Elindult az akciófigyelő szolgáltatásunk

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G teszt: az arany középút

Leteszteltük a Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G-t, a termékcsalád egyik, ha nem a legjobb ár-érték arányt képviselő készülékét, ami magasan kiemelkedik a maga kategóriájából.

Túlzás nélkül óriásit alkotott a Xiaomi a Redmi Note 12 termékcsaláddal, amelynek minden tagja megtalálta a maga helyét a piacon – ez a legjobb Xiaomi telefonokról szóló kutatásunkból is kiderült –, azonban az arany középutat kétségtelenül a Note 12 Pro 5G modell képviselte.

Nem véletlenül, hiszen ez a modell pofátlanul alacsony áron kínál elképesztő tudást, amivel nemcsak Magyarországon, hanem külföldön is levette a lábáról a vásárlókat, illetve a tesztelőket egyaránt.

Ezért úgy határoztunk, hogy megnézzük magunknak a készüléket és több mint egy hónap tesztelés után most megosztjuk veletek tapasztalatainkat.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

Fő jellemzők

  • 6,67″-es AMOLED kijelző 2400 × 1080 felbontással (120Hz)
  • Tripla kamerarendszer
  • 5000 mAh kapacitású akkumulátor
  • Kiváló üzemidő, 67W gyorstöltéssel

Elérhető itt:

xiaomishop.hu – hivatalos
alza.hu
Árukereső.hu

Egyszerű csomagolás, tele hasznos kiegészítőkkel

A Xiaomi a Redmi termékek csomagolásával még mindig érezteti, hogy itt olcsóbb eszközökről van szó, így az egyébként nagyon vastag, erős védelmet nyújtó kartondoboz nem olyan mutatós, mint egy Xiaomi 13 esetében, de a célnak megfelel.

Nem mellesleg minden földi jóval meg van pakolva, ami a gyártó termékeit kedvelőknek egyáltalán nem meglepetés. A telefon mellett kapunk ugyanis töltőkábelt és töltőfejet – ez ma már egyre inkább nagy szó –, sőt egy kellően erős és strapabíró szilikontokot is.

Elragadó külső elől-hátul strapabíró üvegbe csomagolva

Amivel különösen levett minket a lábunkról a telefon már az első kézbe vételkor, az a termékdizájn. Bár méretei nem kicsik (163 x 76 x 8 mm), azonban mindössze 187 grammot nyom, a szögletesebb formavilágú ház vagy a csodaszép kamerasziget pedig azonnal magával ragadja az embert.

Az első benyomások tehát nagyon jók, sőt az általunk tesztelt kékeszöldes (Sky Blue) árnyalat is prémium hatást kelt, amit üveg hátlappal és Gorilla Glass 5 védelemmel ellátott kijelzővel támogattak meg. Hogy mindezt még IP53 protekció is kiegészíti, csak hab azon a bizonyos tortán.

Csatlakozók, kimenetek, bemenetek

Miközben a Redmi Note 12 Pro 5G-t jó kézbe venni – bár inkább nagyobb tenyérben érzi jól magát –, a csatlakozók, illetve az egyéb ki- és bemenetek tekintetében a szokásos felállást követték a tervezők.

Bár a készülékház csak műanyag, a bal oldala teljesen üres, sőt a jobboldalán is pusztán a bekapcsoló- és a hangerőgombokat találjuk. A SIM tálcát az alsó részen helyezték el a Type-C típusú töltőcsatlakozó, a mikrofon és az egyik hangszóró mellett.

A sztereó hangrendszer másik része a készülékház felső felén kapott helyet, de itt találkozhatunk még a másik mikrofonnal, az infra porttal, illetve a 3,5 mm-es jack csatlakozóval is. Ezen a téren tehát mondhatni nem volt hiányérzetünk.

Ujjlenyomat-olvasó a bekapcsoló gombon

A gyártó nagyon helyesen a bekapcsoló gombra és nem a hátlapra tette az ujjlenyomat-olvasót, ami kényelmes és jó döntés volt. Bár a technológia nem túl gyors, az ujjunkat is határozottan rá kell nyomni a szkennerre, de mindig tökéletesen működött a tesztidőszakban, így a sebességet leszámítva nem lehet rá panasz.

A kijelző maga a csoda

A prémium okostelefonoktól már megszoktuk a 120Hz-es AMOLED kijelzőt, azonban a 100 ezer forint körüli árkategóriában még nem annyira. Márpedig a Redmi Note 12 Pro 5G egy ilyen típusú panelt kapott a maga 6,67 hüvelykes átmérőjével, illetve minden földi jóval megpakolva.

Az 1080×2400 képpontos felbontásra alkalmas képernyő könnyedén megjelenít akár 1 milliárd árnyalatot, támogatja a Dolby Visiont, a HDR10+ technológiát és még fényerőből is kapott 900 nitet.

Ez utóbbi nyilván nem rokonítható a prémium ligával, de mi háromnegyedre húzott fényerő mellett használtuk tűző napsütésben, és egy pillanatig sem volt problémánk a kijelző láthatóságával. Színei egyenesen gyönyörűek, de az érintésünkre is villámgyorsan reagál.

Nem gyors, nagyon gyors!

Bár ezt a modellt nem Snapdragon lapkakészlettel szerelték, a 6nm-es gyártástechnológiára épülő Dimensity 1080-as chipset minket így is levett a lábunkról. A készüléket ugyanis nem tudtuk megfogni semmivel sem: több alkalmazás párhuzamos futtatása, Call of Duty Mobile, videószerkesztés – mindent akadozásmentesen kezelt.

Nem véletlenül, hiszen a nyolcmagos processzorban kettő Cortex-A78 magot 2,6 GHz-re húztak, és a Mali-G68-as GPU is érezhetően jól muzsikált az összetettebb grafikai műveletek alatt.

Az általunk tesztelt modell 6GB RAM-mal lett szerelve – ez gyakorlatilag a belépő kategória, hiszen van 8- és 12GB-os verzió is –, azonban ezt bőven elegendőnek találtuk. 

Sőt, itt megjegyeznénk egy érdekességet: a telefon hardverkészletében nézelődve azt találtuk, hogy az egyébként már UFS 2.2-es ROM-ból is képes lecsípni 2GB-ot, ha szükségét érzi, így valójában ez a készülék is 8GB memóriát tud biztosítani erőforráskezelésre.

Android 12-t kapunk MIUI 14-gyel

Hogy a szoftveres oldalról is beszéljünk egy keveset, a Redmi Note 12 Pro 5G gyárilag Android 12 operációs rendszerrel érkezik, méghozzá a MIUI 14-gyel kiegészülve, de ezt a jövőben még egy darabig biztosan frissíti majd a gyártó.

Akinek volt már a kezében Xiaomi telefon, az pontosan tudja, hogy ez a rendszer jól működik, és bár némi megszokást igényel, kellemesen gyors, kezelhető és egy idő után logikusan átlátható. Xiaomi-szűzként azonban okozhat kellemetlenségeket!

Jó hír továbbá, hogy gyárilag nagyon sok alkalmazás található rajta, így nem kell napokig telepíteni a használatba vételkor: azonnal ott lesz minden Google szolgáltatás, a Netflix, a Facebook, a TikTok, a Spotify, de még néhány játék is többek között.

A kamerás tudás a legnagyobb erőssége

Eddig sem igazán tudtunk rosszat mondani a Redmi Note 12 Pro 5G-ről, de a kamerás tudása miatt szintén nem kell rossz fényben feltüntetnünk. Az 50+8+2 megapixeles hátlapi szisztéma ugyanis egyenesen csodálatos dolgokra képes!

Van benne optikai képstabilizátor, HDR-támogatás és bivalyerős szoftveres háttér is, ami meglepően jól működik. Nagyon sok Redmi-modell volt már a kezünkben korábban, de ez a készülék érezhetően dolgozott a használata közben, nagyon jól reagált a kisebb beállításokra is, érdekessége pedig, hogy nem csak jó fényben tud elragadó fotókat készíteni.

Nyilván sok fény mellett érzi jól magát a leginkább, de ennél a készüléknél éreztük azt először, hogy olyan hatást kelt, mintha egy professzionális fényképezőgépet fognánk a kezünkbe, ami kiváló automatizálással képes nagyszerű fotókat készíteni bárhol és bármikor, de a finomhangolásokat is jól tolerálja.

Nyilván minél kisebb a fény, annál jobban megjelenik a zaj a fotókon, de az 50 megapixeles IMX766 szenzor így is hihetetlenül ügyesen összeszedi a legkisebb fénycsóvákat is, majd a mesterséges intelligenciával úgy javítja, hogy a végeredmény jó legyen.

Sőt a videós tudás is letaglózott minket, 1080p-ben nemcsak 30- és 60-, hanem akár 120fps-sel is képes rögzíteni, 4K esetében azonban még mindig meg kell elégednünk 30-cal. Bármelyiket is választjuk, a magas tudásából kifolyólag megfelelő kezekben nagyon könnyen készíthetünk vele félprofi videókat.

A telefon természetesen szelfikamerát is kapott egy 16 megapixeles szenzor képében, ami nem váltja majd meg a világot, de alapvetően egyáltalán nem rossz, szelfizéshez és videóhívásokhoz egyaránt kiváló még akkor is, ha nem a legjobbak a fényviszonyok.

Kielégítő üzemidő 67W-os vezetékes gyorstöltővel

A telefonba egy 5000 mAh-s Li-Po akkumulátort szereltek, ami egészen kielégítő üzemidőt biztosít. Nyilván ezt rengeteg tényező befolyásolja, de háromnegyedes fényerőn, Always on Display módban, intenzív használat mellett is kényelmesen kibírt mellettünk egy teljes napot.

Mindezt ráadásul 67W-os vezetékes gyorstöltővel fejelte meg a Xiaomi, amely valóban nagyon hamar képes feltölteni a telepet. A gyári adatok szerint mindössze 15 perc elegendő 50 százalék eléréséhez, amit méréseink csak alátámasztani tudnak.

Vezeték nélküli töltés természetesen nincs, de ebben az árkategóriában ez nem is elvárható.

Ár-érték arányban még 2024-ben is az egyik legjobb választás

Bár a Redmi Note 13 Pro minden bizonnyal egy kicsit magasabbra teszi majd a mércét, aki viszont egy kiváló ár-érték arányt képviselő okostelefont szeretne vásárolni magának, az 2024-ben nagyon nehezen talál magának jobbat a Redmi Note 12 Pro 5G-nél.

Az elragadó termékdizájn mellett minden téren nagyszerű teljesítmény jellemzi, a prémium szintet idéző kijelzőt pedig csak a kamerás teljesítmény tudja felülmúlni. Nehéz elhinni, hogy ebben az árkategóriában ilyen tudást kapunk.

Nyilván fel tudnánk sorolni negatívumokat, így az Android 12-t vagy néhány kamerás hiányosságot – a portré mód háttérmosása például túl érzékeny, de beállítható –, viszont ezek mind-mind eltörpülnek a sokat emlegetett ár-érték arány mellett.

ElőnyökHátrányok
Kiváló kamerás teljesítményA segédkamerák minősége lehetne jobb
A 120Hz-es kijelző egyenesen csodálatosNincs 4K/60fps videórögzítés
A legnagyobbakkal vetekedő termékdizájnA belső tárhely nem bővíthető
67W-os vezetékes gyorstöltés
Erős hardver, 5G-támogatással 
IP53- és Gorilla Glass 5-védelem
Szilikon védőtok a csomagolásban