Elindult az akciófigyelő szolgáltatásunk

Lamax NoiseComfort2 ANC vezeték nélküli fejhallgató teszt

Egy olcsó, de meglepően nagy tudású vezeték nélküli fejhallgató jutott el hozzánk tesztelésre, ami árához képest nagyon kellemes meglepetést okozott nekünk – majdnem minden tekintetben.

Hálátlan feladat egy vezeték nélküli fejhallgatót, illetve bármilyen audio-eszközt tesztelni, hiszen a kedves olvasó bár azért téved ide, hogy elmondjuk neki jól szól-e vagy sem, de valójában nagyon nehéz objektív véleményt mondani, hiszen a hangzás minden esetben szubjektív dolog.

Legalábbis egy bizonyos szintig. Emiatt egy kicsit gondban is voltunk a Lamax termékével, hiszen a mi fülünkhöz, a mi igényeinkhez meglepően jól teljesített, és nem is igazán akartuk elhinni, hogy ezt egy alig 20 ezer forintos terméktől kapjuk.

Már itt a teszt elején fontosnak tartjuk kiemelni, hogy az alábbiakban mindvégig ennek tudatában formáltunk róla véleményt, és nem a mérföldekkel drágább Sony, beyerdynamic, Sennheiser vagy éppen JBL termékekhez hasonlítottuk. Amennyiben mégis, azt mindenhol jeleztük!

Lássuk ennek fényében, hogy milyen tapasztalatokat gyűjtöttünk a Lamax vezeték nélküli fejhallgatójával!

Lamax NoiseComfort2 ANC

Előnyök

  • Beépített zajszűrő
  • Akár 50 óra üzemidő
  • Kényelmes kialakítás
  • AAC és SBC kodek támogatás

Elérhető itt

ALZA.HU
pepita.HU
Árukereső.hu

Csinos csomagolás, és még egy utazótok is jár hozzá

A gyártó érezhetően arra ment rá, hogy a boltok polcain az ár mellett a csomagolással is levegye a vásárlókat a lábukról, hiszen egy nagyon csinos, konszolidált és színes kis dobozkában kapott helyet a termék.

Nemcsak a dizájnt prezentálja azonnal, hanem a tudást is, így kecsegtet nekünk aktív zajszűréssel, AAC kodek-támogatással, 55 órás üzemidővel és még sok más egyébbel is.

A dobozka maga nagyon vékony anyagból készült, viszont nem kell aggódnunk abban az esetben, ha online rendelnénk meg a terméket, hiszen maga a füles és a kiegészítők mind-mind egy vaskos utazótokban kaptak helyet.

Ez a cipzárazható, valóban tartós kis kiegészítő óriási előny, hiszen rengeteg sérüléstől meg tudja védeni a készüléket utazás közben. A tokot kinyitva rögtön elénk tárul – elforgatott fülesekkel – a készülék, de találunk a tokban még egy töltőkábelt, valamint egy 3,5 mm-es jack kábelt is.

Fontosnak tartjuk kiemelni, hogy a Lamax még arra is figyelt, hogy kerüljön a csomagba egy magyar nyelvű használati utasítás, egyszóval minket már a kicsomagolás során sikerült meggyőzniük egy kicsit.

A termékdizájn meglepően csinosra sikerült

Különös tekintettel azt követően, hogy kézbe vettük a matt fekete fülhallgatót, hiszen a termékdizájn egyenesen csinos lett. Bár van egy kis hasonlóság az Audio-Technikával, de ezt a leginkább talán csak a fülkagylókon látható A-betű erősítette bennünk.

Bár nem egy könnyű darab – több mint 260 grammot nyom –, ez azonban egy olyan súly, ami még kényelmesnek tekinthető, egyáltalán nem érezni viselés közben, párnái kellemesen, sőt már-már meglepően puhák, de tökéletesen illeszkednek a fejre, jól körbeölelik a fület, nem nyomnak, ellenben nagyon hamar meg lehet izzadni alattuk.

A kényelem nyilván ugyanolyan szubjektív szempont, mint a hangzás. Nem kizárt, hogy a mi fülünknek kényelmes – pedig még két nagyméretű fülkarika is befolyásolta a precíz illeszkedést –, de előfordulhat, hogy egy nagyobb fülű ember számára már nem lesz az.

Ezt leszámítva a termékdizájn minimalista, de nagyon csinos, precízek az illesztések, masszív hatást kelt, érezhetően egyben van az egész, érdekesség pedig, hogy a magasság állításakor egy számmal jelzett mérce ugrik elő, ami segít egyformára beállítani a két oldalt. Na, ilyet például korábban még nem láttunk egyetlen terméknél sem!

Beüzemelése pofonegyszerű

Sokan azért nem vásárolnak vezeték nélküli fülhallgatót, mert mindenféle applikációkra és egyebekre van szükség ahhoz, hogy be tudjuk üzemelni őket. A Lamax termékénél azonban semmi ilyesmi nincs, ami itt speciel előny, de majd később azért leírjuk, hogy bizony hátrány is.

Aki azonban azt szereti, ha egy Bluetooth alapú eszközzel nem kell veszekednie, csak bekapcsolni és a telefonon kiválasztani a listából, az otthonra találhat ezzel a termékkel, hiszen itt pontosan ez a nagy helyzet.

Emiatt a beüzemelése mondhatni pofonegyszerű, tényleg alig pár másodperccel a kibontás után már lehet rajta zenét hallgatni – hiszen töltöttséggel érkezik –, így nem kell felesleges köröket futni hozzá.

A Lamax NoiseComfort2 ANC vezeték nélküli fejhallgató a gyakorlatban

A hangzása szerintünk árához képest meglepően jó

Ezen a ponton el is érkeztünk tesztünk leginkább érzékeny pontjához, vagyis az eszköz hangzásához. Mivel a gyártó előttünk ismeretlen volt, nem igazán tudtuk, hogy mit várjunk a terméktől, de minket teljesen meggyőzött.

Ne felejtsük el ugyanis, hogy ez egy belépő kategóriás eszköz, viszont nem igazán találtunk olyan zenei műfajt, amivel ne tudott volna megbirkózni. Tény és való, hogy a térhangzással vannak gondjai, de például a Nirvana MTV Unplugged koncertet hallgatva kifejezetten élvezetes, élő hangzást nyújtott.

ANC módban egy alap sistergése van ugyan a készüléknek, de egyáltalán nem zavaró módon, sőt basszus is van benne bőven. A 90-es évek techno slágereivel például rendesen dübörgött, de kipróbáltuk olyan mélyekben gazdag, sűrű zenékkel is, mint a death metal.

Egy Dying Fetus például kifejezetten jó, már-már hifi minőségben szólalt meg a fülünkben, miközben nem hiányzott a dög, nem maradt semmi hiányérzetünk a dalok hallgatása közben, de egy Volbeat-szerű lazább, szellősebb heavy metal esetén például már érezhetően kiegyensúlyozottabb volt a hangzása.

Tényleg megpróbáltunk kifogni rajta, de nem igazán sikerült, egyedül a lo-fi hangzású zenéknél vettük észre, hogy vannak olyan hangok, amelyeket nem igazán sikerül már tisztán átadnia a fülünkbe, de egyébként mi elégedettek voltunk vele.

Bár a basszusok nagyon szépen szólnak benne – kicsit talán még sok is néha –, azért nyilván nem kínál olyan széles hangtartományt, mint bármelyik prémium gyártó terméke, viszont hétköznapi zenehallgatáshoz mi kívánni sem tudnánk jobbat ennyi pénzért.

Kicsit óvatosan fogalmazzuk meg ezt a véleményt, mert bár a nagy nemzetközi magazinok minket igazolnak – például a Chip magazin is –, viszont olvastunk olyan véleményeket, amelyek csúnyán lehúzták a termék hangzását, viszont ezeknél a teszteknél azt vettük észre, hogy nem vették figyelembe az általa képviselt árkategóriát.

A hangerő egy kicsit az ellensége

Bár hatalmas hangerő lakozik a 40 mm-es meghajtókban, azonban mindenképpen meg kell említenünk, hogy nagyjából 80 százalékig kényelmes hallgatni, de 70-80 százaléknál már hajlamos torzítani, összemosni a hangokat.

Ez azonban megint olyan tulajdonság, ami emberfüggő, hiszen 13 éves kisfiam kényelmesen elhallgatta maximális hangerőn a legdurvább metal zenéket is, miközben nem érzékelt torzítást, az én közel 40 éves fülem azonban már érzékenyebb volt ezekre.

Itt említenénk meg még, hogy mi nem voltunk túlzottan kibékülve a fülhallgató kiegyensúlyozottságával sem a hangerő tekintetében, a jobboldali füles ugyanis érzékelhetően hangosabb volt, mint a bal, ami nagyjából 30-40 perc után stílustól függően már kicsit zavaró.

A zajszűrés nem a legerősebb, de a célnak megfelel

A készülék egyik nagy előnye, hogy rendelkezik aktív zajszűréssel, ami nagy előny ebben az árkategóriában, de éppen emiatt azért nyilván nem is várhatunk tőle olyan kimagasló tudást. Minket azonban ennek ellenére is kellemesen meglepett.

A zajszűrés nem kötelező, bármikor kikapcsolhatjuk, sőt találunk benne egy Transparency módot is, amikor a külső zajokat felerősíti nekünk a füles. Mi ezt használtuk a legtöbbet, mert meglepően jól működött.

A Transparency kicsit gyengíti ugyan az ANC-t, ellenben sokkal kiegyensúlyozottabbá teszi a hangzást, sokkal nagyobb teret kapnak a dallamok, de ami ennél is fontosabb, hogy jól működik, az ablak mellé állva simán átengedte a tücsökciripelést úgy, hogy a zene minősége nem szenvedett csorbát.

Érdekesség, hogy ebben a módban valami mikrofon dolgozhat, hiszen olyan extra hangokat is hallhatunk, amit egyébként még kikapcsolt ANC mellett sem, mert egyébként maga a fülpárna és a zárt kialakítás brutálisan lefogja a külső zajokat.

Kikapcsolt ANC mellett egyébiránt kicsit tisztább a hangzás, de ha választani kell, akkor mégis inkább bekapcsolt állapotban használnánk, hiszen ez a funkció meglepően jól működik benne.

Hangsúlyozzuk, ezt a kijelentést ismét az árcédulához viszonyítva kell érteni, hiszen az ANC nem tökéletes, de például a járművek zaját elég jól eltompítja annyira, hogy ne legyen zavaró, sőt a környezeti beszédhangot például teljesen némítja.

Nem teremt stúdiókörülményeket, ez tény és való, de ha valaki átlagfelhasználóként hallgat zenét vagy podcastet, és szeretne zavartalan élményt, arra ez a szint már tökéletesen elegendő.

A mikrofonja kicsit gyengére sikerült

Természetesen nemcsak zenehallgatásra, hanem akár telefonálásra, headsetként való alkalmazásra is lehetőség van a termékkel, azonban tudni kell, hogy ebből a szempontból nem túl erős a készülék.

Nem használhatatlan, de a jótól is nagyon messze van, amit telefonáláskor tapasztaltunk, illetve a vonal túlsó végén tapasztaltak a hívott felek, akik rendszeresen dobozhangzásra és a gyenge hangerőre panaszkodtak.

Lehet vele telefonálni, szó se róla, a mi oldalunkon a zajcsökkentés miatt ráadásul kifejezetten kellemes, de a vonal másik végén már akadhatnak gondok.

Kezelése nagyon egyszerű és logikus

A kezelhetőség szempontjából kifejezetten egyszerűnek és logikusnak mondanánk az eszköz irányítását még annak ellenére is, hogy egyetlen fülkagylón helyezték el a gombokat. Nem mondjuk, hogy nem igényel tanulást, mi és hol található, de ez valamennyi fülesnél így van.

Összesen három gombot találhatunk a készüléken. Az egyikkel kizárólag az ANC-t kapcsolhatjuk ki és be, illetve válthatunk a Transparency módra. A másik a hangerő – amivel a számok között is lépkedhetünk nyomva tartással –, míg a harmadik egy többfunkciós gomb lesz.

Hogy ez éppen mit csinál, azt bizony be kell vágnunk a kézikönyvből, mert módosításra nincs lehetőség. A ki- és bekapcsolás mellett ezzel tudjuk szüneteltetni és ismét elindítani a dalokat, de a hívások fogadására és letételére, a mobilos asszisztens előhívására vagy a játék mód bekapcsolására is ez lett kialakítva.

Mivel logikus és nincs túlbonyolítva, mi az első használat után megtaláltunk rajta mindent.

A társalkalmazás bizony hiányzik

Már fentebb is említettük, hogy a Lamax sajnos nem készített társalkalmazást a headsethez. Ez valakinek előny, de mi inkább azt mondjuk, hogy hátrány, hiszen ebben az árkategóriában azért már találkozhatunk olyan termékekkel, amelyek legalább egy egyszerű appot adnak a készülékhez.

Hogy miért hiányzott? Például azért, mert így kaptunk volna egy EQ-t, amivel a hangzást kicsit finomíthattuk volna, hiszen a készülék által képviselt standard nem biztos, hogy mindenkinek megfelelő lesz.

Ezen felül mindenki szereti a szabadságot, ha maga dönthet arról, hogy melyik gomb, pontosan milyen parancsot és miként hajt végre. A Lamax termékénél ezt sem tudjuk módosítani.

Ami hiányzott még, hogy láthassuk a készülék töltöttségét, ami szintén sokkal egyszerűbben áttekinthető az applikációból.

Valószínűleg az üzemidővel sincsenek gondok

Hogy miért valószínűleg? Mert applikáció nélkül nem igazán tudtuk követni a készülék állapotát, de elég beszédes, hogy a kibontást követően nem töltöttük, de intenzív tesztelés mellett – nagyjából 20 óra –, még mindig nem merült le.

A gyártó egyébiránt 50 százalékos hangerő mellett 55 órás üzemidőt ígér kikapcsolt ANC-vel és 30 órát bekapcsolt zajszűrővel, ami szerintünk simán megvan a gyakorlatban is, szóval az üzemidő miatt nem kell aggódnunk.

Sőt, ha lemerül, a tartozék kábellel vezetékes formában is használható!

A Bluetooth kapcsolat kellően stabil

A készülék Bluetooth 5.3 kapcsolattal csatlakozik a telefonunkhoz, ami kifejezetten stabilnak mondható, mi egyszer sem futottunk bele szétkapcsolásba vagy akadozásba, legfeljebb akkor, ha hatótávolságon kívül kerültünk a telefonunktól.

A lakásban a vastag falak ellenére – amelyek még a WiFi-t is gyengítik – sem tudtunk kifogni rajta, minden helyiségben tökéletesen vette a jelet, a szabadban pedig nagyjából 40 méter után kezdett szakadozni a jel, amit egyáltalán nem neveznénk rossznak.

A Lamax NoiseComfort2 ANC egy olcsó, de jó vezeték nélküli fülhallgató

Hangsúlyozzuk még egyszer, hogy a Lamax termékét nem szabad prémium megoldásokhoz hasonlítani, hiszen azokhoz mérten óriási lemaradásai vannak – főként technológiailag –, de aki egy olcsó, megbízható, kényelmes és kellemes hangzásvilágú fülest keres, az biztos nem csalódik benne.

Tudását az árához kell viszonyítani, és ezért a pénzért egy jó megjelenésű, masszív, nem mellesleg pedig hatékony zajszűrő rendszerrel dolgozó vezeték nélküli fülhallgatót kapunk, ami egy hétköznapi felhasználónak garantáltan kielégíti minden igényét.

Az audiofil zenehallgatók úgysem ebben a kategóriában keresgélnek, de nálunk például a gyerekek nagyon élvezték, hogy nem zavarják egymást játék és zenehallgatás közben, sőt ugyanez egy átlagos felhasználónak is örömet okoz majd.

Előnyök

  • Beépített zajszűrő
  • Akár 50 óra üzemidő
  • Kényelmes kialakítás
  • AAC és SBC kodek támogatás

Elérhető itt

ALZA.HU
pepita.HU
Árukereső.hu

Lamax NoiseComfort2 ANC
OLCSÓ FÜLHALLGATÓ, HÉTKÖZNAPI FELHASZNÁLÓKNAK
Tűrhető hangzás, zajszűrés, kényelem és alacsony ár. Mi kell még egy hétköznapi felhasználónak?
Előnyök
Korrekt hangzás
Működőképes aktív zajszűrés
AAC és SBC kodekek támogatása
Kényelmes kialakítás
Kiváló üzemidő
Csinos termékdizájn
Utazótok
Hátrányok
Gyenge mikrofon
Könnyű megizzadni benne
Hiányzik a társalkalmazás
Nagy hangerőn hajlamos torzítani
7.5
Teszt Plussz Magazin független ajánlásával