Végre hazánkban is hivatalos kereskedelmi forgalomba kerültek a Google új okostelefonjai és viselhető eszközei, és a Pixel Watch 3 okosóra tesztje után most a Pixel 9 Pro nyüstölésével szerzett tapasztalatainkat osztjuk meg az olvasóval.
A Google augusztus 13-án tartotta a legutóbbi hardveres eseményét, ahol bemutatkozott a Pixel 9 okostelefon-család, a Pixel Watch 3 okosóra, illetve a Pixel Buds Pro 2 vezeték nélküli zajszűrős fülhallgató. Az idei mobilfelhozatal a Pixel 9, Pixel 9 Pro, Pixel 9 Pro XL és a Pixel 9 Pro Fold modellekből áll – utóbbi a keresőóriás második generációs tabletté nyitható telefonja, ám ez a készülék nem érkezett meg Közép-Európába, így hazánkba sem. A többi telefon viszont igen, és nemcsak a boltokban kaphatók (gyártói garanciával és szervizháttérrel), de bekerültek a Yettel kínálatába is.
A Pixel 9 a Google belépő szintű felsőkategóriás telefonja (mint a Samsung Galaxy S24), míg a Pro modellek jobb képernyővel, több memóriával, hőmérővel és ötszörös optikai nagyításra képes telefotó egységgel szerelt abszolút csúcsmobilok. Itt az XL annyiban különbözik a társától, hogy nagyobb a kijelző és a készülékház, valamivel combosabb az akkumulátor, illetve itt a leggyorsabb a vezetékes töltés – ami viszont még mindig csak 37 watt. Mi az egészen kompaktnak nevezhető Pixel 9 Pro változattal töltöttünk két hetet, a cikkünk további részében pedig azt járjuk körbe, pontosan mit is nyújt ez a telefon.
Google Pixel 9 Pro
Processzor | Google Tensor G4 |
Belső memória mérete | 128 GB, 256 GB, 512 GB |
Memória bővíthető | Nem |
Operációs rendszer | Android |
Kijelző mérete | 6.3″ |
Kijelző felbontása | 2424 x 1080 pixel |
Kijelző technológia | OLED |
Képfrissítési frekvencia | 120 Hz |
Csatlakozók | USB Type-C |
Akkumulátor kapacitás | 4700 mAh |
Vezetékes töltési teljesítmény | 27 watt |
Vezeték nélküli töltés | Van |
Vezeték nélküli töltési teljesítmény | 15 watt (akár 21 watt gyári kiegészítővel) |
Tömeg | 198 gramm |
Google Pixel 9 Pro okostelefon
Míg az Apple és a Samsung esetében az mondható, hogy az elmúlt években szinte alig nyúltak hozzá a csúcsmobiljaik dizánjához, addig a Pixel termékvonal esetében jól látszik, hogy a külső annak ellenére is változik, hogy közben megtartja az elődök formavilágát. Ennek megfelelően a Pixel 9 Pro hátlapján is az egyik széltől a másikig nyúlik a kapszula alakú, fémburkolatos kamerasziget, akár csak a 8-as vagy 7-es modellek esetében, de ennek ellenére is világos, hogy ez egy teljesen új telefon.
Ez nyilván teljesen szubjektív, de véleményünk szerint a készülékház az eddigi legszebb, amit a Google alkotott.
Alumínium keret, teljesen sík, minimális kávákkal rendelkező 6,3 hüvelykes kijelző, matt üveg hátlap egy diszkrét logóval, jócskán kiemelkedő, de mégis elegáns kamerasziget. A sarkok lekerekítettek, így a 152,8 x 72 x 8,5 milliméteres készülékház szépen belesimul a tenyérbe. A telefon egy kézzel ugyan nem mindig használható teljes biztonsággal, de mégis jóval egyszerűbb kezelni, mint a 6,7-6,9 hüvelykes tepsiket. A súly mindössze 199 gramm, és a mérnököknek sikerült úgy elosztani a komponenseket, hogy a mobil az amúgy jelentős helyet foglaló kamerás rész ellenére sem fejnehéz, tehát nem bukik ki a kézből. Pozitívum továbbá, hogy a hátlapot átszelő kamerasziget okán a telefon nem kocog az asztalra téve. Egyetlen dolog nem tetszett, hogy a keret kicsit bazári módon csillog, a sima Pixel 9-nél ezt sokkal jobban megoldották, ott ugyanis ez a rész matt lett.
Ami a képernyőt illeti, abból a piacon jelenleg elérhető legjobbat kapjuk. Egy OLED paneles Super Actua kijelzőt, 1280×2856 pixeles felbontással, 1 és 120 Hz között váltó képfrissítéssel, és 3000 nit fényerővel – utóbbi annyit tesz, hogy a mobil képes vakítani, és nem találtunk olyan helyzetet, mikor a képernyőről ne lett volna minden tökéletesen leolvasható. A színek vibrálóan élénkek, a kontraszt végtelen, minden éles és tiszta, a HDR-tartalmak esetén pedig olyan képminőséget kapunk, amit sehol máshol.
Ehhez jön még a felfoghatatlanul gyors és pontos ujjlenyomat-olvasó (korábban ezzel azért volt gond a Pixel mobiloknál), de a 2D-s arcfelismerés is kiválóan működik, ha valaki inkább ezt a feloldási módot preferálja.
A készülékházról annyit érdemes még tudni, hogy az összeszerelés minősége hibátlan, elől és hátul egyaránt Gorilla Glass Victus 2 biztonsági üveget kapunk, megvan az IP68 szabvány szerinti víz- és porállóság, a kapcsolókat pedig a jobb oldalon találjuk. Ami elsőre furcsa lehet (sok konkurenshez hasonlítva), hogy a bekapcsoló/asszisztens gomb került a felső pozícióba, és alatta van a hangerőszabályzó – egy Samsung után, ahol ez pont fordítva van, beletelhet néhány napba mire megszokjuk a váltást.
Felül csak egy mikrofont találunk, bal oldalon semmit, alul pedig a második hangszóró (az első a kávában van a kijelző felett), az USB-C port, egy újabb mikrofon és a SIM-tálca követi egymást – utóbbi egy kártya fogadására képes, de adott az eSIM lehetősége is.
Csúcstelefonról lévén szó, jack-csatlakozó itt már nincs, illetve tárhely bővítésre sincs lehetőség. Utóbbi főleg a 128 gigabájt háttértárral szerelt modellnél lehet gond, és valahol furcsa, hogy az Apple-höz hasonlóan még a Google-nél is úgy gondolták, 2024-ben továbbra is van létjogosultsága az ilyen visszafogott kapacitásnak – mikor az operációs rendszer önmagában közel 20 gigabájtot foglal.
A szoftver amúgy Android 14, csak valamikor ősszel érkezik az új rendszer, az viszont dicséretes a gyártó részéről, hogy ez a készülék egészen 2031-ig kap új főverziókat, illetve ugyan eddig lehet számolni a biztonsági frissítésekkel is. Ez nagyon jó hír, az viszont már kevésbé, hogy a töltőkábelen és a SIM-tűn kívül semmi nincs a készülék dobozában, és itt még arra sem figyeltek, hogy gyárilag legyen védőfólia a kijelzőn.
Nem erőmű, de mindent megcsinál
Ami a hardvert illeti, ott kicsit felemás a kép, hiszen memóriából egyből 16 gigabájtot kapunk, a háttértár-választék pedig 128, 256 és 512 gigabájt – a Pro XL modellből pedig létezik 1 terabájtos kiszerelés is. A processzor a Google által tervezett Tensor G4, ami a benchmark teszteken nem szerepelt túl jól: az Antutu-ban például 900 ezer és 1,3 millió közötti értékeket kaptunk, ami igencsak elmarad az olyan androidos csúcstelefonoktól, mint az általunk is tesztelt Xiaomi 14, ahol összejött a 2 millió feletti pontszám is.
Ha tehát valaki a nyers teljesítményre utazik, annak nem ez lesz a megfelelő készülék.
Fontos ugyanakkor, hogy a chipek meghajtására tervezett programban hiába nem szerepelt túl jól a Tensor G4, mi nem tudtuk olyan feladat elé állítani a készüléket, amit ne oldott volna meg villámgyorsan, bármilyen akadozás nélkül. A bekapcsolástól számított 15. másodpercben betölt az Android 14, az alkalmazások hasítanak, több app párhuzamos használata sem akasztja meg a rendszert, a fotók feldolgozása pillanatok alatt megvan és mobiljátékokkal sem tudtuk megizzasztani a hardvert.
A telefonos Call of Duty, a Diablo IV és a Genshin Impact is vígan futott a telefon, bármiféle teljesítményprobléma nélkül. Szóval benchmark eredmények ide, benchmark eredmények oda, összességében elmondható, hogy a Pixel 9 Pro pont úgy viselkedett, ahogy az 2024-ben egy csúcstelefontól elvárható.
A Google eszközének emellett a többi komponens okán sincs miért szégyenkezni: Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, UWB chip, USB Type-C 3.2, és nem hiányzik az 5G, illetve az NFC sem. A mobil képes a kétsávos műholdkapcsolatra is (bár itthon ez a funkció nem elérhető), illetve van műholdas segélyhívás lehetőség is, de egyelőre ez csak az USA-ban működik.
Ami az akkumulátort illeti, a Pixel 9 Próba került 4700 milliamperórás teleppel egészen sokáig húzza a telefon. Az egynapos üzemidő simán kihozható belőle, de ha nem ragaszkodunk a legmagasabb felbontáshoz, adaptívra állítjuk a képfrissítést és a fényerőt, akkor a másfél nap is kihozható belőle.
Ezen a fronton az egyetlen kritika a töltési sebességet érheti, hiszen vezetéken be kell érnünk a 27 wattal, vezeték nélkül a 21 watt csak a külön megvásárolható Pixel Stand töltő esetén érhető el, a hagyományos, Qi kompatibilis kiegészítők esetén be kell érnünk a 12 wattal. Ami meglehetősen szegényes annak fényében, hogy a piacon bőven vannak már 65, 70 és 100 wattos vezetékes töltést kínáló csúcsmobilok is.
Itt a mesterséges intelligencia – egy része
A hátlapon a vaku alatt találunk egy hőmérő szenzort, amihez külön alkalmazás is tartozik, és bármilyen felület hőmérséklete megmérhető vele, illetve a Pixel 9 Pro is megkapta a Google-féle Gemini mesterséges intelligencia funkciókat – amiknek viszont csak egy része érhető el Európában a cikkünk írásának pillanatában. Ennek megfelelően nincs a képernyőmentések között keresni képes Pixel Screenshot alkalmazás, nem kapjuk meg a képgeneráló Pixel Studio appot, nem működik a hívásokat rögzítő és szövegesen összefoglaló Call Note, ahogy a beszélgetős Gemini Live chatbot sem.
Megkapjuk ugyanakkor a Google Fotók vadonatúj képmanipulálós képességeit, amivel már nemcsak eltüntetni lehet embereket és tárgyakat a felvételeinkről, de akár teljesen át is alakíthatjuk velük a képeinket. Felhőkarcolókat varázsolhatunk a sivatagba, UFO-t az égre, esetleg egy második napot a meglévő mellé, mintha a Tatooine-on lennénk.
Emellé jön még a fotó alkalmazás Add Me opciója, amivel úgy készíthetünk egyszerűen csoportképet, hogy nem állunk egymás mellett. Csak egymás kezébe kell adni a telefont, ami több elkészült fotóból a kiterjesztett valóság és a mesterséges intelligencia segítségével olyan képeket készít, mintha mindenki egy helyen állt volna egyetlen felvétel erejéig. Ami itt fontos, hogy visszaélni ezzel nem lehet, ugyanis a képeket valós időben, egymás után kell elkészíteni, anélkül, hogy bezárnánk a kamera alkalmazást.
Nem kell lemondanunk továbbá a Karikázva keresés opcióról sem, aminek lényege, hogy a Home gombot nyomva tartva, majd a kijelzőn bármit az ujjunkkal bekarikázva a rendszer azonnal indít egy Google keresést. Ezt elvégezhetjük fotókon, bármely alkalmazás (pl. Instagram) felületén, de akár úgy is, hogy a kamerát irányítjuk rá valamire. Ha tehát megtetszik egy ruha a kirakatban, vagy nem tudjuk az utcán lévő kutya fajtáját, csak előkapjuk a telefont, ráirányítjuk a kamerát és a Karikázva kereséssel azonnal kapunk találatokat a mobiltól, ami segíthet az azonosításban/vásárlásban.
Kamerabajnok
A Pixel telefonok mindig is híresek voltak arról, hogy kiváló kamerás képességekkel rendelkeznek, és ez alól a Pixel 9 Pro sem kivétel, túlzás nélkül állítható, hogy
jelenleg ez a legjobb Androidos készülék, ha fényképezésről van szó.
Ezt nem csak mi állítjuk, de a független, és szakmailag elismert tesztlabor, a DXOMark is, aminek a listáján jelenleg egyetlen készülék előzi meg a Google legújabb telefonját kamera kategóriában, a Huawei Pura 70 Ultra. Utóbbi okostelefon ugyan egy Android alapú kezelőfelületet futtat (ez a EMUI 14.2), de az amerikai szankciók miatt hiányzik róla a Google Mobile Services (GMS), így csak kerülőutakkal használhatók rajta a keresőóriás szolgáltatásai.
De visszatérve a Pixel 9 Pro kameráira: az előlapon egy 42 megapixeles (f/2,2) szelfi modul kapott helyet, míg a hátlapon egy 50 megapixeles főkamerát (Octa PD; 1/1,31 hüvelyk; f/1,68; OIS), egy 48 megapixeles ultraszéles (1/2,55 hüvelyk; f/1,7; OIS) illetve egy 48 megapixeles telefotó egységet (f/2,8; 1/2,55 hüvelyk; OIS) találunk.
Mind az előlapi, mind a hátlapi egységekkel kiváló minőségű 4K/60 fps videó rögzíthető, és a telefon szoftveresen akár 8K/30 fps felvételeket is tud nekünk generálni, amennyiben erre lenne igényünk. A képstabilizálás nagyon jól működik, a hangrögzítés hibátlan, a készített fotók minősége pedig nappali és esti fényviszonyok között is bőven az átlag felett van. A széleslátószögű egység a piacon elérhető legnagyobb látószöget (123 fok) biztosítja, a telefotó modul ötszörös optikai nagyítása pedig olyan felvételeket biztosít, hogy arról csak nagyon nehezen mondható meg, hogy nagyítással készültek.
Tényleg ez a legjobb androidos telefon?
A címben is feltett kérdésre nehéz válaszolni, hiszen amennyiben valakinek a nyers teljesítmény és a minél gyorsabb töltés a legfontosabb, akkor a Pixel 9 Pro (és az XL) elmarad a várakozásoktól – helyette olyan (valószínűleg kínai) csúcsmobilt kell választani, amiben SnapDragon 8 Gen 3 dolgozik megfelelő hűtés kíséretében.
Ha viszont valaki egy megbízható és gyors készülékre vágyik, a lehető legjobb fotós képességekkel, reklámok és mindenféle előre telepített szemét nélkül, és fontos az is, hogy minél hosszabb legyen a szoftvertámogatás, az a tesztalanyunknál jobb készüléket most nem nagyon talál.
Az egyetlen igazán komoly probléma most is az árnál jelentkezik, hiszen a Google ceruzája elég keményen fogott, mikor meghatározták az újdonságok értékét – amin csak tovább ront a hazai, 27 százalékos ÁFA, illetve a háttértár után fizetendő Artisjus-díj.
Hazánkban a Pixel 9 Pro ára 465 ezer forintról indul, míg az XL variánsnál 510 ezer forint a „legolcsóbb” modell. Bár ezekért a telefonokért még mindig kevesebbet kell fizetni, mint az iPhone 16 Pro és Pro Max készülékekért, viszont a Google mobiljai nem is olyan ismertek hazánkban, mint az Apple újdonságai, éppen ezért sokaknak így is horribilisnek tűnhet az értük kért összeg. Azt viszont bátran állítjuk, hogy amennyiben valaki hajlandó ennyit áldozni ezekre a telefonokra, az aligha fog csalódni, és hosszú évekre biztosít magának egy abszolút prémium kategóriás okostelefont.
Google Pixel 9 Pro
Kapcsolódó anyagunk: