunk hozzá egy USB-C to USB-A típusú töltőkábelt, ami kicsit rövidke ugyan (a 30 centimétert sem éri el), de a célnak tökéletesen megfelel.
Ami azonban komoly ütőkártya, az a 4 pár extra gumiharang, vagyis összesen ötféle méret, illetve forma közül választhatjuk majd ki azt, ami a leginkább illik a fülünkbe.
Mivel a fül anatómiája nagyon változatos, ezért ez nagyszerű hír a választás előtt, hiszen így sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy megtaláljuk a hozzánk leginkább illeszkedő változatot.
Az anyagminőség és a termékdizájn kifejezetten tetszetős
A kicsomagolást követően először a tokot foghatjuk a kezünkbe, ami egyszerre hordozható töltőként is funkcionál. Egyszerű, letisztult, kompakt megjelenés jellemzi, fedele könnyen nyitható, mégis stabilan záródik, de ami ennél is fontosabb: anyagminősége nagyszerű.
Mi a fekete színű változatot teszteltük, és a tokrésze teljesen matt borítást kapott, így nem gyűjti túlzottan az ujjlenyomatot, nem koszolódik, egyedül a fedél felső része töri meg az egységet, ahol egy EarFun logó csillog.
Találhatunk még rajta a nyitófül alatt három darab LED-et, amelyek a töltöttségi szintet hivatottak mutatni, töltéséről pedig a hátsó felén elrejtett USB-C port gondoskodik, bár fontos tudni, hogy a vezeték nélküli energiafelvétel sem okoz neki gondot.
A tokba erőteljes mágnesekkel illeszkedik bele a fülhallgató. Ebben a tekintetben csak annyit tudunk mondani az EarFun termékéről, hogy ugyanazt a kimagasló anyagminőséget hozza, mint a tok, meglepően részletes minden alkatrész és borítás kidolgozása, kézben tartva pedig kifejezetten prémium hatást kínál.
A dizájn tekintetében a gyártó nem találta fel a kereket, de nem is volt szükség rá, a cél inkább a kompaktság és a kényelem volt, ebben a tekintetben pedig határozottan jelesre vizsgázott az eszköz, bár erről a gyakorlati tapasztalataink között bővebben is írunk még.
Beüzemelése egyszerű, és még applikáció sem kell hozzá (de ajánlott)
Konkrétan a fülhallgató beüzemelése nagyon egyszerű, csak egy Bluetooth-képes készülék kell hozzá.
Nincs más teendőnk, mint az eszközt felkészíteni a párosításra – ehhez meg kell nyomnunk egy gombot a töltőtok felnyitását követően –, majd a telefonon megkeresni az Air Pro 4-et az elérhető Bluetooth eszközök között, és elindítani a párosítást.
A teljes folyamat alig vesz igénybe többet, mint 20-30 másodperc, hiszen ezt követően már használhatjuk is a fülhallgatót, nem kell hozzá applikációt telepíteni, bár azt megjegyeznénk, hogy a teljes élmény érdekében erősen ajánlott, erről azonban szintén írunk még az alábbiakban.
Az EarFun Air Pro 4 vezeték nélküli fülhallgató a gyakorlatban
Kényelemből jeles
Kezdjük a gyakorlati beszámolót rögtön azzal, hogy az EarFun vezeték nélküli fülhallgatója meglepően kényelmesre sikeredett. Maga a készülék tökéletesen illeszkedik a fülkagylóhoz, az ötféle gumiharang pedig elősegíti a hallójárathoz való passzolást is.
Nekünk az M-es harangok voltak optimálisak, segítségükkel teljesen stabil maradt a fülben az eszköz. Kipróbáltuk még mozgás közben is, egy általános erősítő-, illetve kardió edzés során tökéletesen a helyükön maradtak, nem pottyantak ki a fülünkből.
Érdekesség, hogy a harangok annyira puhák, hogy még több órás használat után sem fájt tőlük a fülünk, azaz tartós viselés esetén is garantált a kényelem, és a harangok nagyon jól illeszkednek a fülhallgatóhoz is, egyszer-kétszer fordult csak elő, hogy kifordultak a helyükről, amikor kivettük a fülest.
Hangzása magasan a prémium kategóriát hozza
Az EarFun Air Pro 4 előtt éveken keresztül egy 5-6 éves Galaxy Buds büszke tulajdonosai voltunk, így ahhoz tudjuk hasonlítani elsődlegesen a terméket.
A Samsung fülhallgatójához mérten márpedig jelentős különbséget tapasztaltunk, ahhoz viszonyítva kiemelkedően jól szól. Hangzása telt és tiszta, a basszus erőteljes, de mégsem annyira hangsúlyos, hogy az zavaró lenne.
Sőt mi több, a társalkalmazásban találhatunk hangszínszabályozót – ezért is érdemes telepíteni az applikációt –, aminek köszönhetően maximálisan az igényeinkhez tudjuk igazítani a hangzást.
A nagy és telt hang egyébként a 10 mm-es kompozit membrános meghajtóknak köszönhető, valamint az újgenerációs Qualcomm Audio Soc rendszerchipnek, amelyek együttesen valóban a legnagyobbakat megszégyenítő teljesítményt nyújtják.
Üzemideje kiváló, töltése egyszerű
Az üzemidő tekintetében sem okozott csalódást az EarFun terméke, sőt kellemes meglepetésként könyveltük el. A gyártó elmondása szerint a töltőtokkal együtt, aktív zajszűrés használata nélkül akár 52 órát is kibír a készülék, de a fülhallgató önmagában is muzsikál nekünk 11 órán át.
Méréseink alapján ezek az adatok teljesen pontosak, többnapos használat után is 50 százalékon maradt a töltőtok, vagyis ebben a tekintetben sokkal drágább típusokat képes sarokba állítani az eszköz.
Maga a töltés pedig nemcsak egyszerű, hanem gyors is. Vezetéken keresztül mindössze 2 óra alatt teljesen feltölthető, de támogatja a vezeték nélküli töltést, amivel maximum 3,5 óra a töltési ciklus.
Az érintés alapú vezérlés nagyon jól működik
A fülhallgatóról tudni kell, hogy a mai trendeknek megfelelően támogatja az érintés alapú vezérlést. Az érintőgombok az oldalsó nyúlványokon kaptak helyet, pont egy vonalban a hallójárattal, így könnyen meg lehet találni őket még edzés közben is.
Ez a funkció gyárilag be van állítva, de az applikációban ezt is módosíthatjuk, így mi határozhatjuk meg, hogy mi történjen például rövid vagy hosszú érintésre, illetve abban az esetben, ha kétszer, illetve háromszor pöccintjük meg a fülest.
Ezzel a módszerrel nem kell elővennünk a telefont, ha a hangerőt akarjuk állítani vagy számot léptetni, esetleg a zenét szüneteltetni.
Az Auracast támogatás óriási móka
Az Auracast támogatásra mindenképpen szeretnénk külön felhívni a figyelmet, és nem csak azért, mert a gyártó az elsők között alkalmazta ezt a technológiát a vezeték nélküli fülhallgatók piacán, hanem azért is, mert egy igazán hasznos és innovatív megoldás.
Lényege, hogy egy legalább Bluetooth 5.2 technológiára épülő hangforrás egyszerre több fülhallgatónak tudja továbbítani ugyanazt a jelet.
Tökéletes például abban az esetben, ha egy baráti társaság ugyanazt a zenét hallgatja vagy filmet nézi egyszerre, esetleg nyilvános helyen szeretnénk gyorsan rácsatlakozni egy Auracast alapú sugárzásra (például repülőtéren, moziban vagy edzőteremben).
Ezen felül az Auracast esetében a hallássegítő funkció sem elhanyagolható, így például egy színházban, templomban vagy múzeumban kiszűrhetjük vele a tömeg zaját és az előadásra, a prezentációra tudunk figyelni.
Mivel nem egy elterjedt technológia – az iOS nem is támogatja még –, a gyakorlatban nem igazán tudtuk tesztelni, de a jövőben nagyon fontossá, sőt alapkövetelménnyé válhat az okostelefonos piacon, és jó tudni, hogy az EarFun terméke ezt már támogatja.
Itt emelnénk még ki a Dual Device Connectiont is, amit viszont előszeretettel alkalmaztunk. Segítségével a fülhallgató két eszközhöz tud csatlakozni egyszerre, így lehetővé teszi például az automatikus váltást a telefonunk és a laptopunk között, ami munkavégzéskor különösen hatékony.
Zajszűrése meglepően jól dolgozik
Az Air Pro 4 nagy előnye még, hogy megkapta a QuietSmart 3.0 intelligens zajszűrő technológiát, ami 50 dB-ig képes kiszűrni a zajokat, és ezen a téren nem igazán találtunk fogást rajta.
A gyártó 6 mikrofonnal támogatta meg a technológiát – de van mikrofon a headsetként történő használathoz is, ami szintén nem rossz, bár nem kiemelkedő.
A zajszűrést két részre lehet bontani. Az egyik az aktív zajszűrés, ami nagyon jól működik. Egészen elképesztő hatékonysággal tudta például kiszűrni a környezeti zajokat, még a hangosabb zörejeket is.
A beszéddel már meggyűlt a baja, de így is képes volt annyira elhalkítani, hogy munka közben például ne zavarja az embert. A technológia lényege, hogy a füles felismeri a környezeti zajok frekvenciáit, és ellentétes frekvenciájú zajjal próbálja meg kioltani azt.
Nagyjából 50 százalékos hangerő mellett a zajt már tökéletesen szűri, de a beszélgetésből átenged egy keveset, a magasabb hangerőn azonban mindent elnyomott, vagyis mi elégedettek voltunk vele.
Nem úgy a környezeti hang móddal. Ennek a lényege, hogy bekapcsolt zene mellett átengedi a környezeti hangot, így egyszerre tudunk zenét hallgatni és beszélgetni másokkal.
Ezen a téren nem nyújtott kiemelkedőt a készülék, eltorzította az emberek hangját, és nagyjából ugyanarra képes, mint egy 5-6 éves Samsung Galaxy Buds.
A társalkalmazásban érdemes elveszni
Fentebb már többször is hivatkoztunk az EarFun Audio társalkalmazásra, amivel érdemes egy kicsit jobban megismerkedni, mert nagyon sok beállítási lehetőséget ad a kezünkbe.
Bár kizárólag angol nyelvet támogat, ellenben Androidra és iOS-re is elérhető, használatával pedig nagyon részletesen testre tudjuk szabni az összes beállítást, a zajszűrést, a hangszínt és az érintőfelület működését.
Ezen keresztül tudjuk bekapcsolni a Game Mode-ot – ami még tovább csökkenti az egyébként is zseniális késleltetést –, de itt kapcsolhatjuk az In-Ear Detectiont, ami nem más, mint egy érzékelő, amely automatikusan leállítja a zenét, ha a fülhallgatót kivettük a fülünkből.
A termék támogatja a Qualcomm aptX és LDAC technológiákat, ezeket is az applikációból tudjuk aktiválni vagy deaktiválni, de a tok és a fülesek töltöttségi állapotáról szintén innen kaphatunk információt, sőt az alkalmazás még MacOS-re is telepíthető.
Stabilitásával néha akadnak gondok
Komolyabb negatívumokat a fentiekben nem tudtunk megnevezni az EarFun Air Pro 4 kapcsán, aminek az oka nem más, minthogy alig találtunk hozzá kapcsolódó problémát. Egyedül a stabilitással voltak gondjaink.
Rendszeresen tapasztaltuk például hosszabb zenehallgatás során, hogy a bal füles lecsatlakozik egy-egy másodpercre. Magától visszacsatlakozik ugyan, és sugározza tovább tartalmainkat, de elég idegesítő tud lenni.
Ezen felül gyakran tapasztaltuk szintén a bal fülhallgatóval, hogy a zene vagy a videó megállításakor egy pillanattal tovább szól a hang, és indításkor is le van maradva, vagyis valamiféle szinkronizációs probléma lehet, ami szintén okozhat kellemetlenséget sokaknál.
Ezek azonban nem olyan egetverő negatívumok, amelyek miatt nem ajánlanánk a terméket, hiszen ebben az árkategóriában gyakorlatilag minden más téren kimagaslik.
Egy remek vezeték nélküli fülhallgató olcsón: ez az EarFun Air Pro 4!
Mindent összevetve az EarFun vezeték nélküli fülhallgatójáról bátran ki merjük jelenteni, hogy ebben az árkategóriában a legjobbak közé sorolható, sőt néhány sokkal drágább terméket is képes a sarokba állítani.
Kétségtelenül felsőkategóriás élményt kapunk tőle nagyszerű hangzással, kiemelkedő üzemidővel és elragadó aktív zajszűréssel, miközben az olyan innovációk sem hiányoznak, mint az Auracast technológia.
Megjelenése miatt sem kell szégyenkeznünk sehol, és az összképet valóban csak apróságok húzzák le egy kicsikét, a rendszeres újracsatlakozás és a szinkronizációs hibák azonban nem kizárt, hogy egy frissítéssel orvoslára kerülnek a jövőben.
Ha olcsón szeretnél egy nagyon jó vezeték nélküli fülhallgatót, mi nyugodt szívvel ajánljuk az EarFun termékét!
EarFun Air Pro 4
Kapcsolódó anyagunk: