Idén is új Bluetooth hangszóróval bővíti a népszerű Flip termékcsaládot a JBL, mi pedig segítünk eldönteni, hogy érdemes-e megvenni a JBL Flip 7-et vagy maradjunk az előző generációknál?
A világ másik oldalán már elérhetővé vált a JBL Flip 7, és bár a nyugati változatok megjelenésére még várni kell egy kicsit, azonban már így is mindent megtudtunk a népszerű modell legújabb generációjáról.
Mivel ilyen esetekben a vásárlókban felmerül a kérdés, hogy érdemes-e váltani, illetve amiért a JBL Flip 6-ot mi is beválasztottuk a Bluetooth hangszórók legjobbjai közé, úgy döntöttünk, hogy összehasonlítjuk egymással a két modellt, sőt a még mindig népszerű Flip 5-öt is felhoztuk valamennyi aspektusnál.
A termékdizájn alig változott
A JBL Flip 7 megjelenése alapján kijelenthető, hogy a gyártó nem igazán akart szakítani a megszokott termékdizájnnal, továbbra is ragaszkodnak a hengerszerű kialakításhoz, a végeken alkalmazott masszív gumírozott bevonathoz, valamint a tartós szövethálós borításhoz.
Méretét tekintve az új modell szinte tökéletesen megegyezik a Flip 6-tal, sőt a Flip 5-höz képest sincs nagy különbség, így a cél ismét az alacsony súly és a könnyed hordozhatóság volt, ami a termékcsalád egyik jellegzetessége.
Amivel kapcsolatban nagyobb frissítést tapasztalunk, az a vízállóság. A Flip 7-tel ugyanis a gyártó végre elérte az IP68-as szabványt, azaz teljesen porálló lett, sőt 30 percig kibírja, ha víz alá merül.
Ez nagyobb előrelépés a Flip 6-os IP67-es besorolásához mérten, de még nagyobb a Flip 5 IPX7-esszabványához viszonyítva.
A JBL Flip 7 hangminősége sokat javult
A megfelelő Bluetooth hangszóró kiválasztásánál nagyon fontos a hangminőség, és ennek fejlesztésére ezúttal is nagy figyelmet fordított a JBL. A Flip 5 már annak idején szilárd és dinamikus hangminőséget nyújtott az egymeghajtós rendszer dacára, amit a Flip 6 még tovább növelt a külön magas- és mélysugárzó alkalmazásával.
Ezt a vonalat folytatja a hetedik generáció, amelyben nemcsak hardveres, hanem szoftveres javulás is történt: az új JBL AI Sound Boost algoritmus ugyanis a mesterséges intelligencia erejével képes valós időben optimalizálni a hangot, így mindig a legtöbbet kihozva a tartalomból.
Hardveres oldalról a készülék egy független magassugárzót, valamint egy speciális kialakítású középmély-, és két passzív hangsugárzót biztosít, méghozzá egy nagy teljesítményű akusztikus kamrával kiegészülve, így a termékcsalád eddigi legjobb és leggazdagabb hangzásvilágát kínálja.
Végre az üzemidő is jobb lett
Míg a Flip 5 és a Flip 6 egységesen 12 órányi üzemidőt kínált a felhasználók számára, addig a JBL Flip 7 végre ezen a téren is megugrott egy magasabb szintet, hiszen a gyártó már 14 órányi zenehallgatást kínál, ami nem jelentős növekedés, de sokaknál fontos lehet a választáskor.
Az eszközt továbbra is USB-C csatlakozón keresztül lehet tölteni, így sebességjavulás nem várható, sőt a JBL továbbra sem nyit a vezeték nélküli töltés irányába, holott egyre több versenytárs portfóliójában megjelent már.
A JBL Flip 7 már Bluetooth 5.4 csatlakozással rendelkezik
A legújabb Flip modell a vezeték nélküli csatlakozás tekintetében is fontos fejlődésen ment keresztül, hiszen már a Bluetooth 5.4 technológiát alkalmazza, ami lényegesen stabilabb és nagyobb hatótávolságot kínál, mint a Flip 6-nál látott Bluetooth 5.1 és össze sem hasonlítható a Flip 5-ös Bluetooth 4.2-es technológiájával.
Az új eszköz támogatja továbbá a JBL PartyBoost funkcióját, ha tehát rendelkezünk több ilyen hangszóróval – az előző modellek is támogatták –, akkor a nagyobb hangerő és a sztereó hatás érdekében szinkronizálhatjuk őket.
Érdemes JBL Flip 7-re frissíteni, ha rendelkezünk valamelyik korábbi modellel?
Amennyiben az ötödik generációs Flip 5 lenne a birtokunkban, akkor határozottan érdemes elgondolkozni azon, hogy beruházunk a legújabb JBL Bluetooth hangszóróba, hiszen szinte minden tekintetben többet és jobbat kapunk a pénzünkért cserébe.
A Flip 6-tulajdonosoknak azonban érdemes megfontolniuk a döntést, hiszen nincs akkora különbség a két generáció között – az AI hangot és a jobb vízállóságot leszámítva –, inkább csak kisebb frissítések, amelyek sokaknál nem indokolják az azonnali váltást.